ZMAJ kombajni

Kod mene komplet pogon na lanac i desna i leva strana,al nekako nisam smeo drugom, sejan na 21,odlican sklop, a i nekoliko puta mi je ugusio adapter,proklizavao dupli remen koliko god sam ga stego isto DKC.
 
Kod mene je taj 2HB kao pracka nategnut,a hteo je da proklizi na onaj za ukljucivanje adaptera sto ide sa bitera na veliku remenicu na grlo,mada imam sve sto je potrebno za pogon preko lanca ali me mrzelo da ga pakujem.Sa desne strane mi je pogon na lanac.
 
Samo sto kod vas je adapter bez roto secke,a kod mene roto secka dobija pogon bas od te duple remenice pa verovatno zbog toga proklizava.:sta:
 
Drugari treba mi pomoć. Ako neko ima 142-ku a da je 82-83-84 ili 85-to godište,zanima me koliko brojeva ima u broju šasije. Naime gledao sam broj šasije na našem kombajnu i čini mi se da je jedan broj viška tj da je dodatno ukucan. Ne znam zašto bi bio,ali vidi se da štrči i da je drugačiji od drugih. Tako da broj šasije mi je četvorocifren a trebao bi,mislim,da je trocifren. Ne bih da kad dodje momenat registracije da bude neprijatnosti.... :osmeh:
Hvala!
 
Evo pitao sam i drugare po selu koji imaju zmajeve ovih godišta i skoro svi su sa 3-cifrenim brojem s tim da nemaju nulu za prvi broj. Nijedan. Tako npr je našem 804 (al me hebe jedinica ispred za koju mislim da nije oridji) komšijin je 5xx a dvojicu drugara nisam ni pitao koji je broj ali je 3-cifren. Samo na jednoj 142-ci je 4-cifren broj,i to 3xxx a 84-to god. To mi malo nije jasno,al ajd. Stričevi na njihovoj imaju takodje 4-cifren i to 16xx a 87-mo god.,tako da moja nikako ne može biti 1804 već samo 804....
 
Samo sto kod vas je adapter bez roto secke,a kod mene roto secka dobija pogon bas od te duple remenice pa verovatno zbog toga proklizava.:sta:
Moj ima secku i ta dva remena bas dobro nategnem i nema proklizavanja, bilo je kad je crkao lezaj na remenici spaneru.
Mozda imas negde neki zastoj, skini ta 2 remena i manja dupla remenica mora da se pokrece rukom lako, a kad skines lanac za pogon secke ta remenica moze i prstom da se okrece jer tad pokreces samo otkidacke valjke koji idu dosta lako.
 
Nisi napisao koje je tvoj godiste jer ako je do 85-to, broj mora biti trocifren i to najverovatnije ispod 500 i nema nula ispred.
 
Moj ima secku i ta dva remena bas dobro nategnem i nema proklizavanja, bilo je kad je crkao lezaj na remenici spaneru.
Mozda imas negde neki zastoj, skini ta 2 remena i manja dupla remenica mora da se pokrece rukom lako, a kad skines lanac za pogon secke ta remenica moze i prstom da se okrece jer tad pokreces samo otkidacke valjke koji idu dosta lako.
Ide dosta lako,kad smo kupili adapter nismo imali pravac i radili smo samo sa jednim kajsem pa smo ove godine malo ispravili pravac i stavili 2 nova umesto onaj dupli jer nije ni sad pravac bas 100% al stegnuta su kako treba.
 
Probao sam al kratko, nije to to kad je prinos od 6,5-7,5t ne bi smeo tako da ga teram
 
Nece Dragane da me slusa! Rekao sam mu da vise ne djubrimo toliko!:osmeh: Salu na stranu ali ove godine pre adaptiranja moramo detaljnije sve pregledati jer u dobrom kukuruzu i prvom bez varijatora poneki put gusi, odnosno proklizavaju kajsevi.
Zanimljivo je to da bez roto secke ide lakse!
 
Nisi napisao koje je tvoj godiste jer ako je do 85-to, broj mora biti trocifren i to najverovatnije ispod 500 i nema nula ispred.
Ups,zaboravio sam! 84-to godište i broj je 804. I ja mislim da mora biti trocifren broj ali eto naišao sam na jedan koji je isto godište a ima četvorocifren broj... A kakva je situacija kod tebe?
 
Nisi napisao koje je tvoj godiste jer ako je do 85-to, broj mora biti trocifren i to najverovatnije ispod 500 i nema nula ispred.
Nemora biti trocifren, recimo moj je 85god. i boj mu je 62. Sto znaci da i sinisin moze biti sa 4 cifre.

- - - - - - - - - -

Evo i slike.
attachment.php
 
Poslednja izmena od urednika:
Uuuu brate pa tvoja pločica k'o da je u čistoj sobi bila u odnosu na moju koja k'o da je sa fronta stigla! Ma ona moja 1-ca što je ispred 804 ne mož' bit' original pa da ga .ebeš! Nemam sliku,mogu napravit al' msm da nema potrebe. Evo vidim i na tvojoj slici kako izgledaju 1-ce....
Al mislim da mi je sad jasno zašto je kod tebe dvocifren broj. Onaj broj iznad nam nije isti tj serija kombajna. Bio sam ubedjen da su ti brojevi svuda isti a da je samo u broju šasije razlika. Sad vidim u kom zecu leži grm....
 
Na kabini gore pored bunkera moras imati jos jednu indenticnu tablicu pa vidi kako stvari stoje kod nje?Kod mene je 85-to god,a broj malo ispod 500.
 
Bas cudno upravo sam zagledao tablicu i serija je kod mene ista kao na tvojoj tablici a da se sasija za toliko razlikuje...steta sto nemamo nijednog clana kao bivseg radnika Zmaja,mnogo sta bih ga imali pitati.
 
sinisa1979
Moj kombajn je 1982g i ima 4 cifre u broju 2802 a znam jos jednog kod mene u selu koji je isto godiste a broj ima tri cifre !! Izgleda da se tih godina pravilo puno zmajceka....
 
Nazad
Vrh