ZMAJ kombajni

Niko ne spori da je odlican kombajn. Fali mu samo malo bolja kabina i bez problema moze da parira svim kombajnima u toj klasi.
 
Mali zmajevi su kopija MF kombajna samo sa sitnim prepravkama tokom godista.

141, 161, 125 i slicni su kopija NH kombajna starijih serija

A po pitanju 17x i 19x serije tu ne ulazim u polemike, ipak oni imaju i elektro-komande i drugacije kabine...

Spominje se suradnja s danskim dronningborgom, cak postoje i Dania-ZMAJ kombajni sto su radjeni u suradnji, a Dronningborg je opet radjen u suradnji s MF pa ih je kasnije preuzeo CASE i ne zna se ko pije a ko placa... Sve je to ista kasa samo sto zmaj nije toliko razvijao svoje tehnologije kao oni.

Spominjali su se davno 2-3 komada ZMAJ 192 radjeni u suradnji s dronningborgom, da su ti kombajni imali zaobljena stakla na kabinama kao danas JD i da su imali Dronningborg "kompjutere" u sebi (rasip zrna, podesavanje preko dugmica, svi podatci o kombajnu na jednom ekranu, hektarmetar itd...) No dok ovo ne vidim, ne vjerujem...

Domace firme su suradjivali sa skandinavskim zemljama na puno razina pa eto tako i belgijancima i svedjanima, norvezanima i dancima. Od cega je nastao ZMAJ 171 to znaju samo oni koji su ga i proizveli ;)
 
iz mog licnog iskustva mislim da je serija 16. slicnija MF nego NH pojedina resenja su skoro ista kao MF 520 do 560 ali to je samo moje misljenje :ppozdrav:
 
Niko ne spori da je odlican kombajn. Fali mu samo malo bolja kabina i bez problema moze da parira svim kombajnima u toj klasi.

Bar kabinu nije problem uredit kako treba.
Ima danas svakaki vrsta izolacija, guma.
Kojekakvi elektroventili za uključivanje i isključivanje. Čak nije ni problem kabinu odmaknit nekih 5 cm i postavit ga na nekom gumenom nosaću.
Imam i ja puno vizije kako bi zatvorio na svojem 142 -ojku kabinu. Samo finacije ne dopuštaju baš.
 
Kabine su odvojene fabrički i zadihtovane lepo jedino što nisu klimatizovane a to se da rešiti ako je neko baš navikao da radi u apotekarskim uslovima i pod staklenim zvonom.
 
Nazad
Vrh