ZMAJ kombajni

Moj je 85-to,u medjuvremenu koliko sam uspeo istraziti mislim da su bili namenjeni za izvoz,a sto su ostali u SFRJ ko to zna.Ja sam ga danas ofarbao u slonovu kost i gotova stvar.
 
tacno, i moj je bio 85. imao je beli heder kabinu i felne. uz to dugu cev za istovar, grejanje i tapaciranu kabinu i mali volan.e da i slova su bila bela ne zuta..
 
Zahvaljujem se na ispravci u vezi godista. Znam da ovdje ima jedan narandzasti 133 i govorili su da je 88 godiste. samo sto malim zmajevima nisu farbali hedere u bijelo, samo felge detalje kabine i slova oznake.

Zar nemaju svi z-142 tapecirane, grijane kabine, male volane i dugu istovarnu cijev bez obzira na godiste?

141 je imao kratku cjev i veliki volan, jedino ako ne pricas o modelu 141 da ima sve ove "komforne dodatke" onda se ispricavam.
 
tacno, i moj je bio 85. imao je beli heder kabinu i felne. uz to dugu cev za istovar, grejanje i tapaciranu kabinu i mali volan.e da i slova su bila bela ne zuta..
Da sve tako i kod mene i jos i opruga za lakse otvaranje cevi,i onda nebi bilo lose da potvrdimo od koje godine su isli cetvrtasti farovi,mislim da je ranije u temi i to spominjano kao od 87 pa na dalje ali cesto po oglasima gledam...valjda sam video i 92 a na njemu okrugli farovi,pa kakva je onda to mucka?
 
ima 1992 god i sa cetvrtastim i sa okruglim farovima!od 92 pa nagore su cetvrtasti,a toj godinije prelaz!
 
bobo, moguce neznam.. nisam toliko upucen. a nije ni vazno te finese vazno je da radi ono sto treba da radi, a ne kao neki jaki kombajneri ukljuce vrsalicui onda kazu da se sajba kod bitera ne vrti a kajis ide. a ono sajba od istovara pa im nije jasno zasto stoji, kaze niste nesto dobro sastavili.. :haha:
 
Da sve tako i kod mene i jos i opruga za lakse otvaranje cevi,i onda nebi bilo lose da potvrdimo od koje godine su isli cetvrtasti farovi,mislim da je ranije u temi i to spominjano kao od 87 pa na dalje ali cesto po oglasima gledam...valjda sam video i 92 a na njemu okrugli farovi,pa kakva je onda to mucka?
Imaš fabrički oprugu za otvaranje kipe?
 
Znam da je tvornicki opruga na kipi bila na 16x seriji kombajna i da su te sisteme kod mene ljudi kopirali i ubacivali na 142... I meni prvi glas da je to bilo na 142 original...

Kruzile su prije 4-5 godina slike po forumima od z142 koji tvornicki ima ugradjeno hidraulicno otvaranje cjevi za kipanje i kabinu s jednom kosom sajbom naprijed (kao 17x). Mislim da je jos imao siroki zadnji trap da prati trag prednjih tockova, ali ne mogu biti siguran. Kombajn se jos nalazi negdje u HR i rekli su da ga nikad prodavati nece jer im se svidja i kako radi i sto ima te dodatke...
 
Kod mene je garant opruga fabricki jer se rucni rad nahnadno da primetiti ma kako strucno bio odradjen,ali je zato reduktor na hederu naknadno ugradjen i to se vidi iako je original sve stavljeno.
 
Ne moze se samo tako primjetiti rucni rad. Ako se sjetim ikad otici cu kod kolege da vidite kako je opruga odradjena. nema sanse da se primjeti da je rucni rad a sistem prekopiran sa z-161m sano sto opruga nije pod stranicom, nego iz vana.
 
Stavi sliku da vidimo tu oprugu
Pokriven mi je ceradom,a skidam je za par dana radi kopcanja hedera pa cu tad slikati.
Ps.Pa i meni nije pod stranicom vec pored tj izvana...I ne razumem kako to pod stranicom?

- - - - - - - - - -

Evo ipak slike ispod cerade nadam se da se bar nesto vidi...
img1399.jpg
[/IMG]
img1400.jpg
[/IMG]
img1401.jpg
[/IMG]
 
Fabricki nije 100% posto tamo ne bi varili maticu za kraj sipke da tako mogu zakopcati oprugu ;) Obecao sam uslikati kod kolege na kombajnu i prvom prilikom i hocu.

Pod stranicom je na 161 opruga i kolega mi je rekao da je s tog kombajna kopirao sistem i napravio na 142. Na ovoj slici se fino vidi kako je stranica proslicana i gdje se nalazi poluga i opruga. Slika je necija s foruma, nemam pojma cija ali se sve vidi:

http://www.dodaj.rs/f/z/v5/1rP3n0nb/p2030027.jpg
 
Bas ste me zaintrigirali da ja to po danu jos jednom bolje razmotrim,a da je ono matica jeste ali sam mislio da je nekada mozda pukla original odletela po njivi pa ljudi zavarili sto im prvo bilo pod ruku.
 
Fabricki nije 100% posto tamo ne bi varili maticu za kraj sipke da tako mogu zakopcati oprugu ;) Obecao sam uslikati kod kolege na kombajnu i prvom prilikom i hocu.

Pod stranicom je na 161 opruga i kolega mi je rekao da je s tog kombajna kopirao sistem i napravio na 142. Na ovoj slici se fino vidi kako je stranica proslicana i gdje se nalazi poluga i opruga. Slika je necija s foruma, nemam pojma cija ali se sve vidi:

http://www.dodaj.rs/f/z/v5/1rP3n0nb/p2030027.jpg

Slika od pre udaje...
 
Nazad
Vrh