ZMAJ kombajni

Ova dizalica ga mora POTRGATI a ne da te ova sitnica ovoliko zeza...

Ovo je trebalo na ovaj nacin lako sici.
 
Spreman za kukuruz
e87c7e341874333.jpg
[/URL] [/IMG]
c1ed69341874348.jpg
[/URL] [/IMG]
5041b0341874295.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Tako nećeš pronaći željenu dimenziju kaiša-remena,jer može da se desi da neko ima veće remenice neko manje,odstojna ploča izmedju reduktora i hedera...... Razne varijacije postoje..... Inače imamo reduktor ali nažalost i kod nas su izbrisani brojevi.... Moj savet ti je da uzmeš komad uzice-manile izmeriš unutrašnji deo remenica prenosa ( oznaka na kaišu LA )i sa prodavcem se dogovoriš da ti daa na osnovu "mere" koju imaš,2-3 kaiša pa da odabereš onog koji ti štima. Samo da napomenem takvim merenjem ćeš dobiti kraću dimenziju od stvarne za nekih možda i 50mm,i to napomeni prodavcu.
Ili ako hoćeš mogu da izmerim spoljašnju dimenziju ( oznaka na kaišu LI ) našeg kaiša pa da pokušaš tako da kupiš.....
 
Sinisa, da se nisi "malo zezno"

Koliko se ja u to kuzim, LI je unutarnja mjera a LA je vanjska...

Opekao sam se par puta dok nisam naucio posto sam jednom prilikom kupio 1630x45 (pogonski varijatorski) i 1715x45 (varijatorski za bubanj) i dobio sam 1630 LI i 1715 LA I remenje je skoro pa jednako dugacko bilo pa je ovaj 1630 zavrsio na bubnju... Isto tako narucim ove godine sesterougaoni remen za moj kombajn po mjeri iz kataloga i dobijem ga u LI dimenziji i morao sam rastavljati dvodjelnu remenicu kako bi ga s dva pajsera navukao i onda malo po malo skupljao tu istu dvodjelnu remenicu na svoje mjesto... Dobro pa nije pukla osovina slamotresa u tom dotezanju...
 
Najveca glupost sa tim oznakama kaiseva,Li, La,Lw,Lp,Lx....to je neko tako zakomplikovao da je to strasno,5-6 oznaka a jedan te isti kais...
 
Je komplicirano, npr na mom claasu katalog navodi neki remen 25x22x2810li-3210lw uopce nisam pratio ovo lw narucio remen 2810li nisam ga mogo stavit i onda naso neki 22x3210lw i taj ide s tim da je remen sesterokutni zato ima 25x22
 
Jedno laičko pitanje za vas koji dobro poznajete ove ljute zveri prijatelj ima na 141 heder od 4,2 a ima ponudu da zameni sa jednim likom za 3,6 koji bi njemu više odgovarao ali taj od 3,6 je sa univerzala e sad oni govore da to sve pasuje a ja nemam pojma pa ako neko zna da kaže da li odgovara heder od univerzala za 141,142 da se ne bi čovek zaleteo pa da mora opet da vraća. Hvala :osmeh:
 
Za univerzala postoje dva tipa hedera. S brzim kopcanjem kao na 142 ili onaj koji ide komplet s uvlacnim grlom (stariji tip). Tip s brzim kopcanjem bi trebao stimati na 142 posto 100% znam da kukuruzni heder stima s jednog na drugi kombajn.
 
a zna li neko kako se steluju kaisevi na varijatoru voznje?kupio sam nove i izremontovao remenicu,u pitanju je 142.
 
Uuu jesam! Obrnuo sam!
Hvala na ispravci! Juce me klepala temperatura pa nisam bas bio sav svoj!
Izvinjavam se na dezinformaciji!
 
Nazad
Vrh