ZMAJ kombajni

@Matic,timken i ina nemoze sigurno jer sam probao kao i Sinisa,snr moze jer je uzi,samo u stara kucista koja su vec razvaljena uspe da stane ako su torbani u kvalitetu.....:osmeh:
 
Ajmo na glasanje...u stara mogu dok u nova nikako.potpisujem.I da bobo obavezno ide filc sa obe strane lezaja.
 
Filc ima samo ulogu da dodatno zastiti lezaj od prasine pogotovu kod starijih lezajeva gde su oni bili zatvoreni limenim poklopcima,a sad svi noviji lezajevi pa i p.r.c.su tipa 2rs odnosno gumeni zatvarac u vidu semeringa.
 
Je l' se to neka manifestacija odrzava u Sr. Mihaljevcima? Berbanski dani,rakijada.... xpert zaplice prstima po tastaturi,super Baca trokira.... Al dobro,i to je za ljude. Alkoholom protiv droge! :osmeh:
Sory na off-u!
 
Pomozite mi sa pogonom kose na 142

Imao sam jako veliki problem sa kosom na 142 ove jeseni u suncokretu .Kod nas ima jako puno divljeg pa je to problem .Sve mi je polomilo .Kupio sam skoro ceo pogon od osovine ka cigancici,i video na forumu da su neki stavljali lezaj umesto caure .Pogon od 143 sa viljuskom i lezajem pa sam i ja to sve kupio i montirao ali ..... Tu pocinju muke ne mogu da dobijem korak kose ,cak sam i slicovao rupe na nosacu ali nista tu ima dosta da se sece ,onda ce osovina da mi ide ukrivo ,nece biti paralelna sa hederom gore ce biti 14,5 a dole kod viljuske 11,5 sto bi bilo dosta koso.dali neko zna kako da to resim posto sam video da su ljudi to radili
e77607353658928.jpg
[/URL] [/IMG]

fa058f353658932.jpg
[/URL] [/IMG]:udri::udri::udri::udri:

Molim va spomoc.Soju treba da radim a ja se jos zezam sa hederom .
 
Raznituješ prut kose,pomeris za rupu ili dve (zavisi od proizvodjača) ponovo zanituješ i hod kose fino podesiš na šlicu koji si proširio.
 
kombajnzmaj14240.jpg
Sto kod mene prut kose nije ovakav kao na ovoj slici nego pet puta deblji tj 20x20mm/vidi se na onim prethodnim slikama/Nesto sam primetio da je ovaj tanji iako deluje slabije dosta funkcionalniji?
 
Evo imam nesto brojeva za remenje za kombajne ja cu ih postaviti tu a molio bi administratore da ih rasporede gde treba .Hvala .
f8c502353666981.jpg
[/URL] [/IMG]
b51d47353667066.jpg
[/URL] [/IMG]
f8c502353666981.jpg
[/URL] [/IMG]
f8c502353666981.jpg
[/URL] [/IMG]
 
kad dobijes hod kose sa nitovanjem ako budes imao problema sa tim da ti zbog neparalelnosti uvrce kosu pracka. ti uzmi pracku i sa prednje strane ne gde na pola izvadi zub i onda je mlatni cekicem dok ne dobijes ugao da je kosa labava, onda je provari i bice super.
 
Da li je neko menjao skoro prednje gume na 142-ku,ako moze neki kontakt gde su najpovoljnije i gde ih ima.Izvinjavam se ako ima negde skoro pisano,mozda sam preskocio a nemam mnogo vremena da trazim.
 
Pozdrav forumasi
Imam jedno pitanje.Danas sam malo vrsio kukuruz ali primetio sam da mi slabo ispadaju sapurine i komusevina sa slamotresa.Dok idem slabo ispada,kada stanem onda tek pocinje da ispada kako treba,ali primetio sam i da mi polako padaju obrtaji bubnja ,onda stanem kombajn se isprazni i obrtaji se podignu.
Da li neko mozda zna zbog cega mi se to desava?
 
Nazad
Vrh