Atomizeri

Sad 2h, sledece godine 4h a one tamo ce biti 6h i nije sve na jednom mestu a ima dosta voznje...[/QUOT
Komsija, ja imam AGron noseni od 450 litara, koji i tebi preporucujem, i Agron vuceni od 1500 litara, sa 6 klipnom pumpom, i rekao bih ti kao i neko u prethodnim postovima da 45 kS na tom atomizeru mogu samo da placu. Nije problem vuci tu tezinu, vukao bi ti cisternu sa vodom od 3000 litara bez problema, vec je problem sto ti pumpa i pokretanje ventilatora preko reduktora, pojedu skoro svu snagu i onda ne mozes da prdnes na usponu. Za povrsine do 5 ili 6 hektara ti je sasvim dovoljan noseni atomizer od 450 litara, a pogotovu ako ti je to na vise parcela gde verovatno nisi ostavljao 8 ili 9 metara po obodu vocnjaka za okretanje, i onda ce ti vuceni atomizer biti pravo mucenje. Ako bas hoces vuceni, onda u Agronu imas manje varijante od 700 ili 800 litara, gde su i pumpe manje i koje tvoj traktor moze bez problema da pokrece, a ujedno i traze manje mesta za okretanje, ali kao sto rekoh moj ti je savet NOSENI.
 
Imam ja noseni od 440l pa sam mislio da smanjim posao, dosta je to vracanja kuci po vodu ali ok, hvala na savetu. Bas cu sutra pozvati rodjaka da pitam kako on radi sa njegovim vucenim jer znam da ima imt neki mali i atomizer od 1500l...

- - - - - - - - - -

Ti si sad kupio vuceni, bas me interesuje ima li da pise u prospektu snaga traktora koja je potrebna...

- - - - - - - - - -

http://www.jugometal.co.rs/jugometal_proizvod.php?id=6 . Evo za ovu marku kazu za te vece atomizere snaga od 32 do 72 konja....

- - - - - - - - - -

Malo sam guglao sad i nigde nema potrebna snaga veca od 32kw sto je oko 44ks, cak ni za one od 2000l, cak pise da mogu i uzbrdo da se voze...
 
Dobar dan kupio sam jedan polovan atomizer od 200l i dizne su različite. Tako da sa obe strane imaju po 4 dizne, donja je najmanjeg protoka, pa ide dve za red veceg i onda ide neka treca koja ne znam kako radi. Koje dizne vi koristite i koje dolaze fabricki na atomizeru. Takodje ne radi mu manometar da li je to neki specijalan ili moze onaj sto se koristi na hidroforskim posudama.
 
Dobar dan kupio sam jedan polovan atomizer od 200l i dizne su različite. Tako da sa obe strane imaju po 4 dizne, donja je najmanjeg protoka, pa ide dve za red veceg i onda ide neka treca koja ne znam kako radi. Koje dizne vi koristite i koje dolaze fabricki na atomizeru. Takodje ne radi mu manometar da li je to neki specijalan ili moze onaj sto se koristi na hidroforskim posudama.

Druze, sada videh ovaj tvoj post,i ja se raspitujem za jedan takav atomizer od 200-300 lit.Dali bi mi poslao neku adresu,moze na pp.gde si ga ti kupio,koliko platio,u kakvom je stanju itd.Unapred hvala.:ppozdrav:
 
Ima li neko katalog delova,tehničko uputstvo ili kako već za Piave georgia 1600s.Uzeo sam jedan na licitaciji ali su mu sve živo poskidali pa me interesuje kako da ga kompletiram.
 
Dobre atomizere (kako se meni cini)sa prohromskim rezervoarima radi jedna firma iz Despotovca.Radi i nosene i vucene kao i ratarske prskalice.

- - - - - - - - - -

Ne mogu da se setim imena firme.
 
Danas sam imao problem sa Agromehanikom 440l atomizerom. Prvo punjenje uradio ok na 14 bara i 400l vode sam potrosio na 0.4ha. Odlicno ispalo. Sledeci atomizer krenem samo i vidim da je pritisak pao na 8 bara. Stanem podesim nekako na 10 bara (maksimalno na potenciometru na ravodniku zavrnem) i zavrsim prskanje tako. Poslednji tura malo se popravilo na 12 bari (pritom nista nisam dirao potenciometar). Prvo sam mislio da se filter ispod bureta pre ulaska vode u pumpu zapusio i da nema dovoljan dotok vode. Zamenim ga, nista se nije desilo. Zamenim i onaj manji filter na samom razvodniku i opet isti problem. Primetio sam da potenciometar vrlo slabo reaguje da podesavanja, ne moze ispod 8 bara a ni preko 10 bara da postigne kad rade obe strane. Kad radi jedna strana onda ima 13-14bara. Moj zakljucak je da je u razvodniku problem i u potenciometru. Da li je neko to otvarao i da li da se lacam toga, ili da odnesem u servis lepo?
 
Jesi li pogledao tada kada je manji pritisak da li vraca vodu na prelivno crevo. Ako preliva i nema pritisak onda je razvodnik a ako ne preliva i nema pritisak znaci da i nema dovoljan protok. Pogotovu sto se pritisak poveca kad zatvoris jednu stranu. Jel je i kod tebe onaj ventil sa cetiri polozaja za razvod?
 
@talianu
Nisam gledao to. Pogledacu da vidim da se nesto nije pomerilo.

@pesut
Imam glavni ventil, gde podesavam da li da ide na dizne ili samo da mesa. Imam jos 3 ventila, gde 2 su leva i desna strana, a treci je mesac za vreme prskanja. Isto je kao na ratarskim prskalicama sa granama od 8m. Nisam gledao sta se desava dok prskam, samo sam pratio pritisak i zakljucio da nije ok nesto. Logicki zakljucujem da nema dovoljan pritisak od pumpe, jer kad zatvorim veliki mesac i kad zatvorim ventil za mali mesac, ostanu samo 2 creva gde moze da ide voda (leve i desne dizne) onda je 10 bara, a kad zatvorim dodatno jos jednu stranu onda je 14 bara. Nisam probao da otvorim i obe strane i mali mesac ali mislim da bi pritisak dodatno pao.

Nazvao sam servisera i nosim i pumpu i razvodnik da pogleda. Javicu sta je bilo na kraju. :ppozdrav:
 
Ne bi trebalo da je neki strašan kvar, možda neki ventil u onim korpicama u pumpi ne drzi dobro pritisak ili neka glupost

Ja pre neki dan napravio havariju na moravinom atomizeru, prskao popodne i imao za sutra ceo dan da radim i parkiram ga uveče u zatvorenu garažu i ne ispustim vodu. Ujutru ne primetim da je zamrzlo i u garaži i puknu mi oba bočna dekla. Kako si šta radiš 4000 za dobro jutro
 
Glupost je neka, jer de facto atomizer radi samo na manjem pritisku. Poslednja 2 atomizera sam uradio sa brzinom manje na traktoru tako da sam potrosio vode i sredstva koliko sam i planirao.:ppozdrav:
 
Zračna membrana,treba ti biti napumpana na 5 bara za tlak od 15 bara,provjeri.
Jer si kada mjenjao ventile na pumpi i membrane tlačne?
 
Nazad
Vrh