Claas

Imam jedan problem, ako bi netko od vlasnika kombajna mercator,protector,senator mi mogo uslikat pogon kose dolje na samoj kosi nesta me pati pa da usporedi, Hvala! :ppozdrav:
 
Treba polako spremati kombajne, prepravlljati sa kukuruza za psenicu. Pred kraj sezone jesenas desavalo se da ujutro prvo kretanje napred nije hteo da krene. Nazad ide normalno napred nece. Onda ga zezam napred nazad dok ne proradi i ceo dan ide bez greske ujutru ponovo nece. Dali je neko imao slican problem i kako je resio. Kombajn je Medion 310.

Nije valjda da smo prvi ? :bravo:
 
Pozdrav svima. menjao sam jesenas traktor za kombajn Claas dominator 96 1984 god. kompletno sam ga izremontovao,ulozio sam preko 8000eura. da bih ga doveo u red. bio bih zahvalan ako je neko imao ili ima ovakav kombajn,potrebni su mi saveti o podesavanju sita,korpe,bubnja,vetra itd. Inace sam iz Vrsca i bavim se iskljucivo ratarstvom,obradjujem 300 jutara.
 
Sita podesavas kao i na svakom gornje 16mm donje 8mm,dob na 1100obrtaja,zazor 16mm ulaz 9mm izlaz to imas na tablici kod rucke,vetar da neprosipa zavisi od stanja,hektolitara psenice,ovo su neke orjebtacione vrednosti,sve se dodaje ili oduzima na njivi :ppozdrav:...
 
Sita podesavas kao i na svakom gornje 16mm donje 8mm,dob na 1100obrtaja,zazor 16mm ulaz 9mm izlaz to imas na tablici kod rucke,vetar da neprosipa zavisi od stanja,hektolitara psenice,ovo su neke orjebtacione vrednosti,sve se dodaje ili oduzima na njivi :ppozdrav:...



to je problem sto na njemu nema ni jedne tablice. nasao sam u nekoj knjizi da ulaz korpe ide 13 mm a izlaz 4mm na trecoj sini. hvala puno na informaciji. da li znate ko drzi polovne delove za claas,da li ima negde rashodovanih kombajna u srbiji.
 
Tako bi trebalo po knjizi da bude zazor.Ja uzmem šraf 12 mm i pomoću njega podesim ulaz,izlaz podesim pomoću parčeta flaha od 3 mm rucica u kabini stoji u trecoj rupi a ona mala pored nje u srednjem položaju.Sita ako su univerzalna samo ih postepeno zatvaraš dok nebude čisto u bunkeru...
 
U nedelju opran, juče malo sređena kabina, danas menjani filteri, vraćene korpe za žito itd. Sutra finalizacija i može u poso... Biće još slika..

20150607174117.jpg
 
Ja sam prezadovoljan. Vrlo je jednostavan, sve prepravke radim sam. Potrosnja se vrti oko 10 l/kj sve zavisi od stanja useva. Radim zito, soju i kukuruz...:ppozdrav:
 
Adapter je capello 5 redi. A da ga uporedim sa 160 ne mogu, nisam nikad radio sa njom a nisam od nikog čuo nešto za 160-ku, ali verujem da ima razlike pogotovo u APS-u, jako korisna stvar...

- - - - - - - - - -

Zamenjeni vazdušni filteri...

20150608151224.jpg
 
meni je jesenas kosio drugar sa avero 240 2014 god. petoredni claas adapter,dao mi je da probam, kombajn je prava azdaja,na prinos od 7000 kg kukuruza ide 10-11 kmh bez rastura i necistoca. perfektan kombajn.
sto se tice filtera,ja sam za mog dominatora kupio dva vazdusna filtera marke Donaldson i platio 5500 din, a u Almexu su 15000din.

- - - - - - - - - -

Tako bi trebalo po knjizi da bude zazor.Ja uzmem šraf 12 mm i pomoću njega podesim ulaz,izlaz podesim pomoću parčeta flaha od 3 mm rucica u kabini stoji u trecoj rupi a ona mala pored nje u srednjem položaju.Sita ako su univerzalna samo ih postepeno zatvaraš dok nebude čisto u bunkeru...
tako sam i nastelovao, za donja sita pise da idu od 4-6mm,ja kad ih tako stavim skoro da su skroz zatvorena. na koliki broj obrtaja ti je vetar?
 
Mnogo su to zatvorena sita ici ce na povrat dosta pa ces imati loma,a i ovaj zazor korpe mi nije jasan,mnogo stegnuto.Imao sam ga par godina i nikad nisam toliko stezao korpu,osim kad detelinu vrsem,tu je izlaz oko 3mm.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh