Claas

Današnji posao:
ssl22059.jpg

Lepo sokolče, gde li čuči...
 
Na CLAAS-u Mercatoru mi se dešava da ostane pokoje zrno u slami na klasu..Korpu u kabini ne mogu bolje steč pošto se onda čuje neko struganje..

E sad koji bi moguči razlozi bili zašto mi ostaje zrno na klasu u slami??

Mnogo je razloga zbog kojih se to može desiti.
Provjeri korpu (podbubanj) dali su obe strane jednako podešene. Ako je jedna strana stegnuta više na toj strani može da lomi zrno a na drugoj da ostaje u vlati.
Brzina okretanja bubnja.
Istrošenost šina na bubnju.
Fali žica na korpi (podbubnju)
Trava u žitu.
Nezrelo žito.
 
Hvala puno nego dali on moze i kukuruz da pere,msm dali moze da podrzi adapter za kukuruz?

- - - - - - - - - -

consullllllllllllllll.jpg


INACE TO JE OVAKO CUDO

- - - - - - - - - -

(nije njegova slika)
 
Mnogo je razloga zbog kojih se to može desiti.
Provjeri korpu (podbubanj) dali su obe strane jednako podešene. Ako je jedna strana stegnuta više na toj strani može da lomi zrno a na drugoj da ostaje u vlati.
Brzina okretanja bubnja.
Istrošenost šina na bubnju.
Fali žica na korpi (podbubnju)
Trava u žitu.
Nezrelo žito.
Za početak i ovo nešto znači :bravo:

E sad slikao sam par slika bubnja i korpe pa ako mi netko može onako sa slika reč dal je to dobro ili loše podešena korpa??
Mjerio sam dubinu šina,na največem dijelu je 7-8mm,a najmanji dio 4mm,znači pri vrhu i pri dnu svake šine..
Primjetio sam da su na jednom mjestu skoro sve šine uvinute prema nutra,i to se jako na oko može vidjet,moguče da je i to jedan od problema zašto mi ostaje zrno u slami..

I zanima me dal je problem što su mi ovi limovi na ovom bubnju iznad vršalice povijani??
Dal to smeta čemu i dali bi ih trebalo mjenjat??
20898048.jpg

20898049.jpg

20898051.jpg

20898052.jpg

20898075.jpg

20898082.jpg
 
Mere se vrhovi šina. Ako ima 7 mm, to je još uvek dobro. Ali pošto kažete da su Vam sve šine uvrnute ka unutra (ovo na slici je katastrofa!), to znači da su imale bliski susret sa nečim tvrdim (kamen i slično) te ih morate sve promeniti iz prostog razloga što Vam na tom mestu nikad neće pravilno izvršiti klasje koliko god Vi smanjili zazor između korpe i bubnja! Nije zgoreg proveriti i korpu da li je čitava.
Ne mogu tačno da ocenim sa poslednje slike, ali kao i da je rozeta koja drži šinu takođe iskrivljena (nebi me čudilo da zaista jeste) pa ćete verovatno i nju morati da ispeglate.

Ti limovi kako ih zovete nisu u tako lošem stanju i ne morate ih menjati.

P.S. A sa slika se ne može utvrditi da li je korpa dobro podešena ili ne. To Vi morate da odradite nakon što budete zamenili šine. U kabini veliku ručicu postavite u treću rupu od gore, pa merite zazore: između prve poprečne šini korpe i vrha jedne od šina bubnja treba da bude 13 mm. To je ulaz. A između zadnje poprečne šine korpe i vrha jedne od šine bubnja 3 mm (izlaz). Meri se, naravno, sa obe strane. Kada budete menjali šine, morate odraditi i statičko balansiranje bubnja. Pisano je o tome par postova unazad.
 
Poslednja izmena:
ne ide nikako posto niko nema pare :osmeh:

- - - - - - - - - -

nego imam jedno pitanje posto prvi put imam klasa,jel ova opruga treba da bude ovde ?msm jel treba tanja posto mi je sumnjivo nesto ?? :sta:

fotografija0651.jpg


fotografija0652.jpg
 
eee mnogo znaci kad covek trazi savet,niko nije prepametan...Hvala puno ako mi nesto opet ne bude jasno nije me sramota da pitam :ppozdrav:

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena:
Za cene se možete obratiti članu @Panonstib jer se on između ostalog bavi i nabavkom originalnih delova za Claas kombajne.
 
Prvo treba prekontrolisati hidro-pumpu radne hidraulike (pritisak i protok), a to se već ne može obaviti iz fotelje i bez mernih instrumenata. Kad se to odradi, vidi i čuje se stanje, može se mozgati dalje. Obratite se članu @Panonstib pa zakažite izlazak na teren. Ja se spremam za ispite ove nedelje pa Vam ne mogu doći iako ste mi relativno blizu...

P.S. Eventualno biste mogli sami uz pomoć multimetra proveriti da nisu pregoreli solenoidi u hidrauličnom razvodniku za upravljanje cilindrima hedera.
 
Mere se vrhovi šina. Ako ima 7 mm, to je još uvek dobro. Ali pošto kažete da su Vam sve šine uvrnute ka unutra (ovo na slici je katastrofa!), to znači da su imale bliski susret sa nečim tvrdim (kamen i slično) te ih morate sve promeniti iz prostog razloga što Vam na tom mestu nikad neće pravilno izvršiti klasje koliko god Vi smanjili zazor između korpe i bubnja! Nije zgoreg proveriti i korpu da li je čitava.
Ne mogu tačno da ocenim sa poslednje slike, ali kao i da je rozeta koja drži šinu takođe iskrivljena (nebi me čudilo da zaista jeste) pa ćete verovatno i nju morati da ispeglate.

Ti limovi kako ih zovete nisu u tako lošem stanju i ne morate ih menjati.

P.S. A sa slika se ne može utvrditi da li je korpa dobro podešena ili ne. To Vi morate da odradite nakon što budete zamenili šine. U kabini veliku ručicu postavite u treću rupu od gore, pa merite zazore: između prve poprečne šini korpe i vrha jedne od šina bubnja treba da bude 13 mm. To je ulaz. A između zadnje poprečne šine korpe i vrha jedne od šine bubnja 3 mm (izlaz). Meri se, naravno, sa obe strane. Kada budete menjali šine, morate odraditi i statičko balansiranje bubnja. Pisano je o tome par postova unazad.
hvala na brzini kombajn mi je u polju ostao pa bih molio neke odgovore,kada se ulje ohladi onda komande prorade da napomenem da je u pitanju palica nisu dugmici

- - - - - - - - - -

Prvo treba prekontrolisati hidro-pumpu radne hidraulike (pritisak i protok), a to se već ne može obaviti iz fotelje i bez mernih instrumenata. Kad se to odradi, vidi i čuje se stanje, može se mozgati dalje. Obratite se članu @Panonstib pa zakažite izlazak na teren. Ja se spremam za ispite ove nedelje pa Vam ne mogu doći iako ste mi relativno blizu...

P.S. Eventualno biste mogli sami uz pomoć multimetra proveriti da nisu pregoreli solenoidi u hidrauličnom razvodniku za upravljanje cilindrima hedera.
pogresno sam naveo citat izvinjavam se
 
Nazad
Vrh