Uljana repica 2014/2015

Ja ne znam sta da radim sa mojom uljanom repicom voda je ugusila da li da je preorem ili ipak da je ostavim ?


15zfcrp.jpg
Ostavi je jos malo barem do kraja meseca,I ja imam jednu parcelu slicna kao ova tvoja ali ima mesec dana od kad nisam je obisao mozda se malo popravila ali cistto sumnjam.
 
Prihranio uljanu repicu sa 100 kg ureje i 100 kg Kana. Primetio sam da pocinje trava da izbija pa me zanima da li treba da je prskam i sa cim ?
 
Duki preporucujem da sacekate i vidite kako ce se razviti situacija jer ako sada uradite tretman sa nekim herbicidom a budete morali da je preorete i posejete nesto drugo zbog hemije koju ste koristili bicete spreceni .

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
 
Repica za sad solidno krenula i fino reaguje na sunce.
Ima i po malo oaza koje su napravili glodari, ali nije nesto preterano zabrinjavajuce jer i u tim oazama je ostalo repice, ali je vrlo mala pa je "oko" kamere tesko hvata. Recimo da je ostalo oko 10 biljaka po kvadratu i one lepo napreduju. Glodari su je bili ostrickali do zemlje. U mom slucaju je u pitanju hibrid repice, pionirov maximus, gde su mi preporucili da bi bilo najbolje da u zetvi po m2 imam oko 30-ak biljaka. Kazu da ne valja ni da je manje jer onda se repica jako razbokori i otezava zetvu, ali ni puno vise jer se onda umrsi i takodje otezava zetvu. jbm li ga, da li sam potrefio ili ne, ali ovo je prva godina repice za mene.

23a1ar.jpg
[/IMG]
2isdvsm.jpg
[/IMG]

29lmp8z.jpg
[/IMG]
 
Kazu da je bolje kad je redja,vise se grana i ostaje niza pa je manji rizik od poleganja,ako i ove godine bude problem cena suncokreta prelazim na repicu,al cu je sejati na 45cm razmaka.
 
Ovako sa slika Draganova deluje neki normalan sklop zato je i poterala lepo a paorova deluje pregusto,mada ne brini teraće u vis a granaće se gde ima mesta tako da če oaze biti prekrivene.Ja sam komšiji ugušio 2 reda suncokreta ,čudili smo se obojica kako je otišla tako daleko a posejana je gde treba.
 
Lg Artoga , trebalo bi da je hibrid.

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2

- - - - - - - - - -

Tretman protiv repičinih pipa i ostale žgadije sa Nurell D 1,2 L/ha
2u9qsna.jpg
 
Ja u mojoj repici nisam primetio ni jednog insekta. Čuo sam da deo oko Bačke Topole ove godine ima problem sa Pipom. Mada mislim da je tvoja prevelika za bilo koju pipu, sjajnim je sljedeći problem.
 
Upravo to, on je isnekt koji steti svetu. Nisam ni u jednoj literaturu do sad procitao da se ovako lisnata repica prska od pipe. Mislim da joj sad ne moze nista jer je prosto prevelika, jesenas da, ali sad mislim da si dzabe bacio otrov, mada...
 
Nije problem da će je pojesti ili da će nestati, problem je što se ubušuju u stablo i poležu jaja koja će se izleći u cvetanju. Oštećena stabla su podložnija napadu bolesti.
 
Moram priznati da do sad nisam čuo za to da se pipa ubusuje u stablo ur. Čitao sam raznu literaturu jer sam pocetnik , ali na taj podatak još nisam naišao. Ako imaš neki tekst o tome mogao si postaviti link ili sliku.
 
Nazad
Vrh