SIP berači

Mi smo letve samo pribili valjcima što više može. A valjke da kidaju na sredini i peglaj... A što se ventilatora tiče, pričao sam sa menadžerom iz Majevice ali nije znao da mi kaže cenu... Pogledajte na njihovom sajtu kako je izvedena turbina od sejačice na berač. Baš me zanima kako to radi posao...
 
Ja bih mozda pokusao da ugradim sto mocniji ventilator na 12 volti koji bi izbacivao lisce i ljusku kroz ovor koji bih napravio sa strane beraca-sta mislite o tome?
 
Struja. Ventilator od auta malo je veci i jak je dosta, steta na snimku se ne vidi najbolje jer je slab kukuruz u pitanju ali ovako radi posao ekstra ponekad stajem da ocistim iza njega nakupi suske na limu iznad elevatora.
 
Imam jedno pitanje, kako da podesim SIP sempeter eko 3500 za branje kukuruza sa sitnijim klipovima , da mi nebi ispadali klipovi, kako da nastelujem letve i ostalo sto treba ...
 
Suziti samo gornji dio, a donji ostavit širi,da budu u slovo V gledajuć od gore, jer ako suziš oba dolazit će do zagušenja stabljika na prednjem tj. na donjem djelu.
 
E za ovo bi ja rekao da je fina kombinacija... Kojom brzinom bereš sa Zekanom, prva brza? Jel berač ubrzavan?
 
Berac nije ubrzavan.
Da prva brza.
Dali neko zna gde ima da se kupi to za ubrzavanje?
Pretpostavljam da se nesto menja u glavnom reduktoru, jer mi Zetor malo spor na kardanu

Poslato golubom pismonosom.
 
Imam jedno pitanje, kako da podesim SIP sempeter eko 3500 za branje kukuruza sa sitnijim klipovima , da mi nebi ispadali klipovi, kako da nastelujem letve i ostalo sto treba ...
Najprostije resenje ti je da suzis prema stsbiljci kukuruza.
Znaci suzis da moze da prolazi stabiljka, a da ne ispada kukuruz.
 
Berac nije ubrzavan.
Da prva brza.
Dali neko zna gde ima da se kupi to za ubrzavanje?
Pretpostavljam da se nesto menja u glavnom reduktoru, jer mi Zetor malo spor na kardanu

Poslato golubom pismonosom.
Ja koliko sam čuo, ubrzava se komušački sto i elevator do bunkera. Znaći ta 2 zupčanika menjaš. Ali mi niko nije precizirao koji se zupčanik menja za komušački sto. Ja berem 2.sporom sa fergulom, kad je loš kukuruz može trećom...
 
Zbog cega je to bas tako napravljeno zivo me zanima!?
Sve im je naopako i njivu pocinju da beru iz sredine pa prema krajevima sto je u rijetkim slucajevima lakse nego kad se ide okolo a i ovo kipanje za Boga miloga pa svaki put mora da izlazi iz reda kukuruza kad treba da isprazni bunker?!?!
Jedino mi se dopada ovo https://www.youtube.com/watch?v=PRhtHAJ9WA0
Obratite paznju u sta spremaju klip.
 
imam jedno pitanje radi se za sip kk30 radi dosta dobro cisti klipove zadovolitelno ali me muci to sto u bunkeru dolaze nekoliko klipova komplet so stabiljki t.e kako uopste da ne prolaze kroz masinu tuku direk u bunker (ambar) komplet klip ne ocisten i cela stabilka iznad njega. e sada molim vas za pomos jer mozda imam tu nesto pogresno podeseno
 
Kako god bio podesen berac jednostavno se desi da provuce po koju vrsku kukuruza,manje je do beraca a vise do hibrida kukuruza.

Berem nesto usluzno i tacno sam zapamtio ZP 684(mozda i neki drugi hibridi) jednostavno se precesto desava da se otkine klip i deo stabla iznad klipa,pa znaju da preprece put za ostale klipove i onda berac zagusi,radi se o Zmaju,ali za KK30 je malo teze da zagusi na taj nacin,ali dovoljno da ne ocisti taj deo stabla.
 
Nazad
Vrh