Poplave i njihova sanacija u Srbiji i susednim drzavama 2014-te god.

Pa ja neznam sta ste vi ocekivali, da vam neko nesto pokloni?
Mislite da je poplava razlog da vam neko nesto pokloni?
Od svih tih "poklona" najkorisnijije je "zabrinutost" zbog ,takvog i takvog stanja...
 
List Dnevnik od 23.07 2014

Zadruga Crepaja poslala pomoc Cacku:

ZZ "Crepaja" Iz istoimenog sela u opstini Kovacica, donirala je 23 tone stocne hrane cacanskim poljoprivrednim gazdinstvima koja su pogodjena poplavama. Direktor te zadruge Milorad Brankov kaze da je u pitanju merkantilni kukuruz cija je vrednost preko 400.000 dinara. Ista zadrugaq je uputila pomoc i u Krupanj.

Predsednik cacnske komisije za prikupljanje i distribuciju stocne hrane Vladan Milic kaze da ce novopristigla pomoc biti urucena najkrupnijim poljoprivrednim proizvodjacima.
 
Ova tura je poklopila i Apatin, veliki broj ljudi je dobio vodu u podrumima. Sinoć je i dobar deo ulica po gradu bio teško prohodan za automobile.
 
vatrogasci testiraju http://vimeo.com/103869203

- - - - - - - - - -

AquaBagStop sú unikátne samoplniace vrecia, ktoré obsahujú látku s vysokou schopnosťou absorbcie vody (superabsorbent). Zväčšia pri kontakte s vodou svoju hmotnosť viac než 35-násobne. Majú obalovú tkaninu s uzatvárateľnými pórami, ktoré zabraňujú spätnému vytekaniu vody. Sú dostupné v dvoch základných rozmeroch - jednokomorové a dvojkomorové, resp. v rozmere šitom na mieru.
Ochráňte si svoj majetok pred povodňami. Vysušte si svoj majetok po povodniach, alebo havarijných situáciach.
Viac na aquabagstop.sk
google prevodilac na srbski glasi ovako.:
АкуаБагСтоп су јединствене само-хране торбе садрже супстанце са високом узимања воде (суперабсорбент). Шире у додиру са водом тежине његовог више од 35 пута. Они обавија тканина са затворањем порама које спречавају уназад текуће воде. Они су доступни у две основне димензије - једнодомна и дводомни, респективно. величине сито за мир.
Заштитите своју имовину од поплава. Осушите своју имовину након поплава или ванредних ситуација.
Више о акуабагстоп.ск

- - - - - - - - - -



izložba, http://vimeo.com/100539570

- - - - - - - - - -

voda umesto peska http://vimeo.com/100539473
 
Ovo je strašno! Ali prosto mi je neverovatno koliko su kuće blizu reke. Razumem da ta reka obično bude veličine potoka, ali kad tad može da se desi ovo što se sad dešava...
 
Gledao sam na RTS. Cini mi se da je to mesto pokraj Dunava a da je poprilican nagib .Puno je toga zavrsilo u Dunavu.
 
Samo mi nije jasno odakle tolika voda iznenada!!!! Vidi se na pocetku klipa da gotovo nista ne tece ulicom pre one bijuce koja nosi sve pred sobom!!! Pitam se gde se skupila tolika voda pa odjednom krenula!!! Jedino ako je probila neku branu negde...
 
Tu sam ja, kolege. U mom mestu nema vode, ima samo u naseljima ispod brda. Od toliko vode krenula klizista, u 6 sela. I otislo je 4 mosta. Tako da ne moze da se izadje iz Kladova, jedino preko Rumunije.
Ovo na klipu je ulica u Tekiji. Ta voda je sa brda, samo se spustila niz tu ulicu. Nestala je jedna trecina Tekije. Ta bujica sto gledate na snimku, srusila je crkvu.
 
Znaci sve je uredu kolega kod tebe... Gde se sakupilo oliko vode pa je krenula tako naglo??? Nemoguce da je sve od kise???
Tvoje selo nije pogodjeno??? Kakvo je stanje sa usevima imas li stete???
 
Veliko je brdo iznad tekije, bile su velike kise. Pa je sve to krenulo na dole. Prelili se potoci i recice na brdu i to je to. Sto se tice useva, videcemo, kada skidamo suncokret, kod nas se samo dva dana radio suncokret, tek je krenuo da se skida. Kod mene u selu, nema poplave.
 
Nazad
Vrh