MTZ Belarus

Ove su se dobro zagrejale da nisu bile previse zategnute ili neko nije pustio rucnu....
Ma to je sranje nije kvalitet.Ja sam moje menjao stavio nove,obradio sve na strugu i kad sam se vracao kuci sa oranja na ulazu u selo ima blaga nizbrdica.Ja onako polako kocio i one za 150m pocele da cvile i da smrde.Kakva cena takav i kvalitet.Majtor koji mi je nitovao lamelu na kombajnu za dve te lamele(jedan disk dve strane)Mi je trazio 1400din prosle godine.Lamele Made in Germany.
 
Da napisem nesto u veyi stelovanja bos pumpe.Pitao sam na forumu par puta kazu ljudi nema stalovanja samo je vratis kako je bila,ima stelovanja....prvi na paljenje,skine se dekla iza pumpe,odviju se dva srafa koja drze plocu sa rupama,ploca se izvadi,odvrne se cev sa bos pumpe prvog cilindra,odvije se i srce na koje ide cev izvadi se opruga i jedan mali ventil,zatim se vrati srce(tako da ga nazovem)pozadi na pumpi vidi se matica za kljuc 27,drukate na ac pumpu gorivo ce da prska kljucem 27 polako okrecete ka sebi i konstantno drukate dokle god gorivo ne prestane da prska mora da stane!Kad stane vratite plocu i pogodite rupe na koje ce uci ona dva srafa koja drze istu,vratite deklu i to je to......jbg nisam neki strucnjak za objasnjavanje ali kod mene je ovo upalilo samo tako.
 
Grunt tako kako si sad objasnijo je znači dobro uštelovana i uzubljena pumpa i to važi samo kad se vraća pumpa ,šta će se desiti ako se ne uradi tako?Nemam potrebu da skidam pumpu pitam onako iz radoznalosti.
 
Radila bi sigurno,e sad bilo bi il kasnije il ranije paljenje.Ko zna u kakvoj je fazi kad je skinu sa probnog stola.Npr ja sam i na ursusu stelovao paljenje samo sto on ima oznake na zamajcu,na imt-u 560 takodje skinem onu plocicu i tamo ima oznake a,b,c uvek sam se pitao koja je fora kod mtz a eto saznao sam i to,to mi je rekao bosista kaze oni tako kad rade ugradnju uvek steljuju...
 
MTZ 82 ima dve rupe u zamajcu za gornju mrtvu tacku a drugu za predpaljenje, Postoji uvrnuti sraf u zvono, koji kad se izvrne i okrene dobije se stift, pa se turi u rupu za predpaljenje, tada se skine dekla i ona dva srafa sto i kolega Grunt spominje , Ja dalje radim tako sto skinem cev visokog pritiska i stavim neki drugi, par cm duzine na koju je navuceno providno crevo, tada sa kljucem 27 okrecem bos mumpu i kada se pojavi gorivo kroz providnu cev tada nadjem one dve rupe u koje lako se uvrnu srafovi,ovaj nacin je dosta pouzdan dobije se 21 stepen pre gornje mrtve tacke ,samo ne znam dali 820 ima taj stift i rupe u zamajcu :ppozdrav:
 
Ovaj je baš pravljen uz pomoć štapa i kanapa, a na nalepnici mu piše Belarus


30mo40x.jpg
 
Grunt/ iseci to od obicnog gvozdja malo vece debljine i odnesi strugaru da ti obradi da skratis muke.To je odlivak i nema varenja *kvalitetnog.Ako varis onda maksimalno zagrevanje pri varenju do 70 stpeni,elektroda za liv i stalno kuckanje a ni tada nije najbolje .
 
Ovo nije sivi liv ovo je obicna gozdjusina samo treba lepo ocistiti materijal jer se vidi da je prosli put jako lose izvareno i da je sa unitrasnje strane ostala pukotina iz koje je opet krenulo kupis francuske elektrode oerlikon i sa njima zavari lepo i resen problem!
 
Hvala iskreno ne vari mi se naj radje bi kupio polovnu ali kako idu stvari bice varenja,naj gore je to sto tuda prolazi cev pa mora da se brusi i samim tim istanji.

- - - - - - - - - -

Dajte neke kontakte ko drzi polovne delove za mtz-a?
 
Ovo nije sivi liv ovo je obicna gozdjusina samo treba lepo ocistiti materijal jer se vidi da je prosli put jako lose izvareno i da je sa unitrasnje strane ostala pukotina iz koje je opet krenulo kupis francuske elektrode oerlikon i sa njima zavari lepo i resen problem!

Tomo gde si našao oerlikon francuske sve što sam nalazio su rumunske ili grčke koje nisu nikakve.:off_topic:
 
Prodavnica ITI u Vrbasu ih jedina ima i to sam slucajno prosle godine uzeo na nagovor trgovca i samo reci hvale imam za te elektrode vare za medalju!
 
Nazad
Vrh