MTZ Belarus

dscn0319.jpg


dscn0320.jpg


Po vama koliko bi ovaj mogao da vredi? Fali mu kabina,ali nije problem u Curugu kabina odlicna za 150e!Inace sve ostalo radi ne trosi ulje,pali na kljuc regularni papiri,gume se vide na slici i moze pismena garancija overena kod NOTARA za njegovu ispravnost!
 
@Tomo VS
Sedi u njega, probaj ga. Ako mumla ili se greje, bataljuj ga.
Ako je ispravan onda razmišljaj o ceni između 1300 do plafon 1800e (ako je predobar).
Farban je, sređivan, čizme su mu od 82 (što je dobra stvar), nema tegove, nema kabinu, masna mu je kolevka od nekog curenja, masan je oko pvp, bar mu je izvučen izvod za hidrauliku pozadi.
 
Ja mislim da je to Tomina 52.
Jasta moja :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

@Tomo VS
Sedi u njega, probaj ga. Ako mumla ili se greje, bataljuj ga.
Ako je ispravan onda razmišljaj o ceni između 1300 do plafon 1800e (ako je predobar).
Farban je, sređivan, čizme su mu od 82 (što je dobra stvar), nema tegove, nema kabinu, masna mu je kolevka od nekog curenja, masan je oko pvp, bar mu je izvučen izvod za hidrauliku pozadi.
Negreje se,ne mumla prima gas bolje i od 892,farban jeste toliko je bar zasluzio mada bi moglo opet malko ga naspricati,ima sprovedene izvoda nazad jer je radio sa beracem,ovo malko sto je slinav nije strasno ipak je to rus::sramota:: putem ne bacaju tockovi ko sto znaju jer mu je radjen stub,pumpa,centralna matica ona dole sto drzi spone,prednja vuca radi,blokada eto jedino je to mana ta kabina ali napisao sam u Curugu ima jedino sto je zelene boje 150e odlicna mada meni nije potrebna jer u zadnje dve godine traktor skoro pa neradi jedino ga povremeno palim i malo po dvoristu i ulici proganjam,a sad razmisljam za 1300e neka njega tu gde jeste pa mozda ovih dana i odem po tu kabinu makar da se sa njime njive obilaze!:ppozdrav:
 
Curi mi onaj hidropojacivac ili pumpa (ne znam tacno kako se zove) sto stoji ispred klipa hidraulika. Ona dva creveta idu iz klipa pravo u taj pojacivac ili pumpu. E sad pitanje je ko radi tu pumpu ili pojacivac? Pitao sam u Ferocoop-u i oni ne rade, kazu nemaju gde da je prikljuce da je probaju. Traktor sam rasturio, i sad ne znam gde da je nosim na remont?
 
Ne znam tacno gde, nisam video lepo, jer kad se ulje ugreje on curi, a kada je ladno udje onda slabo curi. Video sam da je mastan sa leve strane tamo gde su one dve sipke za stelovanje e tu se sliva negde. I vidim kad klimam tu osovinicu gde se kace te dve sipkice da ima lufta jel sme to tako? Ima lufta gore dole onako.
 
E pa majstore ti bi da nosis na remont a neznas ni gde curi,skini lepo sediste pa to lepo operi pa onda vidi gde curi,mozda je glupost neka i pusta na bakarnim platnama ili na crevu pa se sliva,malo mora da se klima osovinica,ako na njoj curi to mozes i sam da promenis te gumice na bocnim deklovima,jedino to se i moze remontovati na pozicionom regulatoru,ako nepomogne i dalje bude curilo tu nema remonta nego samo novi
 
Nikola evo ti skica pa sam utvrdi gde curi ko što veli danger, curenje moraš sam ustanoviti .

123.jpg
[/IMG]
 
To je bilo i kod mene,curilo je na obe strane,skinuo sam sediste,poklopac ispod sedista i skinuo sam hidro pojacivac,narucio kod "ELCOM.d.o.o" set gumica za hidro pojacivac (650 din) i remontovao sam ga za nekih 2 sata,sama zamena svih gumica na njemu traje 15 min,ali ima malo muke dok ga izvadis napolje...samo moras zapamtiti u kom polozaju ti stoji ona polugica sa druge strane kod dekla br 68 sa slike,jer se ona uzubljuje unutra u konusne zupcanike,pa ako je ne vratis kako je bila nece ti hidraulik raditi normalno,ili ce samo da dize a nece spustati,ili nece uopste dizati...to ti pricam o uzubljivanju ako hoces ceo pojacivac da remontujes sa gumicama,i oba dekla...a ako hoces da zamenis gumicu samo na deklu br 47 i 68 sa slike,onda cak ne moras ni vaditi hidro pojacivac napolje,mozes ga skinuti na licu mesta i zameniti gumicu,svega 10 min posla oko tog jednog dekla....menjao sam drugaru samo na levom i desnom deklu,isto bez vadjenja napolje celog pojacivaca...vadis ga napolje samo ako hoces bas ceo da remontujes...meni se jednom desilo da sam omanuo za jedan zub na deklu br 68 i znam da je hidraulika zbog toga pobrljavila sve dok nisam nasao pravi polozaj gde je bila...a da ti ne pricam sta se sve desava gde se promasi za dva i vise zuba...
 
Poslednja izmena:
Gumice su ti 54 i 3,54 dihtuje izmedju dekla i regulatora a 3 izmedju dekla i osovine,to mozes i sam promeniti,ako to nepomogne onda samo novi,to je u sustini sve sto se moze remontovati,sve ostalo je gvozdje i drugih delova nema za kupiti da se moze remontovati sem tih gumica.
 
Nazad
Vrh