MTZ Belarus

pozdrav svima! znam da nije teba umz ali tamo sam pisao medjutim nisam dobio odgovor. voleo bi da mi neko kaze jer imao iskustava sa tim traktorima tacnije 82 70 modelom. hvala vam unapred!
 
Živislave kako se navija volan kada se kašika optereti?
Apsolutno isto kao kad je prazna, mada ga ja nesto i ne motam u mestu.
Veci mi problem pravi sto, kad je namotan do kraja (bilo ulevo ili udesno), hoce kad se krene unapred tockovi da "pobegnu" jos za jedno 10 stepeni, a cini mi se da nije do spona. Onaj veliki sraf odozdo sam pritegao i tu nema lufta ni dlaku.
Probacu to da resim kad budem menjao onaj napukli rukavac, mozda je i do lufta u lezajevima u levom tocku.
 
i meni mala pomoc treba pitao sam u temi vladimirca i dobio sam odgovor ali da potvrdim nasao sam motor da kupim nosi oznaku D 240 L jel to motor od 82-ke,posto meni treba za neke druge stvari,kao nov je ima 250 rh,samo mi potvrdite da li 82-ka nosi taj motor
 
Bilo je postavljeno pitanje u vezi MTZ 820L pa cini mi se da niko nije objasnio sta znaci L. Ja sam trazio u gugle pa nisam nasao inace motor je D 240 a L ???

- - - - - - - - - -
http://www.youtube.com/watch?v=SI0js5l9xGQ&feature=player_detailpag
Meni je interesantno kako se setio za taj jedan slobodni zubcanik koji nicemu ne sluzi u menjacu. Kod starijih tipova traktora tu je bio montiran kompresor.
 
BAs je slab taj Belarus ima kardansko vitlo prednju vucu i prikolica ima isto pogon!!!! Pa gde to da stane!!!!
 
narode nije to samo za kompresor sve na rusu ima predviđeno za kojekakvi trista čuda koje mi ne možemo ni zamisliti .a imaju strojeva koje samo oni mogu da smisle
 
Zasto li se ti plavi Belarusi proizvode bez tegova??? :sta: Skoro svi novi traktori po rusiji nemaju tegove...
 
Posto sam traktor kupio bez kompresora tu sam planirao da montiram onu "budzu" od frizidera a frizider gore umesto sedista.
Em ladim jaja em ladim pivo :haha:
 
Kanas smo istovarali prikolice i rusom sam ih nagurivao u supu. Kad sam sam izasao da otkacim prikolicu primetio sam kapi ulja ispod traktora. Skinuo sam oplatu i u tom trenutku je kroz liber lauf crevo krenulo da curi ulje, ugasio sam traktor. Kada sam ga ponovo upalio nista nije curilo, sta to moze biti?
 
Tu gde je izvod pogona vitla na menjaču postavljen na starim 82-ama su ugrađivali neki reduktor koji kad uključiš belorus (ako se dobro sećam) kad ubaciš u rikverc on ide napred i bukvalno mili kao puž, imali smo u firmi jednog sa tim reduktorom i korišćen je za kopanje rova za pipu baš zbog te spore brzine, ako grešim nek me neko ispravi, mislim da je taj belorus još u firmi i u funkciji.
 
Nazad
Vrh