MTZ Belarus

Koja je cena razvodnika za 892? Prosle godine uradio klip, on i dalje upusta hidrauliku u nekom polozaju kada ima prikljucnu masinu. Prosto propadne kao da upusti skroz i to samo u nekom polozaju. Kontam moram i razvodnik menjati pa reko da cujem koliko love da spremim. Ili znate nekoga ko remontuje kvalitetno razvodnike. Inace taj pozicioni regulator kuristio prve godine kada je traktor dosao. Sledece godine nesto se u njemu zaglavilo,nije radilo kako treba i ja samo izvadio te polugice i pici,ako treba malo dici, cimnem rucicu i pici dalje.
 
Sto se tice remonta mislim da to ne vredi i da je najpametnije kupiti nov. Koliko sam razumeo majstore iz Baca, braca Azasevac (jedan je nedavno prerano preminuo), tu nema nikakvih gumica, to ide sve metal na metal.
 
Tako je kako kaze paor,nema tu nekog remonta...nov sam za 82ku uzeo za 120e,ima i za stoa i za 150,pa kako se kome zalomi...moze jeftini da bude dobar a moze i skuplji da ne valja..
 
Znam da su praznici ali ja nisam imao mira ,morao sam nesto da cackam.
danas sam malo sredjivao kabinu od korozije .prosli vlasnik ga nikada nije garazirao pa je kabina vec pocela da truli oko keder guma.

desna strana ,donje prenje stalko


iskreno , ocekivao sam da nije nista ostalo od drzaca za kreder gumu ali :osmeh:

jos je dobro ispalo.

a vala ni leva strana nije mnogo bolja.



Prvo sam presao podlogom i onda dvaput zavrsnom crnvenom ,nitro boja je u pitanju ,zbog brzog susenja.





u nadi da se sto manje primeti pokusao sam malo da ispoliram ,sto generalno nije nista pomoglo al ajd XD


i onda finis posle montiranja stakala, vise sam ovo sve radio da bi zastitio kabinu od propadanja al na kraju je dosta dobro ispalo :osmeh:




ova dva prozora su bila najgora ,ali koliko sam gledao na svakom prozoru je donja strana pocela da truli .tako da cu morati svako staklo da vadim i sredim kao ova dva.
 
Poslednja izmena:
Na starom mtz 82 hidraulika mi je ostala zabravljena mehanicki onom kukom na najvisem polozaju i ja sam pokusavao da spustim zaboravio da je zabravljena e sada posle je radilo normalno sat vremena medjutim sada je izgubio snagu i podize poteznice jedva rukom ih zaustavim sta bi moglo da bude?mtz 82 1980god.pumpa vrti ima ulja e sada mi neko kaze razvodnik ili klip gde se to nalazi
 
Na starom mtz 82 hidraulika mi je ostala zabravljena mehanicki onom kukom na najvisem polozaju i ja sam pokusavao da spustim zaboravio da je zabravljena e sada posle je radilo normalno sat vremena medjutim sada je izgubio snagu i podize poteznice jedva rukom ih zaustavim sta bi moglo da bude?mtz 82 1980god.pumpa vrti ima ulja e sada mi neko kaze razvodnik ili klip gde se to nalazi
Proveri nivo ulja u menjacu. Ako je povisen ili prepun crkla je pumpa hidraulike. Ali svakako su velike sanse da je ona spaljena od toliko pokusavanja da se u silu spusti. Proveritipritisak i sigurnosni ventil prvo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
A jesi gledao u izlazu kardana na menjacu?

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
nismo to gledalu to je stavljeno pre 2 godine. Sta tu moz bit?

- - - - - - - - - -

Ventil je na razvodniku do rezervara za ulje hid. Sa leve strane pored ona 3 radna ventila. Apritisak izmeris na uticnici kipovanja, treba manometar za preko 200 bara na crevu sa uticnicom, prikopcas i probas kipovat lagano. Taj ventil se vadi od dole imas dva sarafa sto drze poklopac, i kad ga skines u njega uvrnes jedan saraf i iscupas ga. A steluje se od gore ima saraf za srafciger sa kontra maticom.
 
Moze da Buda svasta, od da fale zubi, do da obrije nuteve na samom izlazu gde nailazi kardan, imao sam slucajeva da samelje tanjirasti u prednjem mostu, one vertikalne osovine da pokida, da razbije reduktore, jbg Firma svasta se desavalo

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ako može pomoć pametnijih i iskusnijih. Šta bi moglo biti da obrtomjer ne pokazuje dobro obrtaje. U leru kazaljka ode na 2000 i poskakuje a tek pri punom gasu se izjednači s ovim elektronskim pokazivačem. Da napomenem da ona crvena lampica kod kazaljke svijetli već duže vrijeme. Ja sam promijenio regler alternatora ali opet je isto.

9UrgusX.jpg
 
Ako može pomoć pametnijih i iskusnijih. Šta bi moglo biti da obrtomjer ne pokazuje dobro obrtaje. U leru kazaljka ode na 2000 i poskakuje a tek pri punom gasu se izjednači s ovim elektronskim pokazivačem. Da napomenem da ona crvena lampica kod kazaljke svijetli već duže vrijeme. Ja sam promijenio regler alternatora ali opet je isto.

9UrgusX.jpg
Nije regler. U alternatoru postoji poseban namotaj za obrtaje motora. On brljavi. Kad se upale svetla ili tako nesto uglavnom dobro pokazuje. Oce to cesto kod Rusa.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ako može pomoć pametnijih i iskusnijih. Šta bi moglo biti da obrtomjer ne pokazuje dobro obrtaje. U leru kazaljka ode na 2000 i poskakuje a tek pri punom gasu se izjednači s ovim elektronskim pokazivačem. Da napomenem da ona crvena lampica kod kazaljke svijetli već duže vrijeme. Ja sam promijenio regler alternatora ali opet je isto.
Pregledaj i pretresi sve spojeve,konektore na vodu od/do sata,meni je samo kontakt bio los i prouzrokovao tako poskakivanje.
 
Proveri i one kontakte na onim lisnatim osiguracima ispod haube. Tu je nama pravio problem sa lampicom. Ako sija ta lampica a kazaljka pokazuje da puni i ako je paljenje na 24v, vrlo verovatno ti levi akumulator ni ne puni. Sto se tice obrtomera,uglavnom si dobio odgovor.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ja sam u STAPARU radio masine davno, samo STEVI PIPCU!!
Zvao me tada DJURA al nisam hteo da mu radim
Steva PIPAC je ziva legenda

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Hvala kolegama na odgovoru i savjetu. A ako bi ipak kupovao novi alternator koji da uzmemem. Dal valjaju od onih rusa ili ukrajinaca (šta li su) što su po vašarima, mislim da su oko 50 € ili da u nekoj trgovini tražim neki određeni. Možda je neko već mijenjao pa ima iskustva.
MTZ je 952 i paljenje 24v .
 
Kod nas u VU,KARADJORDJEVO bilo je bar 25 BELA KAFA
A ukupno je bilo oko 120 mtz traktora

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh