MTZ Belarus

Zanima me sta moze biti na 82-ojki od jednom mi je propalo kvacilo i hvata na samom dnu, kada udari u patos. Dali moze sta da se steluje ili mora da se razdvaja

Pre jedno mesec dana meni je isto tako, zaribao druk lezaj i pojeo pipke. Nove pipke, novi lezaj i nova lamela ( lamela je bila na pola nije morala al kad je vec traktor na pola i to je stavljeno novo) i delovi ukupno 6500 din i majstoru platio jos 6000 dinara ruke. Sve zajedno 12500 i jedno 6-7 sati posla
 
Danas i moj rujkan dobio Led-ove,dva napred dva nazad,mogu reći da sam prezadovoljan kako sijaju,slikano u potpunom mraku bez blica.


jtm0wx.jpg



x2ue8g.jpg



2m3ld0p.jpg
 
@Tomo,bez ljutnje,kakve plugovi vi vucete sa 82-ojkama 5.zec brzinom?Ta brzina je brza od 6.kornjaca.Kod nas su ti rusi orali sa 3x14" regentom,4. ili 5.brzinom i uvek kornjaca i to im je bila puna kapa.
IMT 757 dve brazde orao sam i sa istim tim plugom sa tri brazde ali onda moram 3 zec brzinom da orem i lakse mi je bilo da skinem trecu glavu i sa dve da nastavim 5 zec brzinom.Kolega isto vuce 757x2 ali on ga pegla 6 kornjaca to oranje je kao na onim trkama traktora u brzom oranju.
 
Sa dve brazde da ali te sve brzine su preko 9,5-10 km/h sto je ipak prebrzo.Sa svim plugovima sto sam do sad radio,najbolje su odradjivali posao izmedju 7-9 km/h sto ipak zavisi od uslova njive i zemlje.
 
Dali mogu da menjam gumice,opruge I semeringe bez da otvaram reduktore posto su oni već remontovani ranije u pitanju je prednji most na mtz82
 
Moze..ja sam menjao vratila prosle godine i semeninge u istom trosku,opruge i to kuciste su bili ok..jedino dobro drzi bocni reduktor da ne odu prsri na nogama������
 
Pre jedno mesec dana meni je isto tako, zaribao druk lezaj i pojeo pipke. Nove pipke, novi lezaj i nova lamela ( lamela je bila na pola nije morala al kad je vec traktor na pola i to je stavljeno novo) i delovi ukupno 6500 din i majstoru platio jos 6000 dinara ruke. Sve zajedno 12500 i jedno 6-7 sati posla
Gde si kupovao delove?

- - - - - - - - - -

Pre jedno mesec dana meni je isto tako, zaribao druk lezaj i pojeo pipke. Nove pipke, novi lezaj i nova lamela ( lamela je bila na pola nije morala al kad je vec traktor na pola i to je stavljeno novo) i delovi ukupno 6500 din i majstoru platio jos 6000 dinara ruke. Sve zajedno 12500 i jedno 6-7 sati posla
Gde si kupovao delove?
 
Nazad
Vrh