MTZ Belarus

Posto znam da.je dizne nastelovao na 190 bari, moze li to biti uzrok vece potrosnje u transportu? Traktor.820 2008 godiste
 
Poslednja izmena:
Ima kod nas u selu jedan 1221.3 koji je ojacan na pumpi od prvog dana kako ga je novog kupio. Iako covek ima plug 3+1 i dalje ore sa 3 brazde, ali zato u prolece sa duplim tockovima otkida kako vuce setvospremac od 6m. Ustvari on je i clan ovog forum ali ga nisam video da je aktivan vec jedno vreme pa ne verujem da ima smisla pitati ga nesto u vezi toga.
Orao sam pored njega pre nesto,lemken obrtac je u pitanju?ne znam mu zahvat,ali u vasoj zemlji glat bi isao sa 4 glave npr po 35,ali mislim da je tu veci problem hidraulika na traktoru za onaj teret...ti monoblok cesto pod vecim teretom pocnu da cupkaju dok nose,i greje se ulje jako...a i cim negde zapne malo po vlaznom i ugazenom,fali mu kila...i to dosta.

- - - - - - - - - -

Meni su stelovali na 1221 na 200 bara. Ali ovo je noviji tip dizni,one male kratke.

Zasto si dirao dizne-sobzirom da imas relativno nov traktor?iste dizne imam na 1025,i uz 3000 rh nisam ih jos skidao.
 
Da to je on sa starijim Lemkenom. Hidraulika je definitivno problem. Nije pretpostavka nego je probano sa jednim drugim istim takvim traktorom. Posle 2 kruga se ulje toliko zagrejalo da na kraju parcele nije mogao da podigne plug. Traktor se morao ugasiti da se ohladi ulje i tada je odnesen plug kuci i skinuta 4 glava. Probano je u laksoj zemlji i traktor je mogao da vuce solidno jer je plug vario i moze se podesti i manji zahvat.

Ovo je ta plug kojeg ne voli hidraulika:

2u5fec6.jpg
 
Orao sam pored njega pre nesto,lemken obrtac je u pitanju?ne znam mu zahvat,ali u vasoj zemlji glat bi isao sa 4 glave npr po 35,ali mislim da je tu veci problem hidraulika na traktoru za onaj teret...ti monoblok cesto pod vecim teretom pocnu da cupkaju dok nose,i greje se ulje jako...a i cim negde zapne malo po vlaznom i ugazenom,fali mu kila...i to dosta.

- - - - - - - - - -



Zasto si dirao dizne-sobzirom da imas relativno nov traktor?iste dizne imam na 1025,i uz 3000 rh nisam ih jos skidao.

Radio na 1400 sati. Nije dimio uopste,ali je povecao potrosnju,onda sam skinuo jednu i odneo kod drugara da proveri kad ona skroz propisala. I onda skidaj ostalih 5 pa u Agropanonku po nove i pravac kod Ramaca u Djurdjevo. Ne znam da li tripujem,ali mislim da lepse radi nego kad sam ga kupio. Kad krenem tek u brazdu i dam mu gas uopste ne zadimi. A pre je uvek izbacivao dim dok ne uhvati.

- - - - - - - - - -

I odmah sam uradio i na 82.1,prvi put na 5500 sati,ali verovatno sam trebao mnogo ranije.

- - - - - - - - - -

Moj je savet da svi koji imaju preko 2000 sati,da prover dizne,nije neka stavka a spasis motor
 
Nemam zasto-pali na samu pomiso,nema dima u radu,ima snage,potrosnja sasvim korektna za nase uslove i zemlju itd...a kupljene su u AP pre dve godine nove,cekaju...ali verovatno da kvalitet nije kao fabricke...
 
Ove sto sam ja kupio su iz prve ugradnje,3000 je komad. Ja sumnjam na gorivo,posto sam prosle godine uzeo 2000 litara gasnog ulja i mislim da mu je to presudilo.
 
Sta stavljaju u njega kad dizne stradaju::jako_besan:: meni par ozbiljnijih majstora reklo da ni u ludilu ne sipam to gasno njesra ,od njega i pvp riknjavaju.
 
Meni su stelovali na 1221 na 200 bara. Ali ovo je noviji tip dizni,one male kratke.

Traktor ce ti trositi vise , dizne na 1221 se stelaju na 220-230 bara , pogledaja uputstvo, cim je manji tlak vise ce ubrizgavati goriva odnosno dizne su duze otvorene a i slabije je izgaranje..

Grije ulje u mono bloku jer je osjetljivost otpora vuce stavljena na osjetljivo ili je opruga za regulaciju otpora vuce oslabila , raskopacaj regulaciju otpora vuce ili smanji i nece se grijati. Ne procitaju uputstvo za upotrebu pa im hidraulika ne valja , takodje kod oranja ne namjeste plug ( topling) , ako je onaj snimak sa lemkenom od prije taj kako je zakacio plug otisao na njivu i ore , vecinu mrzi da izadje i nastima plug da ne ukalja patike :osmeh:.

Traktor ima dva cilindra mislim 90-tke i dize preko 4 tone, problem je sofer:osmeh:.

- - - - - - - - - -

Druze informisi se malo za lambda sonde :) koriste i dizeli svi noviji i svi noviji traktori kojima rad motora upravlja racunar
Na starijim motorima lambda sonda i taj satic bi bilo informativnog karaktera da bi znao na cemu si sa smesom gasova ( u prevodu potrosnjom)
Isto kao pritisak ilja,temperatura itd
Kao sto bogata smesa ne valja za motor ni siromasna ne valja
Da se kladim da prebrojim beloruse sve u srbiji na prste jedne ruke koji imaju idealnu smesu
To se samo sklepa na neku univerzalnu vrednost i teraj



Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Mislis na Wideband/Air-Fuel sensors?
 
Pardon,na 220 bara su radjene. Ja sam samo tad sipao gasno ulje,uvek sipam euro dizel sa mola ili nisa. Ali i te 2000 l su mozda bile dovoljne da upropaste dizne
 
Kod mene evo od kada se pojavilo gasno ulje samo njega sipam u MTZ 892, i sve super radi. Proletos kupovali neko loz ulje i traktor poceo da nesto gusi. Skinuo dizne i pvp, odneo kod bosiste. Dizne samo malo ocistili i nije bilo velike razlike u pritiscima. U PVP se okrenuo elemenat u neki polozaj pa se zaglavio i jedna dizna nije dobijala gorivo kako treba. Sve ocistili i vratili na svoje mesto i rujkan na 4000radnih sati lepo kucka. Nastavio i dalje da sipam gasno ulje i ide kao podmazano.


A ono u sta sam se uverio da na toj NIS-ovoj pumpi euro disel ocajan. Napunio John Deera euro diselom. I srecom.sto sam ugradio filter separator vode iz goriva. Jedan pun rezervoar sigurno mi je nakupio pola decilitra vode iz goriva. Tako od sada samo MOL euro disel.
 
Grije ulje u mono bloku jer je osjetljivost otpora vuce stavljena na osjetljivo ili je opruga za regulaciju otpora vuce oslabila , raskopacaj regulaciju otpora vuce ili smanji i nece se grijati. Ne procitaju uputstvo za upotrebu pa im hidraulika ne valja , takodje kod oranja ne namjeste plug ( topling) , ako je onaj snimak sa lemkenom od prije taj kako je zakacio plug otisao na njivu i ore , vecinu mrzi da izadje i nastima plug da ne ukalja patike :osmeh:.

Traktor ima dva cilindra mislim 90-tke i dize preko 4 tone, problem je sofer:osmeh:.

- - - - - - - - - -
Ne bi se ja bas slozio sa tobom! Imam taj mono blok (to govno) i stalno zeza onaj pozicioni ventil nazad. Cim on krene da glavi ulje krene da se greje makar sto ne koristim plivajuci da bi se moglo reci da je to problem. Jednostavno je to po meni govno. Hteli su nesto postici i kao i obicno nista nisu uradili. Leteli su prvi u svemir a ne mogu da naprave kvalitetan traktor.... :udri::udri:
 
Naime imam ponudu Belorus 80ks stari tip kaze covek hitno su mu potrebne pare zbg operacije i nece vise da se bavi poljoprivredom.Ceni ga 1000e zvuci primamljivo nzm da li se to isplati kupiti pa makar i za neku preprodaju kasnije.:osmeh:
 
Naime imam ponudu Belorus 80ks stari tip kaze covek hitno su mu potrebne pare zbg operacije i nece vise da se bavi poljoprivredom.Ceni ga 1000e zvuci primamljivo nzm da li se to isplati kupiti pa makar i za neku preprodaju kasnije.:osmeh:
Naravno da se isplati.Kod nas je prosle godime kupio lik ,82 jku u ne bas nekom stanju mislim da je platio nesto preko 3 hiljade.
 
Drugar treba da menja dihtung na vodenoj pumpi na 1025. Jel treba da se skida i hladnjak i sve ono napred ili kako to ide oprilike. Samo kaplje nije strašno.
 
kolege koliko po vama vredi mtz 1021 2012g sa klimom,1030 rc?...traktor je bukvalno kao nov!
 
Poslednja izmena:
...Sjetio sam se upravljacke poluge vanjskih izvoda hidraulike je stvarno neki konj napravio , ne daj boze da radite okretacem plugom , moras da iskrivis kicmu sa njima, slijedece godine idu 2 elektro ventila od 12V i tipke za upravljanje sa okretanjem pluga , ovo stalno dohvacanje tih poluga ubija u pojam.

Ovo mi deluje kao dobro resenje.
Je l ugradjivao neko ove elektroventile? Koliko bi moglo da kosta to zadovoljstvo?
 
Grije ulje u mono bloku jer je osjetljivost otpora vuce stavljena na osjetljivo ili je opruga za regulaciju otpora vuce oslabila , raskopacaj regulaciju otpora vuce ili smanji i nece se grijati. Ne procitaju uputstvo za upotrebu pa im hidraulika ne valja , takodje kod oranja ne namjeste plug ( topling) , ako je onaj snimak sa lemkenom od prije taj kako je zakacio plug otisao na njivu i ore , vecinu mrzi da izadje i nastima plug da ne ukalja patike :osmeh:.

Traktor ima dva cilindra mislim 90-tke i dize preko 4 tone, problem je sofer:osmeh:.

- - - - - - - - - -
Ne bi se ja bas slozio sa tobom! Imam taj mono blok (to govno) i stalno zeza onaj pozicioni ventil nazad. Cim on krene da glavi ulje krene da se greje makar sto ne koristim plivajuci da bi se moglo reci da je to problem. Jednostavno je to po meni govno. Hteli su nesto postici i kao i obicno nista nisu uradili. Leteli su prvi u svemir a ne mogu da naprave kvalitetan traktor.... :udri::udri:


Treba ti 15 sekundi da skines tu polugicu koja prenosi sa opruge na ventil regulaciju i nemas vise otpor vuce. I boshov EHR ce ti ugrijati ulje kad je lose namjesten.

- - - - - - - - - -

Mislim da uradim sa polovnim , poskidano sa industrijske tehnike.
 
Nazad
Vrh