MTZ Belarus

Moze u hodu,ali izbegavaj pod opterecenjem tj. u toku proklizavanja nemoj da ukljucujes.
 
Da,to znam,u opterecenju i ne bih.Nego,npr,pri ulasku brazdu,dok se plug spusta,tad da se ukljuci.
Hvala,Milovane :ppozdrav:
 
Ma kad dodjes na njivi povuces.rucku i dok ne zavrsis oranje ne otkačinji. Tako sam dobio uputstva po kupovini rusa, tako radim od 2012. godine. Za slike čekam, pa.da malo kontruišemo????????????.
 
Ne gasis je u radu. Po asfaltu je ugasis dok si u transportu. Nisam orao za Rusom (1kj ne racunam u posao) ali jesam sa drugim traktorima i na svima je tako.
 
Pisali su vec neki clanovi da je ukljuce kad udju u njivu i iskljuce kad krenu kuci i nemaju nikakvih problema.Kod mene se desi ponekad da dodje kao do neke sprege i kad je iskljucim dodje do rasterecenja.Ne uvek,samo ponekad.Zato je iskljucujem stalno.Tako sam vec navikao.A i zgodno je,posto nije na polugu,nego na prekidac.Sad da li je greska sto je stalno uklj./isklj...-ne znam. Inace,ta pomenuta ''sprega'' mi se pojavljuje i na IMT.
 
Ja sam odustao od tog isk. uklj. na svaki kraj, jer zaboravim da je ukljucim tek na pola duz se setim il pred kraj :haha:
Kupljena juce hid. pumpa za 1221 M-4 nasao u Novom Sadu za 7000din. U Zrenjaninu sam nasao M-3 koja je i bila u njega, za 5000din. Skuplja kazna kad bacis pikavac iz auta nego hid. pumpa :haha:
A gumicu nisam uspeo naci da zamenim u staraj, probacu po narudzbini i Hidgum ZR. jel zna neko dimenziju tog O-prstena?
 
Pisali su vec neki clanovi da je ukljuce kad udju u njivu i iskljuce kad krenu kuci i nemaju nikakvih problema.Kod mene se desi ponekad da dodje kao do neke sprege i kad je iskljucim dodje do rasterecenja.Ne uvek,samo ponekad.Zato je iskljucujem stalno.Tako sam vec navikao.A i zgodno je,posto nije na polugu,nego na prekidac.Sad da li je greska sto je stalno uklj./isklj...-ne znam. Inace,ta pomenuta ''sprega'' mi se pojavljuje i na IMT.
Kako si je povezao na prekidac,imas samo direktno i iskljuceno?
 
Ukljucis je kad stignes na njivu i iskljucis je kad krenes sa njive. Nemas potrebe da je stalno drndas,vise stete nego koristi.

- - - - - - - - - -

A zasto onda sluzi kad je ne smes ukljuciti kod proklizavanja?

Ne valja je ukljucivati u toku samog proklizavanja jer trpi velike udarce. Ili ukljucis na vreme ili stanes kad proklizavas pa ukljucis.
 
Koliko po vama realno vredi MTZ1221.3 sa 1400 pravih radnih sati.Nova turbina,sve cetiri Mitas gume 90%,suv kao barut...extra odrzavan.Gore na onoj slici od drugara je onaj srednji 1221.3.Mozda bih ga uzeo mesto mog kineza.
 
Koliko po vama realno vredi MTZ1221.3 sa 1400 pravih radnih sati.Nova turbina,sve cetiri Mitas gume 90%,suv kao barut...extra odrzavan.Gore na onoj slici od drugara je onaj srednji 1221.3.Mozda bih ga uzeo mesto mog kineza.

Ti veci rusi se jako lako pregreju,mora da se vodi racuna,da se svaki dan izduvava hladnjak. Kad tera traktorista,njega boli uvo i ako ga pregreje nece da kaze. Ja iskreno nikad ne bi prodao traktor koji sam kupio nov i napravio samo 1400 sati,jer to je jos uvek nov traktor,a puno gubis na ceni. Uglavnom to prodaju ljudi koji su ga pregrejali ili nesto drugo kriju.

- - - - - - - - - -

Jedino ako ti je stvarno dobar drug i da ti kaze sve kako jeste.
 
Koliko po vama realno vredi MTZ1221.3 sa 1400 pravih radnih sati.Nova turbina,sve cetiri Mitas gume 90%,suv kao barut...extra odrzavan.Gore na onoj slici od drugara je onaj srednji 1221.3.Mozda bih ga uzeo mesto mog kineza.

Diklofen da li si ti zaista toliko naivan da u pricu staje i 1400 rh i sve 4 nove gume?koliko god da su lose te njihove gume ruske,ja sam sa svojima napravio preko 3000 sati,i izdrzace po svemu sudeci jos bar godinu dana...ne nasedaj na tako nesto.
 
Za taj traktor ja cu drugima garantovati da nije pregrevan i da je mozda najodrzavaniji MTZ u Srbiji.Pitao sam koliko je realna cena a za to kakav znam ja.Decko je kupio 'mrcinu' i jedan rus mu je viska.Sta vise daje mi da biram koji cu.
 
Diklofen dobro razmisli koja je cena i ako tebi paše takav traktor, kupuj. Po meni cena je od 20 do 30 hiljada. E sad, širok je pojam, ali to zavisi od mnogih želja i kupca i prodavca.
 
Nazad
Vrh