Oranje

Izvinjavam se,dete se zaigralo a cim vidi slobodan racunar napravi dar-mar!
 
Poslednja izmena:
nije za ovu temu, ali ne znam gde da postavim pitanje....ove god orem dublje, sa cenom da idem sporije :D (posto sam ove citao da je bolje, nisam puno mario za to pre) ali izbacujem parcice stabiljke kukuruza od pre 2 god :( u strnjici je l to znaci da mi zemlja nema one male dobre organizme sto razlazu ostatke?? :(
 
3x35 cm lanci nisu zategnuti pa se desi da u tom cimanju na uvratini uhvati vise , merio sam vise puta u normalnoj brazdi 105 hvata

p.s. potrošnja na 3 kj 10 litara po jutru! Dubina 25 cm . Vozio sam ga konstantno na 1850 obrtaja.
 
Poslednja izmena:
nije za ovu temu, ali ne znam gde da postavim pitanje....ove god orem dublje, sa cenom da idem sporije :D (posto sam ove citao da je bolje, nisam puno mario za to pre) ali izbacujem parcice stabiljke kukuruza od pre 2 god :( u strnjici je l to znaci da mi zemlja nema one male dobre organizme sto razlazu ostatke?? :(

Da to nažalost znači da ti zemlja nije baš dobra sa zdravljem , al šta raditi ? Najbitniji korak bi bilo izbaciti oranje iz upotrebe , al kad nismo još spremni za to .
 
Moje danasnje oranje.
34h9h78.jpg

2rh8kuo.jpg

a ovo moj Tajo sa 52 dan ranije
http://www.youtube.com/watch?v=Q9Li9e40BS0
 
Poslednja izmena:
Mozda trazi cup od deda Tripka iz sela Stajkovce :D :haha:, ono doduse zavisi, od kraja do kraja neki oru 25 neki 30 neki 35 neki 40 al 52 jos nisam cuo.. :D ovo je novina :D bas me zanima kakav ce biti kukuruz, druze obavezno da javis :):ppozdrav:
 
bane de je potinger

http://www.youtube.com/watch?v=O1QgID6B3BM
tu je on njega nebih ga menjao nikad prezadovoljan sam sa njim.

- - - - - - - - - -

Mozda trazi cup od deda Tripka iz sela Stajkovce :D :haha:, ono doduse zavisi, od kraja do kraja neki oru 25 neki 30 neki 35 neki 40 al 52 jos nisam cuo.. :D ovo je novina :D bas me zanima kakav ce biti kukuruz, druze obavezno da javis :):ppozdrav:

To obavzno javljam samo ako nezaboravim:osmeh::osmeh::osmeh:
 
Nazad
Vrh