Oranje

a ovako je bilo na suncokretu
2vuhppe.jpg
 
Evo jedan zanimljiv snimak oranja, ore Fortschritt ZT 323 (originalno 120KS) ali mu je igradjen motor od silokombajna Fortschritt E281 (ne znam koliko KS ima)

 


Uploaded with ImageShack.us
juce uzorana parcela 6.5kj za 10.5 sati,kuruzoviniste!islo je super,potrosnja 13l/kj... kad sam presao na sojiste katastrofa tvrdo!ispod 20cm se izvaljuju grudve kao kosarkaske lopte!
 
Владо Б.Б какав је састав земље код тебе (јеси ли носио на анализу) и како се крећу цене?
 
@ Vlada B.B
Zar ne moze i jedan i drugi belarus da vuku po jednu brazdu vise cini mi se da nije teska zemlja.
kod nas 90 konja je nedovoljno za 3 brazde,a 130 za 4,zemlja nije super teska ali nije laka .svi sa 90 konja vuku po dve brazde,a nekad i to bude tesko,a sa 120 do 130 vuku svi 3 brazde i taman bude

---------- Poruka napisana u 19:33 ---------- Prethodna poruka je at 19:31 ----------

Владо Б.Б какав је састав земље код тебе (јеси ли носио на анализу) и како се крећу цене?
Nikakda nisam nosio zemlju na analizu,a cene se krecu ja mislim do 150 e lanac na godinu,a na vek do 2000, 3000e
 
Kod nas ljudi vuku sa 95 ks 4x14" i to brdo jako, a na primjer imam ja jednu parcelu isto brdo ali ilovace ima i tu place traktor isto 95 ks sa 3x14" jedva uzvuce i to plice dosta nego sto treba.
 
Namesten na 3x35,prvom brzom ide do 25cm...preko 5 spora. Ide lepo u ovoj zemlji,mislim da bi na kukuruzistu oteglio gace...
 
bhrw1.jpg

153p9jc.jpg


Danasnja rabota, oranje 3,7 kj za psenicu (zadnje za ovu godinu sto se tice psenice), poceo u 15.15 zavrsio u 19.15 zajedno sa uvratinama. Dodacu i Video cim se uploaduje. Pre oranja razbacen MAP u kolicini od 250 kg. dubinu nisam ni merio , od 23-25 cm odokativno( mada meni uvek deluje plitko iz kabine)
 
Nazad
Vrh