Oranje

nikola ilic

Sve što smo skidali pre kiše ide lepo, nije ugaženo a ovo kasnije rađeno se poznaju tragovi od kombajna......

ACA RAIC

Da sam ja u traktoru verovatno bi i malo puta uzorali, ali deran je vozio pa mlad, neiskusan, neiskvaren....ima vremena iskvariće se....:osmeh:

 
Danasnje oranje za psenicu, suncokret , bio cist ali losa zemlja pa poslije zetve suncokreta malo narasla misjakinja , oko 10kg po kvadratnom metru. Ne znam da li ce stetiti psenici kao zelena gnojidba ;) Orano kao ravnjakom okolo. Prijasnja operacija kombajniranje , nista malceri , tanjuranje itd. za sta sam koji k. kupovao ovakav plug ako ne moze to zaorati.
Na snimku ono sto skripi je gramer sjediste.

Htio sam da slikam prekoputa susjeda kako je zaorao kukuruzovinu i to pravu, sa vladimircom , ne vidi se ni da je bio kukuruz , nema ni listica , da se ovdje vecina pokrije usima i da trazi sofera a ne malcere , tanjurace itd.:haha:

Na drugom snimku kotac otisao na pogresnu stranu ne odrzava dubinu , cak i rus moze da ore i bez njega:)
34dlgr4.jpg



Ovaj plug ako ide brze od 6,5km slabije zaorava a traktor bi mogao mnogo brze da ga vuce a nemam onu 4 brazdu:(


 
Kod mene oranje gotovo za ovu godinu. Nikad losije nisam zaoravao kurzovinu kao ove godine,bio sam lenj da istanjiram (uzdo sam se u predpluznjake,al su me duboko razocarali) pa sam muku mucio sa gusenjem,zato sada ima poprilicno ostataka odgore...

ojwie.jpg


I jedna kad mi je drugar dosao u ispomoc.

10d5dgy.jpg
 
Nije ti ovo u opste tako strasno...ja kad je takvo se ne sekiram..vlazno je dosta,dosta hoce da lepi,bar kod mene..i morao sam da skinem crtala i tocak a sutra cu i deflektore,tek oni prave sranje..
 
Nije ti ovo u opste tako strasno...ja kad je takvo se ne sekiram..vlazno je dosta,dosta hoce da lepi,bar kod mene..i morao sam da skinem crtala i tocak a sutra cu i deflektore,tek oni prave sranje..

Isti slucaj,i ja sam poskidao crtala i tockove...sa njima je bilo 5 metara napred 3 metra nazad a bilo je blizu i da se pretpluznjaci skinu... Na slici jos i izgleda solidno,ali uzivo kad se gleda vide se gomilice gde je guralo i gusilo,pa kad provuce napravi gomilu na oranju...

@Nikola ilic procitace Goran ovo... :)
 
Isti slucaj,i ja sam poskidao crtala i tockove...sa njima je bilo 5 metara napred 3 metra nazad a bilo je blizu i da se pretpluznjaci skinu... Na slici jos i izgleda solidno,ali uzivo kad se gleda vide se gomilice gde je guralo i gusilo,pa kad provuce napravi gomilu na oranju...

@Nikola ilic procitace Goran ovo... :)

Dodji kod komsije na obuku za oranje :osmeh:
Salim se naravno.Kako se meni plug na 25kj kukuruza 7-8puta zagusio i to obicno tamo gde stane kombajn pa napravi gomilu.
 
Dodji kod komsije na obuku za oranje :osmeh:
Salim se naravno.Kako se meni plug na 25kj kukuruza 7-8puta zagusio i to obicno tamo gde stane kombajn pa napravi gomilu.

Spreman sam da upijam znanje. :osmeh: A koliko sam video na slikama imamo slicne plugove,samo tvoj ima drugacije daske (cini mi se novije). Blago tebi,ako ti nije gusilo,kod mene je bilo strasno...bio sam pred nervnim slomom... Dok nisam poskido crtala i tockove,po 10 puta minimum na pravu duz je gusilo!
 
Nazad
Vrh