Oranje

Данас се возикали од њиве до њиве...забадали плуг и пробали и на крају упецали ди може да се ради...
IMG_20181103_121241037.jpg
IMG_20181103_121248169_HDR.jpg
 
Да држава чисти те канале никада их не би запалио, али потшо она само зна да узме и наплати одводњавање а канал сав урастао у то ниск орастиње...да извинеш нешто ме и не тангира....сада ће да ради тример пошто је све то фино изгорело...са све трском у каналу....па онда на пролеће и то има да потпирим...

- - - - - - - - - -

Имаш снимак од јуче, на претходној страни, на самом почетаку истог, ту ми је шумица која је у власништув национални парк Фрушка Гора, ушла у њиву читавих 5м на појединим местима...Да пипнем не смем, јер ће да пишу казну као и пре 20 година, а када смо им се усмено обратили да уреде границу, одговор је био да ће послати на терен људе да виде па да ће онда одлучити шта и како....ето поршло је сада 5 месеци од тога када смо им се обратили више пута и ништа...само лепа обећања....
 
Prika,kad si bio na onom kraju,mogao si pustiti koju brazdu,pa da javiš može li se orati.:osmeh:...a možda bi i neki novčić iskočio.:osmeh:
 
Sale, potpuno si u pravu. Evo jedan drugar mi je poslao klip kakvo je oranje na novosadskom putu. Isti traktor i plug na Kipovu mnogo lepse, a u Jarosu milina. Potpuno odgovara rasporedu padavina ove godine.

Ja sam danas bacio vestak pa cu probati u ponedeljak da vidim sta kazu Razlevi. Inace u ataru danas samo dve traktorcine, ovih manjih nema uopste (govorim za Razleve).//cloud.tapatalk.com/s/5bddfcc12f553/video-018a760920164e57bfb171d71a2edf8a-V.mp4

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Galicije , vidim da ti je "točak " moda hidraulike okrenut prema gore , zar za oranje točkić nebi trebao biti ulijevo (strelica na vanjskom točkiću prema ikonici pluga i oranja ) ?
 
Probao malo danas, tanjirano strnjište ide jako teško ispadaju televizori, ne tanjirano ide jako lepo. Kukuruzište negde između.
 
Galicije , vidim da ti je "točak " moda hidraulike okrenut prema gore , zar za oranje točkić nebi trebao biti ulijevo (strelica na vanjskom točkiću prema ikonici pluga i oranja ) ?

Па у који год да га убодеш нећеш погрешити, јер су сви они намењени за рад са прикључним машима. Само што овај први који сам ја користио не дозвољава да хидраулика копира терен...остала два то дозвољвају стим да је последњи намењен углавном за прикључке типа сетвоспремач, сејалица, рото дрљача...за плуг је најбољи Микс мод, јер нема толку осетљивост као пливајући мод....
 
Gledam vas koji imate prave traktorčine kako brzo orete. Ja sa svojim Goldonijem 50 KS orem uglavnom 5-5,5 km/h. 2x12" i dubina 25-28 cm. Ova kombinacija.
WP_20171124_13_35_37_Pro



Imam i mali plug 2x9". S njim sam probao orati brže, oko 8 km/h. Dogodilo mi se da kod oranja na 20 cm dubine, biljne ostatke nije zaoravao, nego ih je bacao na već izorano. Kad sam smanjo brzinu, zaoravao je odlično.
20141030-slika005
20141104-slika016
 
Nazad
Vrh