Oranje

Ok, preterao sam. Ali je cinjenica da red na razoru bude losiji nego ostatak. Tu nema dileme.
 
@grunt
Imas bolji ucinak jer imas veci zahvat i manje gubis vreme sa obrtacem na ovratinama nego sa ravnjakom kad je siroka njiva. Kad je uzana njiva 10-15m brze se okrecem sa ravnjakom.

- - - - - - - - - -

@Momo
Rasipanje zemlje je direkto vezano sa ugazenosti i sa tipom zemljista. Danas zao mi je sto nisam slikao - repiste ali peskovita zemlja, rasulo se kao da je zitnica.
Brze se okreces sa ravnjakom ali moras zatrpavati razor sto znaci imas jos jedan krug!sa dvobraznim plugom sam negde isao i dva kruga da sto bolje zatrpam...
fotografija0222.jpg
 
A šta se desi kad i do komšije ima razor a ti isto treba da izoreš do njega, i to mora da se rasturi inače nema dva reda.

- - - - - - - - - -

Današnji posao, neide to tako loše sobzirom koliko je suvo, orano i sojište i kukuruzište na 25-27cm dubine.

Da se podsetimo kako izgleda rasturen razor a tako mora i do komšije ako je razor na razor.
 
jbg,dok ne kupim veci!:osmeh: potrosnja je kao i kod vecine ove godine,od 15-20 litara od njive do njive!na vecini njiva sam isao preko 30cm da malo proorem kad ima viska snage a bilo je i njiva gde nije moglo ni 25!Ljusa zna gde je ovo
fotografija0229.jpg

fotografija0230.jpg
 
Poslednja izmena:
A šta se desi kad i do komšije ima razor a ti isto treba da izoreš do njega, i to mora da se rasturi inače nema dva reda.

- - - - - - - - - -



Da se podsetimo kako izgleda rasturen razor a tako mora i do komšije ako je razor na razor.

Sale, majstor si. Je l' daješ časove? :osmeh: Prihvatam sve dobronamerne savete.
Ali pazi, ispit da bude na mom terenu :ppozdrav:



Jedino ako se ne plašiš brda i ''malog'' nagiba.
 
Koren mi je iz brdovitih krajeva Šumadije a razor kod tebe jedino gredeljom da poravnam:osmeh:, baš ti je lepa "masna" zemlja, za ribanje daski i raonika zajebalo vek.:osmeh:
 
I ja sam danas orao nesto malo i uvratine su mi skoro kao kod cicimorica na slici. Vodim se cinjenicom da mi je bolje da sad orem i malo po blatu nego da cekam ne znam do kad.

Jos 2-3 dana i moje oranje je (nadam se) zavrseno za ovu sezonu, pranje traktora i plugova, mazanje daski i plazova a ja lezim i odmaram cjelu zimu ;)
 
Nazad
Vrh