Oranje

Prazan atar,a moze da se ore...
d2992bec701695a171585e6ca48aa594.jpg


Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
Sutra u planu zadnjih 8 kj na jednom mestu, pa da okoncamao za ovu godinu.
Kad smo probali nije bilo sanse izorati, plug je izasao svakih 40-50 m a kad nije, izbacio je grudve strasne i samo sam cekao da nesto pukne.
Sojiste je u pitanju pa ce opet soja na prolece. Nadam se da cemo moci bar nekih 22 cm dubine postici.
 
Prve brazde ove godine, njivu orem prvi put a nije radjena 2-3 godine dok nisu resili oko nasledstva, iznenadjuce lako sam poorao s obzirom da pirevine ima dosta ocekivao sam dosta teze i vece grudve. Valjda cu je suzbiti u suncokretu.
421a3113f7268061e50b48c84eaca0de.jpg


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Obisao malo psenicu kod sela pa poneo asov, na strnistu gde je samo totalisano ide kao u sir,prokislo skroz, gde je prosao tocak od kombajna ide teze ali uz malu pomoc noge udje.. Kod komsije tanjirano strniste ide samo koliko je duboko tanjirano, a ispod betonirano, kamen.. kukuruziste koje je upaljeno ide dosta teze asov prokislo je 20 cm ali mislim da ce i ono moci.. od ponedeljka krecem da orem
 
Samo u transportu nosi malo ga ljulja ali ide u oranju radi sa 3x35. Tako kažu da za svaki 1cm zahvata treba 1ks i oreš lepo bez opterećenja mašine.

- - - - - - - - - -



Zahvat je 4x37cm.
ja sa Basakom isto idem 3x35 ne znam kako bi se ponasao na 3x40 a ima 110ks. ovi mi kazu iz RTi-a ma vuce on to bez problema..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
ja sa Basakom isto idem 3x35 ne znam kako bi se ponasao na 3x40 a ima 110ks. ovi mi kazu iz RTi-a ma vuce on to bez problema..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk


Bolje da ima malo ks rezervne nećeš ništa gubiti ja mislim da bi potrošnja porasla dosta jer je uvek na granici snage ovako ima malo viška i može voziti u većoj brzini na manjem gasu.
 
Bolje da ima malo ks rezervne nećeš ništa gubiti ja mislim da bi potrošnja porasla dosta jer je uvek na granici snage ovako ima malo viška i može voziti u većoj brzini na manjem gasu.
pa ja tako i radim, bolje on da bude malo rasterecen sto se tice snage i da moze voziti u vecoj brzini sa manjim gasom. naravno i potrosnja je manjaa..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Ja danas probao kukuruziste nema sanse ide samo koliko je pokislo ili ti prokislo.Tamo gde je povrce bilo tu ide dobro jer je vlazno .Ista prica i sa tanjiranim suncokretistom dole suvo.
 
Nazad
Vrh