Oranje

Pre nekoliko godima smo napravili "zaštitnik" od štapova suncukreta i stavljamo ga kada radimo tanjiranje suncukretišta.

 
A meni se pre 2 godine na traktoru zaglavila 2 stapa izmedju izduvne grane i bloka motora,nzm kako,primetio sam naravno tek kad se to upalilo i osetio se dim u kabini.....A sto se tice osiguraca,nema istih koje stapovi suncokreta nece skinuti,bar kod mene je tako ,a koristio sam nekoliko vrsta,jedino resenje je sraf sa duplom maticom ,ili pokvarenim navojem.Sto i koristim za klin tanjirace npr,jer mi je dosta scenaria kad izlazim iz traktora kuci i vidim da sam terao kros selo bez osiguraca na klinu,tanjiraca je mogla pokositi nekog kao igracku....
 
A ne.Radža je u ovoj ambalaži. :osmeh:
KFTgaCm.jpg
 
Matic ima toliko da ore da su pocele da kruze price da je kupio forum kako bi cenzurisao razgovore, a sve u cilju da se ne otkrije da je tajkun(ovo mu radnik iz traktora salje na Viber slike i snimke). Prica se u Dobroj Zemlji na Fejsbuku.
 
Mene vise buni sto ona flasa sa radzom mi deluje prazna...da nije u kadru JD emblem rastuzio bi se:osmeh:
 
Meni su daske na kvernelandu pri kraju inače . Trebalo je već da se zamijene al ostaviću za ljeto . Jedna je i varena nekad na pola.Prije koji dan mi na uzglavnici pukne osigurač i brazda se digne skroz i slomi gornju dasku , tu koja je varena.
 
I ja radio od cetvrtka popodne kad su poceli minusi. Gde je gorelo u kukuruzistima nije problem ali gde nije je bilo gusenja jer veci deo sto je vrseno nije radila secka. Da smo znali da ce da se oduzi susa nije moralo da se zuri lakse bih poorao.
Ostalo mi jos 3,3ha u dve njive odmah nakon praznika ako posluzi vreme zavrsavam to i konacno otkacinjem plug. Oduzilo se bogami:osmeh:
3fc2fbd26f28adb8e11c4b7a6145ffbe.jpg
ac9a2aae30f1c9b8f24cdabe1cf7bd12.jpg
5f3a34673753a169ef5da2014cdfe318.jpg


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh