Prikolice

ko radi remont zmaj prikolica okolina sabac ili ruma? i kako se krece cena remonta?
 
Bio sam juce ponovo na otpadu u BP uzeo sam 9 tabli 133x144cm debljine 1mm cena je bila 6800din
Ali visd nema prohroma ima samo aluminizirani pleh iz Zastava automobila

Послато са GT-S6500D користећи Тапаток 2
 
Kupio sam prednji trap od Tamica a felne sam kupio od zastave sa obrucima,planiram napraviti neku jednoosovinku ali ne znam kolika je moguca nosivost u praksi sa ovim navedenim,jer mi neko rece da prepravljam felnu tako sto joj izbacim ono njeno izbaceno srce i napravim novo tacno po sredini felne,a ja ipak ne bi dirao felne ako mogu da nose...koliko mislite?
 
Povezano je omocu poluge do kocnica na starijim prikolicama... Ove nove mozda imaju neko drugo resenje...
 
oko se moze u rudi gibati naprijed-nazad, i sistemom poluge je oko spojeno na prednju osovinu i kad prikolica s teretom stisne oko rude, sistem poluga povlaci kocnicu i prikolica koci. kad traktor povuce oko, poluge oslobode kocnicu i prikolica se normalno vuce. Za teranje u rikverc postoji brava kojom se oko "zakljuca" jer "otkljucanu" prikolicu s naletnom kocnicom ne mozes terati na rikverc pod teretom.

Stvar i u praksi radi JAKO DOBRO, imam 3t prikolicu s tom kocnicom i ne mozete vjerovati, nema da prikolica pogura traktor.

Jedini problem naletne kocnice je na stvarno velikim nizbrdicama gdje je prikolica pod velikim teretom i kad se naglavi na rudu, ispada da ju doslovce i nizbrdo moras vuci posto je sila kocenja pre velika.
 
Jel ima mozda na nekoj prikolici da osovina nije puna vec debelozidna cev?Lupam danas na jednoj Majevici i po zvuku mi deluje kao da je suplja.Pitam zato sto imam cev fi 60 sa zidom od 6mm,pa se mislim da li bi to moglo ici umesto pune osovine za teret do 4t.?
 
U medjuvremenu sam nasao na drugim forumima da je neko napravio osovinu od cev 80x80x4mm,i da vec nekoliko godina nema problema,ali cekam da to jos neko potvrdi iz licnog iskustva.
 
Mislim da na crvena zastava prikolicama isto ide cev u koju su ubačeni i zavareni samo rukavci. U sredini šuplje.
I na zmajevkama su osovine od debelo zidnih cevi i na krajevima samo ubaceni i zavareni rukavci i mislim da samo na starim paorskim kolima su pune osovine,a sve ostalo od debelo zidnih cevi!
 
Nazad
Vrh