Prskanje maline

Quadris je bog za sve pa i za malinu (jeste da je najskpuplji ali vredi). Pre neki dan gledao sam na tv emisiju o preparatima, konkretno o prihrani SLAVOL VVL. Da li ga je neko koristio i kakva iskustva ima o njemu. Mnogo su ga hvalili konkretno za malinu.
 
Molim administratore sajta da ovu temu ili obrisu ili preimenuju u Zastita malina od stetocina i bolesti ili sl.....ovo "prskanje" mi tako bedno zvuci i primitivno...hvala! Nadam se da i ostali malinari clanovi foruma dele moje skromno misljenje!
 
sta preporucujete drugovi sad posle ove kisurine da prskam malinu.Prskao sam pre 10 dana posle prve kisurine ridomilom,nemam kap po kap na ne mogu da zalivam,sta bi me savetovali,ja sam hteo sad u avgust quadrisom da odradim za didamelu jer je jednogodinja pa je bitno didimela da se spreci,ali sad me je strah zbog vlage trulezi korena.I jos nesto prskate li insetkticidom prve godine,ja mislim da nema potrebe nemam izjedenih lisk ni grinja pod liskama.hvala
 
Pa idi sa quadrisom preko lista i slobodno dodaj neki insekticid, a mozes i nesto za grinje.
Sto se tice ridomila, tu mozes da rastvoris pa da iskantas njivu, ako imas malu povrsinu.
 
Pozdrav , ja sam SLAVOL VVL koristio kod jagoda i rezultati su dosta dobri.Prskao sam i malinu ali posto su sadnic stare godinu dana nije bilo nekog roda tako da neznam.
 
sta moze sada uz plavo ulje da se ubaci za prskanje maline?posto vec za dva dana planiram prskanje malina,da li nesto moze uz plavo ulje?
 
Da li je neko koristio insekticid KRAFT 18 EC - abamektin 18 g/l EC , isto je sto i Abastate,ima istau aktivnu materiju i koncetraciju?
Mislim da je Hrvatske proizvodnje a sa cenom poprilicno jeftiniji.
 
U decembru sam rasadio malinu, da li bi sada trebalo sada necim da je poprskam ?

Pa to ti nisu novi izdanci, nema potrebe da ih prskaš bilo čim. Sačekaj da iz zemlje poteraju mladi, onda plevljenje , dodavanje đubriva da ubrzaš rast, a zaštita tek kasnije. Naravno prati te nove izdanke da se na njima ne pojavi nešto sumnjivo, u tom slučaju prskaš ciljano.
 
juce sam vezao ,orezao,okopao i isprskao Vilamet i Miker ( 2 ara)sa plavim uljem.
kada i sa kojim preparatom da prskam sledeci put?
kod mene i nema nekih bas opremljenih polj.apoteka.( sever Kosova),pa da li mogu da kombinujem vise preparata u jednom prskanju?
nad.visina oko 650 m,juzna strana Kopaonika.
 
Poslednja izmena:
sledeci put prskaj nekim bakarnim preparatom i mozes dodati neki insekticid.mozes kombinovati vise preparata pod uslovom da mogu da se mesaju.
 
Insekticid možeš cipkord, a bakarni preparat funguran-oh, samo vidi da li mogu zajedno. Funguran čini mi se ne ide sa preparatima kisele reakcije, tako nešto.
 
Bakarnih preparata ima mnogo, nordoks, oksilhlorid, cuprozin,.....Nadjes neki insekticid, ja koristim nurell D , a mozes i neki drugi (pitaj agronoma sta ima i sta moze), i to lepo sve pomesas i poprskas sad dok jos nema mnogo lista....posle kad olista ides sa mankozebom
 
Ja sam razumeo da kada list krene i bude u fazi tkzv,,misjih usiju,,da je potrebno drugo prskanje po redu u sezoni.
Imam preparate bakarni oksilohlorid od Galenike i Cipkord.
da li odgovoraju? i da li se mesaju zajedno?
svaki odgovor je dobrodosao jer se plasim da ne pogresim,inace sam posle vezivanja i orezivanja prskao sa plavim uljem.
hvala puno unapred.:ppozdrav:
 
tako je, mislim da to moze zajedno, a sto se tice apoteke, ako nemas tu sta opremljeno, idi negde gde ima snabdevenija apoteka i tu kupi ;)
 
Malina zaštićena cuprozinom i fobosom pre ovih kiša,mada daj bože da to ona nije sprala ubrzo posle toga.
Dali bi sada mogao radomil gold da se prodje njime preko lista? Takođe i ponovi neki insekticid
 
Jel nije kasno da danas prodjem Nordox+insekticid? Ili da idem Mankogal + insekticid?
 
Nazad
Vrh