Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas zasrala sa 6 l. dovoljno da prekine zahuktalu sezonu,a padace sigurno i sutra i prekosutra.
Polako gubim nadu da cu uspeti skinuti kukuruz sa 15% vlage.
 
Kod nas opet potop kolko je pala , sad se neće moći u njive desetak dana ako nepada . Soje ni zrna nisam skinuo , juče svetac pa nećemo a danas za nagradu za vjernost kiša.
 
Što se tiče poslednje rečenice, slično sam i ja prošao danas, juče nismo radili jer je i meni i mom kombajneru bila slava. Ipak, malo smo i ''na mišiće'' radili danas, i uspeli do kraja, skinuo sam ogled. Nije puno pala, ali tek toliko da usere posao. Očekujem da će sutra i preksutra padati. Ja bih od ponedeljka nastavio sa vršidbom kukuruza, jbg nemam više šta čekati, gazimo drugu polovinu oktobra....
 
Ja ic ne dajem koji je dan, praznik itd. kad je vreme za rad nema gubljenja vremena, meni je taj dan svet ako zavrsim posao na vreme, vala ne dugujem nikom nista!
 
Sve je to subjektivna stvar.Neko postuje,a neko ne.

Elem,toplo,pa i pretoplo prethodnih dana.Komaraca koliko ti dusa oce.Trebalo bi jedno ozbiljnije zahladjenje,pa i mraz...vec mu je uveliko vreme.

Kise danas tek vrlo malo.No,nadoknadice ona to sutra i posebno u noci petak na subotu.

Skupljena je vec jaka hladnoca na severu Evrope,ali se razliva u Atlantik daleko,dalekoo od nas, pa se zato i formirase ovi jaki cikloni u cijem smo toplom sektoru zadnjih 6-7 dana.No,kazem,to nije nista neobicno,jer je bas sada prvi vrhunac atlantske ciklogeneze.Drugi je ,pogadjate,tamo pred katolicki Bozic.

Dakle eto,isti taj atlantik koji nam dade svu onu kisurinu letos nam je dao sada period miholjskog leta,zato sto mlazna struja ,za razliku od letos,ne ide preko nas vec severnije,preko Skandinavije.

Cim se ona pomerila danas malo juznije odmah su stigli i frontovi tih ciklona uz padavine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh