Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ala duva jbo sebe razduva mi plasticne stolice po celoj avliji,a kisa pada tuce ko led!
 
Tačno je ovakav oblik i pravac padavina kao što je neko sliku postavio radara najavljen je na foreca kad se ide na grafički prikaz padavina . U bocu , kako je najavljeno tako je i naišlo sa sjevera .
 
Lepa slika Dukej !

Steta sto je ovo kod nas stiglo uglavnom kad je vec bio mrak,ovakav linijski sistem je jedanod omiljenih motiva za fotkanje.

Srecom,ipa ima nekih slika,evo kako je to izgledalo po Slavoniji:

DSC2286.jpg



DSC2287.jpg



DSC2293.jpg
 
Evo i ova stranica najavljuje isto.

http://sat24.com/foreloop.aspx?type=1

Izgleda da nema ništa od sjetve pšenice. Danas sam probao da orem i nema šanse, džabe nove gume, džabe prednja vuča kad je dole blato, jedva može da se ide naprazno a kamoli sa spuštenim plugom a to je parcela u brdu. Kako je tek dole u ravni, ne smijem ni da mislim....
 
Nema nista od psenice ove godine... Jedino sto sam uspeo da istanjiram da razbacam rasturivacem pa sta da bog... Oduzice se i zimsko oranje izgleda...
 
Au,nema nista?! Pa,bilo je i do sad kisnih jeseni i gorih od ove,pa se stigne posejati.Nije danas 1. decembar,nego je tek neki dan prosao od polovine optimalnog roka.Bice jos lepih dana,a i posle optimalnog roka moze da se seje.
 
Bogami ako ovako nastavi neznam.. Ostale mi parcele koje morao da orem pa posle tanjiranje pa zatim setva... A za to treba sad DOBRO da prosusi..
 
Posejace se ljudi samo srpljenja,moze po mrazu da se seje samo da puca,ja sam tek 60% posejao psenice.
 
Pa malo li je kolega 60%????? Ja nisam spremio 10% povrsine za Psenicu a kamoli posejao.. :haha:
 
Bice vremena kolega ako ne ugrabimo sada prilike ne gine nam mraz.Od srede koliko gledam sada prognozu opet neke kise.::jako_besan::
Momo i meni stoji netaknut kukuruz i postrna soja, danas sam malo kosio kukuruz za stoku sa kombajnom momacki je nakislo bice kaisanje od kraja do kraja u oranju. :off_topic:
 
E pa ljudi,vreme je za jednu rasnu kasnojesensku prodorcinu sa severozapada Evrope.Vec 2-3 nedelje to tamo "cuti" i samo se cekalo da jurne kao lavina ka Evropi.

A okidac ce upravo biti ovaj sada aktivan uragan na Atlantiku.Njegovi ostaci okomice se ka Evropi.

Kada bude dosao do toplog sredozemlja,more ce se i aktivirati i stvoriti ciklon po imenu Zagorka !

Zagorka je,sinopticki gledano kako de sada cini,najjaci ciklon koji ce nas pogoditi jos od katastrofalnog ciklona Tamara.

Po nekim modelima,Zagorka ce biti cak jaca i od njega !
 
Ja sam sa kukuruzom pri kraju samo zbog beraca (imam jos 1h da oberem)... Inace kod mene jos niko nije poceo da radi u zrnu...

Ponovo neka kisa u najavi a ni ova nije prestala kako treba..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh