Plugovi-dodaci

Vidi se na prvoj slici da ima koleno. Popustiš nosač i gurneš koleno par cm ka neoranom. Onda popustiš onu kocku koja ograničava hod crtala levo desno i namestiš je tako da crtalo može jednako i na levu i na desnu stranu. Onda probaš da oreš i ako ne dobijaš i dalje čistu brazdu (tj. daska ti obršava zemlju u brazdu) onda još malo pomeriš napolje crtalo pa opet probaš...
 
Popustis srafove broj 4 i 5. pomeranjem osovine gore-dole(broj 3) podesavas dubinu rada crtala. Rotacijom osovine(broj 1) podesavas putanju crtala, da je uskladis da ide tacno ispred ivice daske i da odseca tacno gde se plaz naslanja. Popustanjem srafa broj 2 i okretanjem one kocke podesavas slobodan hod crtala levo-desno.
2mhu3wj.jpg
 
Ahaaaaa....svaka cam cast! Ja sam okretao samo osovinu koja ide gore dole, nju sam zaokretao van daske u neorano, mislio sam da se tu kod kolena ne dira nista...zato koliko god da sam pomerao van, islo je ka brazdi i vracalo se nazad....sad mi je jasnije! Odmah cu za vikend podesiti! Hvala :ppozdrav:
 
Petre može li objašnjenje da li krivina osovine 1 može da stoji u bilo kom položaju ili mora da bude paralelna sa linijom kretanja traktora odnosno pluga? Jasno mi je da ona četvrtka (kocka) diktira koliko tanjir može da se rotira.
 
Ahaaaaa....svaka cam cast! Ja sam okretao samo osovinu koja ide gore dole, nju sam zaokretao van daske u neorano, mislio sam da se tu kod kolena ne dira nista...zato koliko god da sam pomerao van, islo je ka brazdi i vracalo se nazad....sad mi je jasnije! Odmah cu za vikend podesiti! Hvala :ppozdrav:

Ta kocka često zapeče pa se može desiti da je ne možeš pomeriti. Ako je to slučaj onda je malo zali vodom (ili sprejom) da popusti rđa i prljavština, pa posle pokušaj malo da je ubediš čekićem da se mrdne (u stvari da se zarotira na kolenu). Ako ni tako neće onda nađi neki tup sekač pa pokušaj da malo rasteraš prorez tamo gde se ta kocka steže i mora da popusti. Tu ima jedan žljeb na nosaču kroz koji prolazi šraf koji steže kockicu (a u stvari služi da ti ne spadne crtalo sa nosača) pa kad se sve lepo razradi i budeš gurao šraf u kockicu da je stegneš ako ne ide pogledaj da li si potrefio na žljeb. Verujem da ti je ovo konfuzno, ali to je toliko prosto da će ti sve biti jasno samo kad vidiš kako izgleda...
 
A jel ima neke prednosti oranje sa crtalom sem te čistije brazde ,u kukuruzištu samo smeta i guši ,iz tog razloga ga nemam a da ga imam mrzilo bi me da ga stavljam i skidam ,zato ga najverovatnije neću ni stavljati.
 
manje se trose grudi daske kada ima crtalo, al ako se dobro ne namesti ili se stavi na nisko-klirensni plug onda nema neke vajde, vise ce gusiti nego raditi

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Dvoljno sto je cistija brazda.Ja sa t40 bez crtala ni ne pomisljam.Kad naidje dzomba u brazdi,hoces glavu da razlupas o kabinu.A i manje se grudi taru.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
@Dukej mislim da sam te razumeo, na selu mi je plug, pa cu za vikend da namestim kako treba...sreca pa nije zapeklo nista, sve se lepo i lako pomera...samo mi je bio problem taj sto nije islo van daske ka neoranom, nego uporo ka oranom, pa nije bilo efekta! Objasnili ste mi i mislim da cu ga sad nastelovati :bravo:ali hvala na objasnje za razradjivanje crtala zapeklog, imam dva u supi ali tanjiri, ne reckavi pa cu i njih da razradim i podmazem :ppozdrav:
 
Kolege,molim za misljenje.Koliko bi znacili deflektori na plugu vogel L950.Na mom plugu ih nema,planiram da ih kupim pa molim za savet da li da kupujem ili je to bacanje para,posto sam cuo od par drugara da su morali da ih skinu jer im gusi.
 
Kolege,molim za misljenje.Koliko bi znacili deflektori na plugu vogel L950.Na mom plugu ih nema,planiram da ih kupim pa molim za savet da li da kupujem ili je to bacanje para,posto sam cuo od par drugara da su morali da ih skinu jer im gusi.
ako imas predpluznjake onda su deflektori bezkorisni...
 
Nemam predpluznjake...Ne znam,navodno gusi kad ima mnogo zetvenih ostataka,zato me zanima jos necije misljenje i ako neko ima 3 deflektora sa nosacima za vogel neka ponudi slobodno.
 
Deflektori se trebaju i podesiti prema uvjetima koji vladaju na njivi, ako je blatnije, ako je suvlje, ako je vise ili manje mase, plice ili dublje oranje. Vidjam cesto da ih ljudi samo nasarafe "reda radi" pa pricaju kako je to glupost. Deflektor pravilnog oblika i dobro podesen se ne stidi pretpluznjaka ni malo.
 
Nazad
Vrh