Cena Suncokreta rod 2014.g.

Cujem od Race iz zrenjanina da ce suncokret biti 40 din.
 
Ja sam danas bio na obracunu za psenicu i pitam za suncokret a oni kazu ocekuje se rekordan rod suncokreta, posejano vise nego prosle godine,. znace se pouzdanije za nedelju dana ali kako sada stvari stoje budite srecni ako dobijete proslogodisnju cenu.
 
Ove godine jako malo posejano suncokreta :haha: sve mi izgleda da ce da se ponovi proslogodisnja cena,daj boze da gresim.Jako male povrsine,jedna slika iz mog atara
suncokret.jpg
 
Tradicionalno se najviše suncokreta seje u Južnom Banatu.I sada ga tamo ima nasejanog dosta ali mi se ipak čini manje nego prole godine.Kod mene u Srednjem Banatu, koji isto zna da "ponese" suncokret ima ga sigurno 20% manje zasejanog.Od jutros znam da se isplaćuje akontno 30rsd/kg uz ugovorenu obavezu predaje i doplatu kad se formira konačna cena.
 
Zbog toga sto su svi bili razocarani pa nece da seju ajde da posejem bice dobra cena,tako se kod nas razmislja. I kod mene ima dosta nije kao prosle godine ali je priblizno. cena ce se znati kao za psenicu kad se ovrse i preda da nemas gde.
 
Tradicionalno se najviše suncokreta seje u Južnom Banatu.I sada ga tamo ima nasejanog dosta ali mi se ipak čini manje nego prole godine.Kod mene u Srednjem Banatu, koji isto zna da "ponese" suncokret ima ga sigurno 20% manje zasejanog.Od jutros znam da se isplaćuje akontno 30rsd/kg uz ugovorenu obavezu predaje i doplatu kad se formira konačna cena.
Gde isplacuju tu akontaciju?
 
Meni se nesto cini da cemo proci bolje sa suncokretom nego sa kukuruzom. Ako suncokret bude bio 35, a kukuruz 12 dinara.
 
Sta je vama ljudi.Kad smo se vatali u kolo svi smo znali koliko kosta pesma.Cena ce biti kao sto su rekli 250e t i to je to.A,rodilo manje a,sigurno ako rodi vise od domacih potreba.
 
I pored toga sto verovatno niko ne zna kolike su povrsine zasejane pod suncokretom, pojedinci "sve znaju", ili im je nesto sapnuo tamo neki tip, neki sveznajuci, najcesce bez imena i prezimena, neki koji sigurno formira cenu... Samo ispade da svako selo ima jednog takvog!

Ali da me ne shvati neko pogresno, ja ne znam kakva ce biti cena, i pre sam sklon da poverujem u neku nisku nego pristojnu, ali nekada se ne mogu nacuditi sta sve ljudi pisu i to je sve... Sto se mene tice, pre nekih 15-tak godina, sam rekao da suncokret necu sejati deset godina i nisam ga sejao, tako i sad kazem ako cena ne bude 300+ eura, ja ga necu sejati narednih 20 godina i to je to, to je sve sto ja mogu, a i nece mi biti prvi put... I to ne radim da kaznim njih, nego sebe jer su me zaj..ali da ga opet posejem nakon decenije i vise kako ga nisam sejao...
 
Nazad
Vrh