Zmaj berači kukuruza

I obrnuto,koji imaju zmaja pljuju po berku,pustite coveka neka sam odluci na osnovu prica a on ce odluciti za koju varijantu da se opredeli
Ja ne pljujem ni po jednom beracu samo iznosim cinjenice jer sam radio sa sve tri varijante a ko nije hvalice onaj berac koji momentalno ima
 
Pozdrav

Zar bih se dzabe zvao ZMAJ. :D

Imam zmaja i nebih ga menjao ni za koji drugi. Sepeter je zgodniji za vucu(manji) nesumnjam da je losiji.

Za berka neznam kod nas nema niko.

Vecinom su zmajevi. :ppozdrav:
 
U pravu je Matić,svaki berač ima svoje mane i prednosti,a svaki će svoj berač hvaliti-svi oni beru,ko brže ko sporije-vidim da je kukuruz obran,

Što se berka tiče on je kombinacija zmaja i šenpetera.Berači novije tehnologije.

Ima dve novine u odnosu na zmaja i šenpetera;tarup sa 2 noža,svih 6 gumenih rolja.
 
ima kod mene u komšiluku jedan vučeni, 212, stoji već par godina, bar tri godine nije klipa ubrao,
koliko bi to moglo para da vredi? :sta:
 
560 i 565 su po meni los izbor za branje kukuruza, jer treba raditi na visokoom gasu. pri 2000 okretaja motora i malo vise je na 560 i 565 540 okretaja kardana. Pase osovina kardana od IMT 540, i onda bacas reduktor s 565 i imas 540 pri 1500 okretaja motora.
 
Ja sam to radio,stavio direkt osovinu sa 560 jer nemaju svi spori kardan sa reduktorom,tako da imam sasvim dobre obrtaje za berac,to zadovoljstvo me u sezoni kostalo stari kardan + 50e i imam brzi kardan koji se kroz gorivo otplatio za 15-20kj.
 
Skines poklopac hidraulike, skines reduktor kardana iza, izvadis pogonsku osovinu kardana. Ubacis direktnu osovinu i sve sastavis nazad. Tad imas kardan kao na 539 i nemas brige sa branjem. Ne razumijem ljude koji imaju zivce slusati IMT-a po cjele dane skoro na iber gasu, i trpjeti tu potrosnju goriva...

Dobro NA i kaze, kroz gorivo se ulaganje isplati za 15-20kj branja.
 
Lepo tetka ti se uda za majstora :haha: :haha:
Salu na stranu,ali nije tesko,samo imas dosta posla jer moras da skidas i sediste i one limove iza sedista u kabini,skines poklopac hidraulika i imas jedan zeger koji otkacis i izvuces staru osovinu sa reduktorom,a zakacis novu osovinu koja nema reduktor.Nije istina da nema reduktor ako ima onu budzu kod zadnje poteznice,ja sto sam kupio osovinu ona je isto imala tu budzu samo je prazna,nema zupcanike kao stara.
Post je spojen: [time]1274875381[/time]
_________________________________________________
Inace je i moj cale jedan od onih koji misle da je fabrika najpametnija i jedva sam ga ubedio da promenimo,uradili smo usluzno nekoliko jutara i povratili pare,a da je bio stari kardan nikad ne bismo nikom mogli raditi usluzno.
Post je spojen: [time]1274907814[/time]
_________________________________________________
Bar da mi je naci posla za 20kj usluzno u sezoni,ali nema prezasiceno trziste masinama.
 
Nazad
Vrh