Zmaj berači kukuruza

Ma jeste negome interesuje na sta najvise da obratim paznju pri kupovini :sta:
 
moj komšija je prodao 214s za 4500e a i moj ćale razmišlja da ga proda kupljen nov čim su se pojavili mislim 90god. to je super berač ja mu do sada nisam našao manu možda neko jeste ali ja ne :D
 
Nijeli 4500e malo jaka cena za 214,posalji sliku tvog beraca da vidim kakavje pa mozda i napravimo ::novac::.Imali razlike izmedju 213 i 214,u mom kraju niko nema zmaja pa nemam koga da pitam,jedino komsija ima slovenca kk30 ali onse mnogo zali. Kaze da nije dobar pasam malo :sta:.
 
Ja sam uzeo prosle godine odlican 214 od prvog vlasnika za 2300 e.
Prezadovoljan sam, jes da mu je bunker visoko, ali nije problem, kod mene je sve ravno.
Mozes da nadjes stvarno dobre 214 berace za male pare, a sta bi trebao da obratis paznju-na sve vitalne delove, kao sto su otkidacki valjci- da nisu mnogo istroseni, valjci u komusacu tj. gume na valjcima , mada se one menjaju ali opet to je jedna stavka na kojoj moras odmah da radis ako su istrosene.
Niko nece da menja lance pa da proda berac, tako da i to moras da menjas, ali nisu skupi i znas sta si stavio.
Drugo nema sta da se gleda toliko, mozda ce neko da me dopuni.
Ali uglavnom sve ovo sto sam naveo su stvari koje se lako resavaju, ali na kojima mozes da ubijes cenu, kod njega je bitno samo da nije preturan, lomljen pa varen.
InaCE to su oidlicni beraci ne znaju da stanu, neces se pokajati :D
 
Hvala prijatelju na ovim informacijama,nisam se toliko sretao sa beracima pa neznam gde se nalaze ti otkidacki valjci,ostalo otprilike znam,kazimi dali dobro ciste jer moja je sredina takva da ako jednom zabrljas propao si,i ako ima neki dobar berac u tvom kraju posali neki broj i jos jednom hvala.
 
Otkidacki valjci su oni koji vuku struk kukuruza na dole, na ulazu beraca mada i ako su se pojeli i to moze navarivanjem da se sredi, a sto se ciscenja tice odlicni su samo da su gume dobre u komusackom stolu i nemas problema. Ja sam moj cak ubrzao, na kardanu ima jedan lancanik on ti je u prodavnicama oko 3500 din i tada dobijas nekih 200 obrtaja vise, tako da ja rajkom u ekstra dobrom kukuruzu picim 3 sporom, bas ponekad 2 ali to je retko.
U mom kraju nema nijedan na prodaju, ali ako nesto cujem javljam ti.
Stavi ovde u oglasima da trazis berac mozda se neko javi.
 
Puno hvala,akote nekad put nanese u Leskovac slobodno se javi da :ppozdrav:. Cujemo se ponovo ako uspem nesto da nadjem.
 
juznijetuznije je napisao(la):
Ureduje to a kolika je razlika u ::novac:: izmedju 214 i 214s,i dali imate neku preporuku.
Razlika u ceni je bar 1000e.
Ja sam imao tu srecu da preko forumasa nadjem i kupim berac od prvog vlasnika,vizuelno je kanta iskreno jer je bio kod nekog dede koji nema dece,ali je zato vitalno za 5+,sve na njemu je fabricko od guma-tockova,otkidackih valjaka,uvodnih lanaca koji su jako bitna stavka i dosta kostaju.
Obrati paznju i na lopatice levatora da nisu krive jer je i to malo ::novac:: i malo posla,kad se sve uzme u obzir to je extra cena za taj berac.Nama je deda dao za 1800e,sam je odredio cenu jer je rekao da nece da se cenka tj da prodaje svercerima,kad smo otisli deda(da se voza),cale da pregleda i ja mozak operacije deda se odusevio sam rekao 1800e,dao nam i rezervni kais onaj koji ide sa strane i on je bio fabricki,dao nam je jezeva nekoliko komada.
 
Daj i meni nadji takvog dedu, video sam razliku izmediu 214 i 214s na slikama, ako je sve ostalo isto neprestavljami problem visok bunker.I ja vrtim sve forume i oglase ali mrka kapa. POMOGNITE PRIJATELJU U TUDJINI.
 
Za sad nema da neko nudi dobar a povoljno,sezona je prosla i svi su sad zavuceni u supe.
Ako vidim neku tablu da neko prodaje malo cu ga pregledati pa ti javim. :cao:
 
I ja sam moj nasao preko foruma i stvarno kakav je bio na slici, takav je bio i kad sam otisao kod coveka. prvi vlasnik, odrzavan samo sam ga podmazao o odmah krenuo u berbu i prve sezone obrao skoro 25 ha, zadovoljan sam, nadam se da ce sledece godine biti bolje, malo cu da ga sredim, neke lance sam vec kupio tj.uvodne lance sam uzeo nove oni su me kostali 9000din, sada cu i gume da mu menjam , cak se razmisljam i jos jedan red zvazda da mu dodam i mozda vetar
 
u samom procesu komusanja ne znaci apsolutno nista, nego vjetar sluzi za to da se odstrani sav visak kukuruzovine sa komusackih valjaka, da krs ne ide u bunker. Meni taj krs ne smeta, jer se uvijek nakupi na dnu bunkera, pa kad kipam bude odozgor. dok ja naberem bunker, onaj kome se bere lako uzme hrpu kukuruzovine i baci pokraj prikolice.
 
Biosam danas kod coveka koji ima dvorednog berka da se malo informisem,kazem mu da zelim da uzmem zmaja 214,a on sve najgore o zmaju.Kaze da jednoredni nevalja,dasu sve to kante i da niko to ne kupuje,kaze da on mora da zgazi 3 reda dok napravi mesto i daje nezgodan za okretanje.BRATE POTPUNO RAZOCARENJE.
 
Nazad
Vrh