Zmaj berači kukuruza

ratarhr je napisao(la):
Ovako imam Zmaja 222 1984g...berac je jako dobar cisto bere ali me nae zadovoljava brzina jednostavno ako berem 2. sporom gusi ga nemoze tarup dole vrtit a i šuške onda ima, previše dali ima tu netko kakvo rješenje za to a berem sa IMT 565 DELUXE 1989! :cao: :cao: :ppozdrav: :ppozdrav:
pogledo sam ovaj tvoj video i mislim da si previše skupio valjke koji uvlače kukuruzovinu, jer mi se čini da ne ruši samo guma na ulazu već i valjak koji sebi ne povuče dobro kukuruzovinu pa zbog toga moraš da ideš prvom jer te prvo tu tuši a onda naravno ako tu nije dobro probavljeno dolazi i do zagušenja tarupa.
 
Majstore dobro si skuzio neznam na koliko da namestim, razmak onoga iznad valjaka jer ako malo vise rasirim protera mi kukuruz kad berem usluzno kod ovih specijalaca iz sela ali opet preklane manje klasove protera doslovno ono nazovimo otpatke, i opet nemoze brze nego 1. sporom jbg nezznam sta mu je prijatelj bere sa 560 3.sporom ali on ima 223 koji je dosta bolji od moga ali eto nezznam sta da radim...! ;) :ppozdrav: :cao:
 
Ma ima on dovoljno obrtaja na kardanu, nemojte time uopste da se opterecujete! 560/577 imaju 540 o/min kardana na oko 1700 o/min motora sto znaci da ako ga tera pun gas da ima obrtaja i vise nego sto mu treba! Napisao sam oko 1700 posto nisam siguran da li je to 1690 ili 1740 o/min, relativna stvar... Ja sa 577 vucem takav berac kojem su vitalni delovi spremni za remont 3. sporom u dobrom kukuruzu sto vam dodje izmedju 2. i 3. spore na 560/565!
Toliko od mene! :ppozdrav:
 
neukljucuje se nego se postojeci ubrza sto se tice kardana a na beracunapravi tamo da stabljika kukuruza moze da prodje izmedju burgija i kucista burgija isto tako je sa otkidackim letvama. klizace lanaca izvuci maksimalno da i oni hvataju stabljiku.
 
Bubu je napisao(la):
Ma ima on dovoljno obrtaja na kardanu, nemojte time uopste da se opterecujete! 560/577 imaju 540 o/min kardana na oko 1700 o/min motora sto znaci da ako ga tera pun gas da ima obrtaja i vise nego sto mu treba! Napisao sam oko 1700 posto nisam siguran da li je to 1690 ili 1740 o/min, relativna stvar... Ja sa 577 vucem takav berac kojem su vitalni delovi spremni za remont 3. sporom u dobrom kukuruzu sto vam dodje izmedju 2. i 3. spore na 560/565!
Toliko od mene! :ppozdrav:
Bubu
Novog tipa 560 i 577 fabrički imaju spori kardan 540 na 2000 motora
Ja sam moj 577 pre 2 godine ubrzao,umesto osovine iz dva dela stavi se direktna i onda ima 540 na 1600 obrtaja motora
ratarhr
pročitaj malo u nazad imaš sve o podešavanju zmaj berača,ja sab baš i pisao o tome
 
Moje iskustvo govori da 560 nije ni za jedan berač.Druga mu je spora a treća brza.Zetori su zakon za berače.U suštini treba 5-ostepeni menjač.Ja sam imao 560 i da poludiš ako je malo bolji kukuruz-sve možeš da obaviš i da se vratiš u traktor.
 
:ppozdrav:A vidite sto je je da zetori imaj u bolji mjenjač tetak ima zetora 7711 i beremo 3.sporom s njim ali necu ja sada mjenjat traktor zbog berača svaki traktor bi dao ali 565 nikad jos da imama kabinu ali onu široku ma dušu dao orem 1.direktna ma ide jednostavno.....malo sam :off_topic: :ppozdrav: :cao:
 
ja sam moj 214 ubrzao kod reduktora, zamenio mu lancanik, tako da sada umesto 540 obrtaja ima 740, i ja sam prezadovoljan, vucem ga rajkom koja ima dosta sporiji kardan od imt-ovih traktora.
 
Kojom brzinom se vi krecete sa dvorednim beracima, bas sad gledam neke snimke i uporedjujem brzinu, ja tom brznom ne idem ni kad teram jedan red i nije mi jasno kako neki za sezonu oberu 150 kj, meni je i 100 kj neshvatljivo, ja max oberem oko 60 kj sa dva beraca :sta:
 
Mile ja sa 222 oberem za sezonu 70kj - 90kj maksimalno 90 sam obro prve godine usluzno jednu tablu sjemenskog 50kj i 40kj ovakog običnog.... :ppozdrav: :cao: :D
 
nsnidza je napisao(la):
Kojom brzinom se vi krecete sa dvorednim beracima, bas sad gledam neke snimke i uporedjujem brzinu, ja tom brznom ne idem ni kad teram jedan red i nije mi jasno kako neki za sezonu oberu 150 kj, meni je i 100 kj neshvatljivo, ja max oberem oko 60 kj sa dva beraca :sta:
sa 2 beraca?
2004 smo brali 350kj sa 2 beraca.
 
KishRobert je napisao(la):
nsnidza je napisao(la):
Kojom brzinom se vi krecete sa dvorednim beracima, bas sad gledam neke snimke i uporedjujem brzinu, ja tom brznom ne idem ni kad teram jedan red i nije mi jasno kako neki za sezonu oberu 150 kj, meni je i 100 kj neshvatljivo, ja max oberem oko 60 kj sa dva beraca :sta:
sa 2 beraca?
2004 smo brali 350kj sa 2 beraca.
Da... samo kaži i to da si brao sa K2..... Taj ako ima dobar bunker i široki elevator, ide najbrže od svih zmajeva....
 
Pa ja sam brao sa K2 i 222 i nikako da naberem toliko, berem brzinom koliko se ja secam oko 2 i nesto km/h i krecem oko 5h do nekih 17-18h
 
Nazad
Vrh