Višnja

Evo baš sam stavio slike u temi Bočna freza pa sam vidio tvoj post.
Šta reći a ne zaplakati:haha:

Aco ko Aco. Bliži mu se sedamdeseta ali mozak još uvijek vitalan. Da je više takvih, što zbog majstorluka što zbog konkurencije.

Ti bi vjerojatno to bolje i stručnije doživio ali ja laički mislim da su mu strojevi odlični. Uz svoje znanje i majstorluk i malo posuđenih ideja napravio je stvarno kvalitetan i vrlo upotrebljiv stroj. Jedini sitni šteler kod mene je je bio u položaju ticala a kopačica i kosilica su radili vrhunski. Staviću večeras mali video pa nastavljamo koment.
 
Ja ne planiram mehanizovanu berbu vec rucnu,a ako bog da zdravlja,para,srece mozda se i kupi neki tresac,jer ima taj vocarski vosak da se kupi u polj. apotekama i koliko kosta?pozdrav
 
U subotu orezane visnje na 70 cm i nadjubrene sa 151515,okopana trava izmedju visanja a izmedju redova ide setvospremac,i ide sadnja pasulja izmedju,stizu slike sutra
 
Interesuje me da li vocnjak visanja mora da se obradjuje izmedju redova ili mo\e da se okopava samo oko stabala a ostalo da se kosi trimerom?
 
Pa mozes i da obradjujes izmedju redova a i ne moras ako planiras da kosis,ako planiras da kosis onda to moras redovno raditi jer trava brzo raste i da bi ti visnjar licio na nesto moras da kosis redovno a oko stabala okopavaj
 
Pa vjerovatno radi tog pasulja, pošto će mala korist da bude za višnje od tog ćubreta.
Barem ove godine, mala korist jer ovo je ipak kraj marta.
 
Zbog toga što se fosfor i kalijum teško rstvaraju, tj. oni u ovoj sezoni neće biti u potpunosti dostupni voćki da bi ih ona pravo iskoristi.
To je moje mišljenje, koje proizilazi iz nekog iskustva, a i u literaturi je takav stav. Mada to đubre će i dogodine da bude tu i siguran sam da neće da "propadne" sve što se u zemlju baci, bez obzira kada, to će da se vrati jednog dana.
 
to si druze u pravu,djubre nece da steti ako se baci,ja sam bacio pored vocaka djubre i sad kad padne kisa bice dobro,a ovako 151515 bacam pred oranje ili pred setvospremiranje za kukuruz,inace u prolece bacam kan ili ureu
 
Višnja u otvaranju cvijetnih pupova.


---------- Poruka napisana 29-03-12 u 21:54 ---------- Prethodna poruka je 28-03-12 at 22:10 ----------

Ovako to izgleda kad se u višnji netruju miševi.





Vuna tek ošišanih ovaca stavljena na stablo višnje u cilju odbijanja srnjaka koji prave štetu u nasadu. Kaže vlasnik nasada da mu je ovo do sad najuspješniji "repelent" protiv srnjaka, a probo je mast, ljudsku kosu... svašta. Taman kolko traje "akcija" srnjaka tolko dugo i vuna ima svoj miris koji ih tjera. Na slici je stara vuna koja se sad (sad se šišaju ovce) treba zamjenit novom vunom.

 
Druze kako spajas tu mrezicu na visnjama?ja sam sa heftalicom i dobro se drzu,i kako se postavlja ta vuna na stablu,i dali srne napadaju i stabla stara 3-4 godine ili samo mlade?ja dok sam sadio visnje bilo srna pored mene vise nego ljudi xDD
 
To nisu moje višnje na zadnje tri slike. Mislim da je vlasnik vezao sa nečim il je zaklamo klamericom tu mrežicu. Vune uzmeš komad i jednostavno ga svežeš oko debla ko kad počinješ cipele vezat ( u križ) i gotovo. Ma napada srnjak i starija stabla od 3-4 godine i to kad mjenja rogove pa ih onda rogovljem guli, kida, a zna i grist koru i grančice.
 
Ja sam sa heftalicom to zaheftao i dobro stoji,a srne su kao pitome zivotinje cak ni ne bega od mene,a nece da diraju stabla,bar ne za sad,kako je druze kod tebe i jer ima sta novo u vezi sa visnjama>i druze po kojoj ceni si je davao prosle godine?pozdrav druze
 
Kada je pravo vreme za bacanje azotnih đubriva oko višanja i da li je bolje baciti Kan ili Ureu?
 
Ja sam koristio Presing prosle godine...i ove sam kupio 6 bocica koliko mi je potrebno za sezonu. Pokazao se dobro...pitanje je, koliko je i bila godina za to...videcemo ove...
 
Ja sam sa heftalicom to zaheftao i dobro stoji,a srne su kao pitome zivotinje cak ni ne bega od mene,a nece da diraju stabla,bar ne za sad,kako je druze kod tebe i jer ima sta novo u vezi sa visnjama>i druze po kojoj ceni si je davao prosle godine?pozdrav druze

U višnjama ništa novo, razbaciva se KAN, prskanja pomalo idu, još malo pa kreće prva košnja trave i tako i sve i lipo. :osmeh: Prošle godine nisam brao, prva berba ide ove godine.
 
Nazad
Vrh