Tomo Vinkovic

Da li je neko video nove traktore hrvatske proizvodnje oznaka im je ako se ne varam TT 530 S, tvornica traktora ili tako nešto, čitao sam da se rade po ugledu na Tomu Vinkovića sa malim prepravkama, gledam ih u Novom Sadu, gradsko zelinilo ih ima, sa njima uređuju travljake, prevoze sadnice.....Da otvorimo novu temu ili možemo i ovde pa polemišemo o njima ? :ppozdrav:
 
Tvornica Tomo Vinkovic je preimenuvana u tvornica traktora (TT).
TT je nazalost ista konstrukcija kai i stari TV,nova limarija i tako NEznacajni sitnice.
Od TT proizvodi se TT 821, TT 830 S, TT 830 SP , TT 840 S, imalo je i neka serija TT 835 S, oznaka 530 ne postoi...
 
Pa kažem da nisam dobro video oznaku, jeste taj sam 100 % video tt 830 s, kakve su to mašine, koja je njihova cena kod nas u Srbiji i da li ima neki prodavac ? :ppozdrav:
 
Skupi su ko djavo,sto ipak nije srazmerno kvalitetu(goldoni,valpadana,pasquali).To kazem odgovorno jer skoro sve kvarove otklanjam sam i dobro sam upucen u sve propuste koje su pravili.Svake dve godine su izacivali nove serije,sto je prvi znak da su imali gomilu problema i nedostataka.Ono zasto ga ja imam,je pre svega povrsina koju radim(2ha),dakle nemam potrebu za vecim,onda gusca sadnja(moj tv je sirok 1m) i na kraju potrosnja goriva,sa 5l dizela uradi se bas bas mnogo.Sve kad se lepo sabere i oduzme,za mene je dovoljan,ali ako bi placao popravke majstorima bilo bi cupavo.
 
zakiva mivolan lezajevi i sve ostalo je dobrosem one dve matice na koima se pojeo navoj dali moze da bude do njih
 
te dve matice sluze da se puz(on stalno ide gore -dole u zavisnosti gde motas)ne odvije,zapravo druga matica drzi kontru.Jel si gledao stanje puza,nivo ulja u volanu?Pogledaj i da li se okrecu ripne kad otkacis sponu volana?ali te matice moras srediti
 
Imali smo 418 zut, izuzetan stroj, no po nasim brdsko planinskim predelima skoln prevrtanju te ga zbog toga niko i ne voli i ne koristi iako je po meni bolji od 533 za vocnjake , no zaribala je masina i prodat je pre par godina za dobrih 2 000e, no kako se opet pojavila poreba za jacim strojom pitanje je da li opet uzeti TV ili ipak se prikloniti masi sa 533 i 539 IMT. Potreba prskanje vocnjaka ukupno oko 2,5 ha al razbacano na 4 mesta , freziranje istog kao i kosenje medjuredova. Oranje nije potrebno, kao ni preterana potreba za prevozom mozda 2 puta godisnje , prvi put kad se dovoze 20-tak metara drva a drugi put prevoz sljive iz vocnjaka do kuce.
 
:)ja sam sa Tomom 18 vukao Torpeda mog 90 sa cisternom za osoku doduse prazna je bila...:)bez ikakvih problema po betonu
 
Zdravo drugari, vidim da svuda ima ljudi sa Tomicom, pa reko da se i ja javim.
Rosuljac, ja otprilike imam toliki voćnjak i sve radim sa tomicom. Poređenja radi, pogledaj kako izgleda kad se isfrezira sa Tomom a kako sa bilo kojim IMTom. To se ne može meriti nikako. Jeste da ima par boljki al navikne se čovek na to i živi sa tim. Drugo i za priključke se možeš lako snaći, ja sam tek sada video da sam mogao sam lepo da moravinu pumpu od 100l na kolicima lagano prepravim u nošenu al nije kasno i onako mi tek sada stasava jedan deo voćnjaka. Zatim i u oranju se pokazao EXTRA, ništa se nisam postideo pred sremcima sa fergusonima...... itd itd.......
 
hm ti tu na kolicima prepravi u vucenu :) video sam da ljudi nosene prepravljaju u vucene al ne i obrnuto... sad jos samo da se nadje neki dobar toma
 
bolje u vucenu,mada nije to neka litraza,ja imam noseni(200l) i kAd ga napunim,hoce traktor malo da zasheni,a zbog zgloba na sredini malo i vrluda putem,pa izgleda da sam popio 15 a ne 5 piva!
 
juce sam prepravio frezu za TV koja je original i ima oznaku TV 95,jer je malo uza od traktora i ne pokriva gaz.Hteo sam bez brusilice i aparata,ali nije moglo.Italijani su na Valpadani to gospodski resili tako sto svaki venac gde se srafe motike ujedno sa tim istim srafovima pricvrscuje i sam venac.Tako kad treba siriti ili uziti milina bozija,ali kod TV-a to nije slucaj,jer su venci zavareni na osovinu.Isekao samosovinu(pun materijal,verovatno zbog tezine)i navario nastavak od po 5 cm na obe poluosovine i skoro u cm rasirio frezu,vodeci racuna da poslednja motika na zakacinje oklop freze.Probali smo sinoc i to je to,s'tim da naglasim da nisam ja vario,nego jedan komsija(iskusan u poslu) jer je varenje bilo ceono,tako da se zezao malo vise
 
Postovanje svima clanovima ovog foruma!
Pre neki dan kupio sam jednog "tomu" 523, cena nije toliko vazna, al pravo da vam kazem uvalili su mi, al neka. Tako tako ti je to, kad svakome verujes na rec.
Sam moram sve da popravim, naravno, ako mogu, a ndam se da hocu uz Vasu pomoc. Treba da narucim neke delove, al ne znam adresu fabrike u Bjelovaru, da li imaju neki broj telefona ili e-mail?
Prvo moram da sredim volan, cini se da su otisli vreteno i matica, ili ako neko ima ideju neka kaze kako da se to sredi, Stavio sam novi aksijalni lezaj, al opet ima lufta, gotovo pola kruga ide u "prazno" pa tek onda pocen da orece.
Nadam se da ce neko biti dobre volje da pomogne, eto.
Pozdrav svima!
Eto i moje e-mail adrese na yahoo.com
beni_shonline@yahoo.com
 
Nazad
Vrh