Nikad ovako !

Kad smo već kod Rakovice i njenog, za mene lošeg hidraulika, ne znam da li je tako i kod ostalih ali kod mene se priključak diže tek kad ručicu povučeš skroz gore a zaustavlja u onom trenutku kad spustiš ručicu za 2 cm. Ako je spustiš više radilo će se poolako spuštati a ako je ne spustiš toliko postoji mogućnost da ponovo krene gore. E ta mogućnost je mene juče zeznula i ostao sam bez zadnjeg stakla na kabini. :zli: Evo slika, a i u skladu je sa temom. :D

dsc00748f.jpg


dsc00745gm.jpg


dsc007451.jpg
 
takav sam i ja imao problem...ali to moze da se sredi...otvarali smo ceo zadnji deo pre jedno 2 godine i sredili to...samo nzm sta smo tacno uradili...deda je masin bravar pa je on vodio posao ja sam samo izvrsavao naredjenja... :D
 
I ako ima neka rupa višlje na traktoru... Onda neće podići mašinu toliko "na sebe"
 
Juče smo tovarili đubre sa utovarivačem, ovaj što je trebao da radi ostao bez traktor ( otšao mu otac da ore) pa zakčimo za moj traktor. Natovario on pet prikolica bez problema, kod šeste ga priklješti utovarivač uz kabinu srećom nije mnogo samo nagnječenje noge.Ovo su lakše posledice:
k0mxbc.jpg
 
savoris je napisao(la):
tacno mitjo :D vidi se ko je imao dovoljno lupanja :haha:
Fala bogu meni još nije staklo razbila mašina zbog toga! Uglavnom ako jako podigne na sebe a španeri nisu zategnuti iskrivi mi produžetke blatobrana...
 
to je jos jedan od dokaza da je rus opasna masina, ima jaku prednju vucu! hehehe

N.A. plug je u vazduhu zato sto je pukao na zvonu...
 
Za to su većinom krivi vlasnici koji nedotežu šarafe na polušasiji, nekontroliraju zvono i polušasje, propinju traktor, siluju ga... Zna biti i puknuća uvjetvanih i lošom kvalitetom materijala. Neki dan dođe kolega kod mene i kuka kako mu se 82-ka odjednom raspustila na zvonu. :sta: Reko da, odjednom. ::lose::
 
mucobieno je napisao(la):
to je jos jedan od dokaza da je rus opasna masina, ima jaku prednju vucu! hehehe

N.A. plug je u vazduhu zato sto je pukao na zvonu...

nije pukao na zvonu , vidis i sam da polusasija stoji u osi sa mjenjacom i bocom vazduha
pukla je prednja kolijevka tamo gdje se sastaje sa polusasijom , ispod hladnjaka
i meni je tu bio napukao pa sam na vrijeme vidio i sanirao :D
 
Lepo ga je udesio majstor!
Sve što čovek napravi može i uništiti na razne načine.
Svaka mašina ima svoje zahteve i limite.
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh