PDA

View Full Version : PIO + Zdravstveno

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 [2] 3

dejan trifke
18-03-11, 19:46
za 2010-tu

za 2010 ok ...znaci racuna mi se do oktobra posto do tad imam uplacivano preko firme... ok ali me buni za subvencije za krave ...treba biti uplaceno od avgusta 2010 do avgusta 2011 ..sad dali se prizna to posto su drugi z.rac za uplacivanje pio poljoprivrede i pio preduzetnika..ako me razumete

grunt
20-03-11, 15:01
Moj otac je osiguranik preko zemlje i ima duga za PIO,kada bi se ja prijavio da placam socijalno i pio za sebe preko zemlje od ove godine dali se meni kaci njegovo dugovanje i dali ja ostvarujem pravo na subvencije za ovu godinu ili sta treba da uradim da bi ostvario HVALA

Peet
20-03-11, 18:29
Moj otac je osiguranik preko zemlje i ima duga za PIO,kada bi se ja prijavio da placam socijalno i pio za sebe preko zemlje od ove godine dali se meni kaci njegovo dugovanje i dali ja ostvarujem pravo na subvencije za ovu godinu ili sta treba da uradim da bi ostvario HVALA

A dali mislis da je u redu pitati isto pitanje u vise navrata? >:D

Padinac
20-03-11, 20:08
Dejan trifke
Za stočarstvo uredba je izašla http://www.minpolj.gov.rs/postavljen/126/4827011.0062.12-1.pdf
Ti treba da reg P G do 31. marta (ako imaš više od 0.5 h zemlje) i prijaviš vrstu i broj stoke koje imaš, i prijaviš se za pio, tebe će verovatno prijaviti od okt pošto si do tada bio preko biroa a to se isto upisuje u staž, za celu 2010 je 42818.-tebi neće priznati ništa do okt pošto je to po drugom osnovu a ne od poljoprivrede.
Koliko vidim zahtev za stoku podnosi se tek u okt pa će se dotle sve znati .

Post je spojen: 1300645187________________________________________ _________
Grunt
Ako prijaviš novo P G ( raspitaj se da li možeš ako si na istoj adresi), prijaviš se na pio , i napraviš ugovor o zakupu bez nadoknade imaš pravo na subvencije ( znaće se kad izađu uredbe) i nemaš obavezu za stari dug, ali ocu dug se i dalje uvećava.

grunt
21-03-11, 13:35

A dali mislis da je u redu pitati isto pitanje u vise navrata? >:D
Kolega mislim da je u redu pitati! mozda neko nesto zna u vezi toga iako jos uredba nije izasla ne vidim u cemu je problem?Kolegi Padincu to ocigledno ne smeta!Hvala na informaciji >:({

Peet
21-03-11, 20:19
Sve je Ok Grunt. Samo opusteno, ali eto ti isti odgovor na isto postavljeno pitanje. >:D

savato
06-04-11, 10:51
Kakva je situacija,uredbe nisu izasle...da li je uslov samo placeni pio za 2010-tu,racuni i obnova registacije?

mocapet
06-04-11, 12:03
jos se nezna nista !!!!^-^

savato
08-04-11, 18:06
Sta je ljudi ovo,dani prolaze a jos nista se ne zna?Ako svi budemo cekali zadnji cas da uplatimo PIO za proslu bice vece guzve nego za predaju racuna za subvencije...Sta cekaju vise,maj mesec a rok je kraj aprila,stvarno nemam reci za ovu vlast,najgoru svih vremena!!!

markokurjega
08-04-11, 18:35
Bitno da imamo novi izgled sajta (ministarstvo poljoprivrede) pa da nam je zanimljivije, a uredbe biće kad mišković da zeleno svetlo.tj. kad se on nakupi dovoljno subvencija.

savato
08-04-11, 19:28
Generacije koje dolaze ce im suditi i stideti ih se,ali ne brine to njih!Vazno da oni lepo zive sada njihove male,bedne,usrane,ljigave zivote...Puj,ogorcen sam ne zbog subvencija, koliko zbog ,svega sto rade u proteklih 10-tak godina

nui
10-04-11, 23:13
Opusti se covece! Bice bolje.

Padinac
22-04-11, 12:55
ПИО услов за 2011. годину
Објављено 24. фебруар 2011.
Физичко лице – носилац комерцијалног породичног регистрованог пољопривредног газдинства – има право на остваривање подстицаја ако има утврђено својство осигураника пољопривредника код Републичког фонда за пензијско и инвалидско осигурање, као и да је од 14. августа 2010. године до 19. августа 2011. године платило 42.818,00 динара по основу доприноса за пензијско и инвалидско осигурање пољопривредника.

savato
22-04-11, 13:57
Sta sad to znaci?Pio za 2010-tu mora da bude placen do 19 avgusta 2011?Zar nije rok do kraja aprila:lol:A kad predajes racune oni ti traze i potvrdu da je regulisan PIO za proslu godinu

Padinac
22-04-11, 17:34
Za one koji su aplicirali za subvencije u prvom roku (01.05. - 30.06.) bio je uslov 30 april za prošlu godinu a za ovu videćemo kad izađu uredbe.
Ovo obaveštenje je objavljeno na novom sajtu ministarstva poljoprivrede http://uap.gov.rs/2011/02/24/pio-uslov-za-2011-godinu/

talianu
01-05-11, 11:39
Ako sam ja razumeo gdina Simića oji je bio gost na B92 od 1.1.2011 svi koji imaju zemlju veće površine od 0,5 ha su obavezni da uplaćuju PIO!

Nikola.KV
01-05-11, 11:49
Jel moze da se uplacuje samo penziono,bez zdravstvenog osiguranja?

branko
01-05-11, 11:55
Može ako zdravstveno može da ti plaća napr. supruga kroz njenu firmu.

diklofen
01-05-11, 11:55
Može ali onda nećeš imati zdravstveno osiguranje jer ga po drugom osnovu nećeš dobiti.

Nikola.KV
01-05-11, 12:11
Branko,supruga je zdravstveno osigurana preko mene,a sad bih joj uplacivao penziono,jer vec ima 6 god staza,po drugom osnovu.

kvicoje
01-05-11, 12:16
Mene je iznenadila uredba jer tromesečja plaćam redovno za PIO. Prošle godine 3 tromesečje sam platio 6.avgusta tako da mi ono ne ulazi u uredbu i ove godine da bi ostvario prava na subvencije moram da uplatim 3 tromesečje pre nego predam račune. A onaj ko je čekao pa prošlu godinu uplatio celu na kraju godine već ima prava na sve subvencije. Dali je to u zemlji Srbiji ustaljena praksa da onaj ko nešto plaća uredno uvek i greši?

diklofen
01-05-11, 12:28
Neće moći da ima bilo koji drugi osnov za zdravstveno ako uplaćuje penziono preko zemlje.U to ćeš se sam uveriti kada joj istekne knjižica ,a bude imala uplaćen pio preko zemlje.

Nikola.KV
01-05-11, 12:30
Gde da to proverim?

diklofen
01-05-11, 12:36
Nazovi svoju filijalu za zdravstveno osiguranje tj. mesto gde produžuješ važenje zdravstvene knjižice.

saleso
01-05-11, 22:05
ja placam pio preko zemlje a osigurani smo zdravstveno svi u kuci preko zene koja radi u jednoj firmi

panonac
02-05-11, 14:15
Drugu stigao PIO,da plati,pravio je zahtev u martu,e sada nezna koji je krajni rok za placanje,dali neko zna,dali je i ono mozda nesto pomereno novim uredbama..

diklofen
04-05-11, 10:16
http://www.poljopartner.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=6588&Itemid=1
Vrlo interesantno.

steva 1984
04-05-11, 10:27
To znaci da ce dogodine morati svi da placaju koji imaju 0,5 hektara na sebi zemlje

SaleCar
04-05-11, 10:34
Bice to dobro ako bude istina :D
Svi mali koji imaju 2,3,5-8kj ce to prodati da se rese PIO

steva 1984
04-05-11, 10:53
Pa dobro nemoraju oni da placaju ali nece moci da ostvare subvenciju na to zemljiste koliko se meni cini.Ako neki clan porodice ima par jutara u gazdinstvu na sebi morace da placa PIO iako je naprimer dete tog clana gazdistva nosioc gazdinstva ako nece nema subvencija to se radi opet da bi sto manje ljudi dobijalo subvenciju a sto vise para ostalo u budzetu drzave

vladamax
27-01-12, 01:35
druze moj i ja ti slicnih problema imam ,cale otisao u penziju 24 12 2011,od kada ja treba da pocnem placati osiguranje da bi ostvario pravo na subvencije za 2012 molim za pomoc zna li neko ,ovi iz administracija svi bacaju loptu sa jednog na drugog.Znam da nova uredba nije izasla ali kako je do sada bilo u ovakvim slucajevima?hvala unapred.

diklofen
27-01-12, 09:13
Kao prvo ti treba da budeš nosioc polj. gazdinstva.Kad će ti početi PIO sve zavisi dali i od kad nemaš staža i od kad imaš zemlje na sebi.Znači ukoliko nisi imao nikakvo osiguranje u 2011 a imao si zemlje na sebe oni će te zadužiti unazad.E sad i to zavisi od službenika do službenika.U suštini tebi bi PIO mogao početi od recimo danas i ukoliko sve bude po starom imao bih pravo na subvencije.Stim što gledaj da ipak odradiš pre registracije gazdinstva i da to prijaviš kao promenu tako što ćeš popuniti u prijavi i odneti im rešenje iz poreske uprave.

Ivan.Stanojev
27-01-12, 09:45
Po važećem zakonu o izmenama zakona o PIO zadužiće vas od 01.01,2011. ukoliko ste : muškarac mlađi od 50god (ili žena mlađa od 45 god.) , i ukoliko ste pre datuma prijave (u ovom slučaju decembar 2011.) bili obveznik poreza na imovinu na osnovu polj zemljišta. Starije od 50 zadužuju od datuma sticanja osnova (a to je obično 1997. godina)
U suprotnom zadužiće vas od datuma prijave.

vladamax
28-01-12, 23:43
Kao prvo ti treba da budeš nosioc polj. gazdinstva.Kad će ti početi PIO sve zavisi dali i od kad nemaš staža i od kad imaš zemlje na sebi.Znači ukoliko nisi imao nikakvo osiguranje u 2011 a imao si zemlje na sebe oni će te zadužiti unazad.E sad i to zavisi od službenika do službenika.U suštini tebi bi PIO mogao početi od recimo danas i ukoliko sve bude po starom imao bih pravo na subvencije.Stim što gledaj da ipak odradiš pre registracije gazdinstva i da to prijaviš kao promenu tako što ćeš popuniti u prijavi i odneti im rešenje iz poreske uprave.ovo ste dobro rekli da zavisi od sluzbenika do sluzbenika,s kim god od njih da sam pricao,niko nije siguran,u principu navodno najbolje bi bilo da ja otvorim novo gazdinstvo,a posto jos uvek nemam na sebi zemlje to je olaksavajuca okolnost.

Ivan.Stanojev
28-01-12, 23:55
Dosta se spominjalo izlaženje iz PIO, najviše zbog fiktivnih "subvencionaških" gazdinstava.
Iz obavezenog poljoprivrednog PIO se može isključiti ako je gazdinstvo svu zemlju imalo u zakupu, zakup je istekao, gazdinstvo je ugašeno a niko od članova domaćinstva ne poseduje poljo zemljište. Izključuje se na osnovu zahteva uz koji se prilaže potvrda iz trezora i katastra za sve članove domaćinstva. Tako da će fiktivna gazdinstva ipak u praksi imati dosta problema da ovo odrade, biće verovatno nekih preseljenja, razvoda, poklanjanja zemlje...

steva44
29-01-12, 00:16
Ivane meni ovde nista nije jasno,imam 45 godina a nerdim od 2003 ,i kad sam skupio sve papire prosle godine rekli su mi da ce da me duze od 2003 pana ovamo to jest 8 godina ,pa plus zenu od njene 18 godine to jest nekih18 godina ,e onda sam odusto od prijavljivanja u pio.Niko nije ni spomeno ,mladji od 50godina ,,.to sto si sve napisao .Pa bih te pitao jel to nesto promenujo u zakonu ,jel ovi samo kod nas u Titelu tumace zakon na svoj nacin .Da dodam zena nema ni ara zemlje na sebi , ovamo oce da je duze tek to mi nije jasno .Ka razlog sto je duze,, zivmo u istom gadinstvu..Tako da bi ja po njinim bio zaduzen sa nekih 15 tak hiljada evra da bi bi dobio svojstvo osigranika pio.

Ivan.Stanojev
29-01-12, 00:56
Izašao je zakon o izmenama koji važi od 01.01. 2011.
Ako ti pre ovog datuma nije bilo utvrđeno svojstvo osiguranika (nemaš stari dug) onda te prilikom prijave na PIO uključuju od 01.01. 2011.

Dodatni član se uključuje ako je nosioc stariji od 50 godina. U suprotnom zakon kaže sledeće - " ostalim članovima koji nemaju navršenih 50 godina (muškarac), odnosno 45 godina (žena) utvrđuje se svojstvo osiguranika poljoprivrednika ako postoje dokazi da se bavi poljoprivrednom delatnošću i da po tom osnovu ostvaruje prihod najmanje u visini najniže osnovice doprinosa propisane za osiguranike poljoprivrednike" Ovo praktično znači da se oni uključuju na lični zahtev, mada sam čuo da negde procenjuju prihode...ne znam kako, ali ako nema zemlje onda jedino sa tri svedoka :)

diklofen
01-02-12, 15:07
Poljoprivredno osiguranje prestaje ostvarivanjem prava na penziju, stupanjem u neko drugo osiguranje (radni odnos, samostalna delatnost), usled zdravstvene nesposobnosti za rad na poljoprivrednom imanju, otuđenjem zemljišta, preseljenjem usled kog postoji očigledna nemogućnost bavljenja poljoprivredom na postojećem zemljištu (npr. odlazak u inostranstvo), služenje vojnog roka, školovanje i sl. U skladu sa iznetim, potrebno je da podnesete zahtev za prestanak svojstva osiguranka poljoprivrednika pri cemu cete dostaviti dokaze kojima se potkrepljuje zahtev za istupanjem iz poljoprivrednog osiguranja, pokrenuće se postupak u kome će se ceniti opravdanost zahteva i doneti odgovarajuće rešenje.

Odgovor iz PIO fonda koji mi je danas stigao.Tumačite ga kako hoćete.

mirmag
01-02-12, 15:20
Jednom recju...ko jednom udje u to kolo,muka ziva izaci iz njega.

mica967
01-02-12, 20:24
Upravo tako, mnogi će se češati.

winchester
02-02-12, 20:57
Imam 17 godina,redovan sa djak gimnazije da li ja mogu da budem osiguran u PIO fondu.Hvala unapred.

diklofen
02-02-12, 20:59
Mislim da možeš preko poljoprivrede kad imaš 15+ godina.

ida uljma
02-02-12, 21:15
ukoliko se sada registruje novo gazcinstvo,da li mora uplatiti PIO unapred i do kada,da bi imalo pravo na subvenciju!?

mica967
02-02-12, 22:20
Sačekaj uredbu možda PIO neće biti uslov.>:({

diklofen
02-02-12, 22:22
Ja sam sve pripremio da drugaru pokrenem PIO i posle nekih govorkanja to odložio dok ne izađu uredbe.Svi papiri stoje u koverti i čekaju pa ako zatreba lako će se odraditi.

branko
02-02-12, 22:43
PIO sam već platio, ali ne kompletno. Ostavio sam par hiljada manjka, ako opet bude neke špekulacije kao prošle godine.
Neodgovorno je misliti da penzije neće biti, biće je uvek, ali će biti jako pooštreni uslovi.
Iz poljoprivrednog PIO možeš izaći i na drugi način, ako se ukaže potreba.

Ivan.Stanojev
03-02-12, 01:24
@ida uljma
Svako gazdinstvo "mora" da prijavi nosioca na PIO. Ali trenutno zbog lošeg statusa poljoprivrednika, svi žmure i prijavljuju samo one koji se sami prijave zbog subvenncija. U praksi, možeš da prijaviš PG i da ne plaćaš PIO...ali je pitanje do kada...?

---------- Poruka napisana u 00:24 ---------- Prethodna poruka je at 00:18 ----------

Milos T25
03-02-12, 15:43
Da li je moguce uplacivati samo penziono bez zdrastvenog osiguranja?

markokurjega
03-02-12, 16:04
---------- Poruka napisana u 15:04 ---------- Prethodna poruka je at 15:04 ----------

Da li je moguce uplacivati samo penziono bez zdrastvenog osiguranja?

Može ja tako radim

diklofen
03-02-12, 16:52
Može dok ti ne bude trebala knjižica.Ako imaš knjižicu po nekom drugom osnovu kad budeš išao da produžiš overu nećeš moći sem preko zemlje.

nikolavera
04-02-12, 16:17
Pozdrav drugari....Moj slucaj je sledeci,imam u svom vlasnistvu 0.6 hektara zemlje,razmisljam da registrujem poljoprivredno gazdinstvo.Da li sam obavezna da uplacujem PIO? Imam malo zemlje,tako da mi subvencije ne znace nista,a ne zelim da uplacujem penzijsko.I da li ,ako je obavezno, ima neke razlike u iznosu uplate za PIO kada imas malo zemlje u odnosu na vlasnike sa puno hektara?

Bibliotekar
04-02-12, 16:49
Ja uplaćujem PIO i zdravstveno osiuranje kada mi ostane neka para posle pijanke.
A meni kaže moja Suzana: Svaka ti čast, ja radim a ti jedeš govna na Internet sajtu PoljoInfo.com

Slažem se draga Moja !!!

Željko Samardžić Grlica
http://www.youtube.com/watch?v=whWh8AVQUPU

---------- Poruka napisana u 15:49 ---------- Prethodna poruka je at 15:33 ----------

Lepa moja Suzana.

Duško58
04-02-12, 17:08
@Bibliotekar

Nedaj se imenjace, ne moze nam niko nista.

oldtimer
06-02-12, 18:28
Imam 17 godina,redovan sa djak gimnazije da li ja mogu da budem osiguran u PIO fondu.Hvala unapred.

Ne mozete!
Vi ste redovan djak.. Ne mozete da sedite na dve stolice, da vam drzava placa skolovanje, a vi da zaradjujete.

Rajko75
07-02-12, 01:56
Pozdrav drugari....Moj slucaj je sledeci,imam u svom vlasnistvu 0.6 hektara zemlje,razmisljam da registrujem poljoprivredno gazdinstvo.Da li sam obavezna da uplacujem PIO? Imam malo zemlje,tako da mi subvencije ne znace nista,a ne zelim da uplacujem penzijsko.I da li ,ako je obavezno, ima neke razlike u iznosu uplate za PIO kada imas malo zemlje u odnosu na vlasnike sa puno hektara?Mislm da ukoliko ne zelis nije obavezno uplacivanje pio a pri tom registrujes gazdinstvo, meni su tako objasnili ali ipak proveri u socijalnom

mica967
13-02-12, 14:46
Pre neki dan sam uplatio Pio i Zdravstveno I ratu za 2012 god i overili su mi knjižicu na godunu dana.;D}

Dolovac
21-02-12, 10:00
Kolege molim savet i pomoc za moj problem,deda je bio nosioc gazdinstva al od januara je postao penzioner,tata ima gazdinstvo al je neaktivan par godina u smislu nije placao PIO i zdravstveno... Sada hoce ponovo da otac bude nosioc gazdinstava pa me interesuje dal treba da plati godinu unazad da plati pio tj. za 2011 i ako treba dal ima neki vremenski rok? unapred hvala!

saska1981
26-02-12, 15:12
da li neko prati sta desava sa zdravstvenim osiguranjem, i ove pretnje da se blokiraju filijale zdravstvenog osiguranja?

grunt
13-03-12, 21:38
Pocele piinudne naplate PIO fonda,stavljanje zemlje pod hipoteku i rok od mesec dana da izmiris svij dug inace zemlja ide u ponudu komsijama po mizernoj ceni!PROVERENO teritorija opstine indjija.

North ARMY
13-03-12, 21:40
Neka i treba,dug prema zemlji se mora izmirivati.

grunt
13-03-12, 22:24
Naravno da treba definitivno je vreme da to vazi za sve!

Duško58
13-03-12, 22:29
Pa zar mislite da ce PIO fond opstati? Jako velike poljo penzije isplacuju. Ili mozda palite drustvo.

Janosh
13-03-12, 22:38
Nije za ovu temu,
Za proslu godinu nismo dobili poresko resenje. Nismo ni isli da proverimo dugovanje za 2011 god.
Koliki je porez bio po ha? A kolika kamata na neplaceno?

grunt
13-03-12, 23:18
Ljudi ne zezam se na teritoriji opstine Indjija je to pocelo verovali il ne dodju opomenu te i ode zemlja pod hipoteku,ako za mesec dana ne platis ceo isznos ode zemlja na dobos da namire svoje a a tebi kusur ako je mnogo veca vrednist zemlje.Iza ove informacije stojim i odgovorno tvrdim da je istina!

djordje79
14-03-12, 20:49
Pa da,dug prema zemlji vracat se mora...Treba napuniti budzet,treba isplatiti socijale ovima sto sede ispred radnje i idu leti na :-[{ ,penzionerima isto,treba Srbija da zivi na grbaci seljaka nego sta....Kolika je najveca poljoprivredna penzija i selu,imal preko 15 hiljada cccc....A zato ti Grunte nisi u miljeu zbog slike,vidim ja Lkl{{

grunt
14-03-12, 22:52
Pa naravno,penzija je 8 000 u dva puta kod nas u selu.

Jaroslav85
31-05-12, 18:19
Koliko sad iznosi samo zdravstveno za 2012?

mcdonald
31-05-12, 21:38
blizu 30000 din, ukopno oko 80000 din pio i zdrastvo, mozda gresin do 1000 din 28 -29 000 din nesto zdrastvo za celu godinu sad samo deo treba platiti

dekym
04-06-12, 21:42
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/326628/Fond-PIO-trazi-da-ne-isplacuje-vojne-i-poljoprivredne-penzije .... Banda jednostavno receno !

Pajoni
05-06-12, 00:58
Kad dodjemo do dna dna, za jedno godinu dana, penzijsko osiguranje bice ukinuto, i dobrovoljno, povereno privatnim kucama koje drze tajkuni pa ce od sirotinje da prave profit, vazno je da potpredsednik vlade prima i platu i penziju, i nije zadovoljan!

Krlemrle
07-06-12, 23:39
Minđušar je bio u pravu kada je jednom prilikom napisao da treba uvesti obavezno životno umesto PIO kao uslov za dobijanje subvencija. Model penzionog fonda međugeneracijske solidarnosti nije prilagođen socijalnoj klimi vremena u kome živimo. Smišljen je u vreme kada je prirodni priraštaj bio daleko većii, prosečan životni vek kraći, a radni vek duži(ranije se ulazilo u radni odnos).
Načuo sam nešto da će se u neko dogledno vreme čak i zaposlenima isplaćivati bruto plate uz obavezu privatne penzije, odnosno životnog osiguranja. Samo se bojim da će to biti dobar izgovor poslodavcima(privatnicima) da uplaćuju "bruto" plate u iznosu neznatno većem od neto. Znam ja naše ljude!

@nikolavera PIO nije obavezan niti ga je u opšte i moguće uplaćivati na svoje ime ako ga već uplaćuješ po drugom osnovu(zaposleni, penzioneri, samostalne delatnosti...). Čak šta više, moguće je i samo zdravstveno osiguranje uplaćivati na zemlju(u slučaju da ne uplaćuješ po drugom osnovu) bez obaveze da uplaćuješ i penzijsko ako ne želiš, tj. nemaš površinu da bi ti se ta investicija isplatila(zbog subvencija). Ovo je 100% provereno jer jedan kolega nema posao niti mu je iko u kući zaposlen nego 'rani krave, živi isključivo od poljoprivrede i nema toliko zemlje da bi mu subvencija bila veća od iznosa PIO-minimuma koji bi morao u napred da uplati. To se odnosi na one dve nesrećne godine za sirotinju kada je PIo bio uslov za subvenciju.
Drugo, iznos koji se u plaćuje u PIO biraš sam, ali ne može ispod njihovog minimuma. Poljoprivrednici u glavnom svi uplaćuju samo taj minimalni iznos.
Taj minimalni iznos za PIO je fiksni bez obzira na to da li obrađuješ 0,5 ili 500 hektara i takođe nebitno da li proizvodiš pšenicu, jagode ili dijamante.

Mladi Coban
15-07-12, 18:06
Pozdrav svima dugo me nije bilo (nisam imao nikakvih problema pa sam uzivao Lkl{{ ) a sad imam jedno pitane za koje bih molio odgovor bilo kakav!!!!!!!!
Radi se o zdravstvenoj knjizici za poljoprivrednika, tast nije uplacivao za zdravstvenu duzi period i pre neki dan bili iz opstine i doneli dug od 4000 eura ili ce navodno oduzeti zemlju, sad me zanima kako se to moze izbeci (oduzimanje zemlje) jer mu je puno da platai te pare a i odavno nema zdravstvenu jer nije imao potrebe da je vadi!! Nacuo sam pricu od kolege da ukoliko neplatis 2 godine racun zastari i nemora da platis da li ima istine u tome? i kako da sacuvamo zemlju!!! Svaki odgovor dobrodosao!!!! Hvala unapred!!!!! Srdacan Pozdrav!!!!!

Tomo VS
15-07-12, 18:26
Tu su oni njemu najvise nakarikali kamatu nek on uzme i neka uplati samo glavnicu a za kamatu neka se puse.A ovo ti kazem jer sam licno imao slucaj gde su mi nabili kamatu katastrofa i odem u poresku i njin jedan sef mi kaze uplati ti samo glavnicu a za kamatu te briga tako sam i uradio i vise me nisu dirali.

dekym
16-07-12, 00:14
Ja kod njih u sistemu se i dalje vodim kao da sam na birou ... Kaze mi ova sto overava , dok god je tako mi cemo overiti jer nije do nje . Tako da nisam platio trecu godinu zdravstveno .

Mladi Coban
16-07-12, 08:28
Neznam kako da mu pomognem, raspitujem se na sve strane al niko nema neki korektan odgovor, videcu da li mu e ubacena kamata na to nesto moramo izvesti samo zemlju da sacuva!!! da li je neko imao slican problem ili smo mi jedini baksuzi?????

grunt
17-07-12, 08:19
Pozdrav svima dugo me nije bilo (nisam imao nikakvih problema pa sam uzivao Lkl{{ ) a sad imam jedno pitane za koje bih molio odgovor bilo kakav!!!!!!!!
Radi se o zdravstvenoj knjizici za poljoprivrednika, tast nije uplacivao za zdravstvenu duzi period i pre neki dan bili iz opstine i doneli dug od 4000 eura ili ce navodno oduzeti zemlju, sad me zanima kako se to moze izbeci (oduzimanje zemlje) jer mu je puno da platai te pare a i odavno nema zdravstvenu jer nije imao potrebe da je vadi!! Nacuo sam pricu od kolege da ukoliko neplatis 2 godine racun zastari i nemora da platis da li ima istine u tome? i kako da sacuvamo zemlju!!! Svaki odgovor dobrodosao!!!! Hvala unapred!!!!! Srdacan Pozdrav!!!!!Ja sam imao isti problem!Od 2009 je izasao zakon da ko pocne da placa redovno zdravstveno do 2012 odnosno 31.12.2012 dug od predhodnih godina se odbija,ja sam redovno placao i zadnju ratu uplatim 17 novembra racunam kraj godine,odem na salter kazem da platim za ovu god ona mi da uplatnice ja platim da bi u martu mesecu dosli da mi popisu zemlju jer nisam ispunio uslov nisam platio do 31 12 2012!tako da sad vodim rat sa njima pisao sam zalbu sad cekam odg eto samo da mi je sluzbenica rekla dodjite u decembru da izmirite obavezu ne bi bilo problema,napravio sam haos u opstini.

Mladi Coban
17-07-12, 17:54
Za taj zakon sam i ja cuo ali ovi u opstinskim salterima kanda nisu !!!!! Neznam nesto moramo da izvedemo kako bi to malo siroce od zemlje spasili!!!!!

Pajoni
17-07-12, 17:55
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=07&dd=17&nav_category=12&nav_id=627305

(http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=07&dd=17&nav_category=12&nav_id=627305)

mocapet
22-12-12, 12:29
Dali je neko upoznat dali i za nas poljoprivrednike vazi ovaj otpis kamate za penziono i socijalno ????

panonac
28-01-13, 18:41
Do 31 Januara svi koji uplate deo dugovanja imaju otpis na Pio i zdrastveno.

dekym
28-01-13, 19:50
Do 31 Januara svi koji uplate deo dugovanja imaju otpis na Pio i zdrastveno. Mislim da ko uplati taj deo .. da mu se kamata nece obracunavati na zaostali dug ..

Mil
19-02-13, 22:22
Da li mozda neko zna, da li je moguce izaci iz PIO (tj. prekinuti placanje) po osnovu poljoprivrede, ako se ne poseduje nikakva imovina, vec su sve parcele bile uzete u arendu? Da li bi u tom slucaju bilo potrebno gasenje gazdinstva?

markokurjega
19-02-13, 22:34
Da li mozda neko zna, da li je moguce izaci iz PIO (tj. prekinuti placanje) po osnovu poljoprivrede, ako se ne poseduje nikakva imovina, vec su sve parcele bile uzete u arendu? Da li bi u tom slucaju bilo potrebno gasenje gazdinstva?

Da gašenje gazdinstva je obavezno i u tom slučaju ili da se negde zaposliš.

Zlatko Pap 76
13-03-13, 19:00
Dali je neko upoznat dali i za nas poljoprivrednike vazi ovaj otpis kamate za penziono i socijalno ????

Važi otpis kamate sa uplatama do 31.03 a glavnica se deli na 24 rate s tim da moraš plaćati redovno znači do 15 maja , do 18.08, do 15.11 to su ti rate za 2013 god tako stičeš pravo na otpis kamate i duga na 24 rate.Imaš pravo na potvrdu kao da si platio ukupan dug ako ti treba recimo za subvencionisanje mehanizacije jer je uslov PIO.

savato
12-09-13, 22:09
Da li neko zna koliko iznosi PIO bez zdravstvenog za 2013-tu godinu ?!

milos bota
12-09-13, 22:14
46-47 hiljada

dekym
13-09-13, 20:48
Da li neko zna koliko iznosi PIO bez zdravstvenog za 2013-tu godinu ?!

52600 din ....

vladow
13-09-13, 21:25
Pa zar nije 64000din ili to zavisi ko koga.......kao i sve u ovoj tugi od drzave....ovi novi su zdravstveno digli sa 23000din na 33000din i vise nemoze da bude jedan clan domacinstva nosilac zdravstvenog nego moraju svi da iskesiraju 33000....

diklofen
15-09-13, 20:01
Koji to svi moraju da plate zdravstveno?

novii
15-09-13, 20:13
@ vladow

Daj link do toga gde je napisano da nemože jedan nosilac domaćinstva da bude nosilac za sve ostale. To meni deluje veoma neverovatno.

diklofen
15-09-13, 20:17
Pa ja pre par dana bio u poreskoj i ništa ne govore.

Tomo VS
15-09-13, 20:35
Pa zar nije 64000din ili to zavisi ko koga.......kao i sve u ovoj tugi od drzave....ovi novi su zdravstveno digli sa 23000din na 33000din i vise nemoze da bude jedan clan domacinstva nosilac zdravstvenog nego moraju svi da iskesiraju 33000....
Ma neko te dezinformisao ja sam pre mesec dana uplatio zdravstvo i cela porodica na mene osigurana i za 6meseci sam platio 14000din!

coci064
21-11-13, 22:50
Dobio sam novo resenje za PIO i zdravstveno. Povecano je i jedno i drugo. To sigurno zato sto su nam dobro platili nase proizvode. Lopine.

talianu
22-11-13, 09:56
Ma neko te dezinformisao ja sam pre mesec dana uplatio zdravstvo i cela porodica na mene osigurana i za 6meseci sam platio 14000din! Cena za ZDR je oko 32000 za gazdinstva u PDV-u ,važi za celu porodicu nosioca ZDR-a . Nekada je moglo na dedu penzionera da budu osigurani svi ukućani npr ( ženin deda je bio nosioc, bili osigurani on ,baba ,ćerka ,zet,unuka I njen suprug tj ja) Sada imamo tri osiguranika u kući ,deda ,tast I tašta I ja sa suprugom I decom.

diklofen
22-11-13, 20:41
Meni nije puno ni da je 40000rsd jer nas je četvoro preko tog osiguranja.Treba imati overenu knjižicu pa najbolje je nikad ni ne koristili.

Janosh
22-11-13, 20:50
Recite vi meni na pr, ako nemam zemlje na svom imenu, nisam na birou, nemam reg gazdinstvo,,, kakva ja prava imam? Traze 2 500 din za mesec zdr, osiguranja.

Peet
22-11-13, 22:22
Jesi siguran onda da postojis ti? :lol:

belgrade red star
23-11-13, 00:48
Recite vi meni na pr, ako nemam zemlje na svom imenu, nisam na birou, nemam reg gazdinstvo,,, kakva ja prava imam? Traze 2 500 din za mesec zdr, osiguranja.

Kod nas bih bilo ovako ukoliko trazis knjizicu preko socijalnog ,traze ti radnu knjizicu da se uvere da nisi zaposlen, traze ti sa kim zivis u domacinstvu ,za svakog clana kolika primanja ima ako je zaposlen prosek plate i onda ima limit koliko mogu biti primanja da bih mogao dobiti knjizicu,ne znam tacan iznos posto to zavisi koliko clanova porodice ima ,ne znam ako ti je neko u porodici prijavljen na poljoprivredu kako se to tretira kolika on primanja ima.

coci064
27-11-13, 23:00
Dobio sam novo resenje za PIO i zdravstveno. Povecano je i jedno i drugo. To sigurno zato sto su nam dobro platili nase proizvode. Lopine.

Citiram samog sebe. Ovo gore verovatno sad pada u vodu kada ce nam nova zaduzenja odrediti preko poreza na dohodak od 1.01.2014.

Gumeni Lalic
28-11-13, 19:03
PIO 59000 DIN,a ZDR 31314 din za 2013 god

Rabadzija
17-04-14, 22:08
danas sam dobio resenje/upravni postupak prinudne naplate dugovanja za PIO i zdravstveno sa sve zateznom kamatom........ako ne platim prinudna naplata sa racuna,nepokretnosti,pokretnosti itd,itd
e pa za ovo smo se borili eto nam ga..............
dok "njihovi " pajtosi s kojima se sastaju po Kopaniku i piju jedu i je*u tipa Tomic Simpo, pa Bogicevic,pa Djuric Zekstra itd itd koji su ojadili ovu drzavu i od koga ne mogu da naplate nista, najlakse je udariti po grbaci seljaka koga *ebe ima velika ledja moze magarac da vuce i tegli
zalosno,zalosno..........

Peet
17-04-14, 22:11
Promene aaaa, hmm?!

grunt
17-04-14, 22:16
Licno sam ovo osetio na svojoj kozi pre 2 god.Nisu se salili zemlju su stavili pod hipoteku i dali rok 30dana da izmirim obaveze.Sto sam naravno ucinio i cekao 6 meseci da mi skinu hipoteku....tako sam i ja razmisljao nece valda kod mene ima i vecih duznika al eto krenuli izgleda redom.

savato
17-04-14, 22:32
Mamu im bre njihovu bezobraznu,hopstaplersku!!!Krali,krali i kradu na dzakove,ne zna se broj 000000000 koliko su stavljali na svoje racune,ko god se docepao i bio u prilici taj se nafatirao,gde god se okrenes lopovi i banda...Seljaka su nasli da jasu,sto ih hlebom rani,e Srbijo moras propasti,sramota za sve koji vode ovu propalu i usranu drzavu!!!Gledajte samo koje javne firme gubitase nosimo na grbaci i placamo da oni uzivaju u svojim kancelarijama,terevenkama za Novu Godinu,izletima,rekreacijama,banjama i organizovanim seminarima na planinama...a nama su nasli da prete i stavljaju hipoteke,ej bre...ovo treba pisati i pricati o ovome na sva zvona,kako ih nije sramota!!!

Peet
17-04-14, 22:41
Boli ih, da ne pisem sta... Pisano je vec da je ovo pocetak kraja.

Rabadzija
17-04-14, 22:54
REPUBLIKA SRBIJA NARODNA SKUPŠTINA
PRIVREMENE STENOGRAFSKE BELEŠKE Četvrta sednica Drugog redovnog zasedanja (neredigovane i neautorizovane)
Narodne skupštine Republike Srbije 19. novembar 2013. godine
Arpad Fremond (http://www.otvoreniparlament.rs/politicari/arpad-fremond/) | Savez vojvođanskih MađaraPoštovani predsedniče, poštovano predsedništvo, dame i gospodo narodni poslanici, želim da postavim poslaničko pitanje i uputio bih ga ministru finansija gospodinu Krstiću, kao i direktoru Fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje, direktoru Poreske uprave i direktoru filijale Poreske uprave u Bečeju.
Pitanja se odnose na prinudnu naplatu dugova poljoprivrednih proizvođača prema državi. Poreske uprave i Fond na osnovu Zakona o penzijskom i invalidskom osiguranju traže od svakog člana poljoprivrednog gazdinstva da plaća osiguranje. Sve ovo uređuje član 13. Zakona o penzijskom i invalidskom osiguranju, kao i Zakon o zdravstvenom osiguranju. Svi smo svesni da te naknade poljoprivredni proizvođači moraju da plate, naravno, ako imaju od čega.
U praksi, Fond od poljoprivrednog gazdinstva traži da uplati PIO oko 59.000 dinara i traži zdravstveno osiguranje od oko 31.000 dinara. Znači, po osobi, ukupan iznos od 90.000 dinara na godišnjem nivou. Osoba, odnosno osobe koje imaju, na primer, dva jutra zemlje, na godišnjem nivou državi moraju da plate po osobi 90.000 dinara, bez obzira na to što imaju znatno manje prihode ili su možda izdali poljoprivredno zemljište u zakup.
Interesuje me kako je moguće da, od osobe koja ima 0,5 hektara zemlje, država potražuje isti iznos kao od osobe koja gazduje na 100 hektara poljoprivrednog zemljišta?
Šta se dešava na terenu? Oni poljoprivredni proizvođači, oni najsitniji, kojih ima najviše u Srbiji, ne mogu, nemaju od čega da plate te iznose i nažalost od mnogih se traži više od milion dinara na ime duga zajedno sa kamatama. Ovi sitni poljoprivredni proizvođači, odnosno nezaposlena lica koja imaju poljoprivredno zemljište na svoje ime moraju da plate državi više stotina hiljada dinara doprinosa. Problem je u tome da je država počela od njih, u zavisnosti od veličine duga prema državi, da oduzima poljoprivredno zemljište.
Više poljoprivrednika iz opštine Bečej obratili su se nama poslanicima iz SVM, jer im zbog prevelikih nameta i dugova za penziono i zdravstveno osiguranje preti oduzimanje oranica od kojih žive njihove porodice. Petočlana porodica Zorad iz Bačkog Petrovog Sela gazduje na sedam hektara zemlje pod povrćem i voćem. Međutim, zbog novih pravilnika o zdravstvenom i penzionom sistemu dužni su državi 1.400.000 dinara, koje ne mogu da plate, pa im je voćnjak pred prinudnom prodajom. Znači, država prodaje poljoprivredno zemljište od kojeg petočlana porodica živi.
Nije samo ova porodica u problemu. U opštini Bečej ima ih više desetina, ne samo iz Bačkog Petrovog Sela, nego i iz Bečeja i iz Drujane. Kod svih njih je slučaj isti. Plaćali su PIO, ali kada za to više nije bilo sredstava, nisu mogli više da plaćaju, pa im je država i dalje pisala i slala račune i opomene sa sve većim kamatama i neverovatnim iznosima. Svi oni veruju da neće ostati bez zemlje, bez koje je preživljavanje njihovih porodica nezamislivo.
Interesantno je i to da za sada samo na severu Vojvodine pristižu opomene iz Poreske uprave i po mojim informacijama na severu se vrši prinudna naplata.
Tražim informacije od nadležnih – koliko opomena je poslato poljoprivrednim proizvođačima u opštini Bečej, i to po naseljima koja spadaju u tu opštinu? Interesuje me da li su slate opomene u sva naselja u toj opštini?
Interesuje me koliko opomena su dobili građani po naseljima iz opština Senta, Bačka Topola, Zrenjanin? Takođe, tražim informaciju za opštine Šabac, Niš i Jagodina. Interesuje me da li se šalju opomene i da li se oduzima poljoprivredno zemljište u drugim delovima Srbije ili samo u Vojvodini, pošto mi se čini da se to radi samo u opštinama na severu Vojvodine, gde Mađari žive u najvećoj meri? Interesuje me kako sve ovo funkcioniše u ostalim delovima Srbije, da li Poreska uprava južnije od Beograda oduzima poljoprivredno zemljište od seljaka zbog dugovanja zdravstvenog i PIO osiguranja?
Poslanici SVM se protive ovakvom ponašanju Fonda i Poreske uprave prema građanima Republike Srbije. Apelujemo na Ministarstvo finansija da prestane preko Poreske uprave sa oduzimanjem poljoprivrednog zemljišta. Ovako se oduzima šansa za život za opstanak mnogih porodica. Ako država stvarno želi da pomaže sitnim poljoprivrednim gazdinstvima i stvarno želi da poljoprivredni proizvođači ne postanu socijalni slučajevi, onda mora da vodi drugu politiku prema njima. Hvala.

markokurjega
17-04-14, 23:09
danas sam dobio resenje/upravni postupak prinudne naplate dugovanja za PIO i zdravstveno sa sve zateznom kamatom........ako ne platim prinudna naplata sa racuna,nepokretnosti,pokretnosti itd,itd
e pa za ovo smo se borili eto nam ga..............
dok "njihovi " pajtosi s kojima se sastaju po Kopaniku i piju jedu i je*u tipa Tomic Simpo, pa Bogicevic,pa Djuric Zekstra itd itd koji su ojadili ovu drzavu i od koga ne mogu da naplate nista, najlakse je udariti po grbaci seljaka koga *ebe ima velika ledja moze magarac da vuce i tegli
zalosno,zalosno..........

Za to im nije potrebno da se konstituiše vlada,a za sve ostalo je potrebno.E kakva smo država, sečemo granu na kojoj sedimo.

Rabadzija
17-04-14, 23:16
nemam nista protiv toga da se plati i da platim ako se mora mora se, ali brate mili kamate vise nego glavnice e pa to je sramota !!!!

belgrade red star
17-04-14, 23:56
Iako nisam njihov simpatizer mislim da je ulazak u vladu SVM dobra vest za poljoprivrednike ,ljudi su upuceni u niz problema o poljoprivredi sto potvrdjuje i post 356 , pitanje je samo koliki ce biti njihov uticaj na donosenje odluka .

Dolovac
17-04-14, 23:58
A sto bi bio PIO obavezan? Onaj ko nece ili nema da uplacuje za penziju nece je ni primiti,isto je i za zdravstveno neplacas nemozes da overis knjizicu i naplate ti pregled. Iznecu vam jedan slucaj u vezi mog oca koji nije platio zdravstveno 2 godine i naravno nema knjizicu i nemoze da koristi "besplatne" usluge naseg zdravstva nego ih placa, za to vreme nekoriscenja zdravstvenog osiguranja njemu stize da plati i to sa kamatama xxxxxx dinara,e ovo neka mi neko objasni kako to moze?

coci064
18-04-14, 00:01
Tako se pise kad si u opoziciji videcemo sta ce govoriti kad budu vlast? Licno mislim da im taj ulazak u vladu bas nije bio potreban.

dragan 75
18-04-14, 00:11
Pa kako bi se drugacije finasirali oni što sede po kancelarijama i ništa ne rade nego preko grbaca seljaka,kad duguješ državi sleduje ti kamata a kad država duguje seljaku novac nema kamate a ponekad i novca ne budeznaju oni ko se najmanje buni da se nikad nemožemo udružiti u jedinstveni protest i reci dokle ovako .

- - - - - - - - - -

Kad se duguje državu onda kamata ima a kad država duguje tad nema kakmate,zašto bi se i placalo zdrastveno kad vecina nekih ozbiljnih pregleda ili snimanja mora kod privatnika ili ima i u zdrastvenoj ustanovi sve to ali dok se ceka i zakaže prođu ponekad i meseci dok se dođe na red a sa nekim stvarima se ne može cekati toliko.

Fantastiko015
18-04-14, 00:39
Cekajte ljudi ja koliko sam obavesten (a izgleda da nisam) to nije obavezno da se placa. Ja sam dobio resenej za ovu godinu 90.000 na 4 rate al necu da im platim posto vec imam otvoren oroceni racun u banci na koji kad imam nesto para viska ja uplatim to mi je deset puta sigurnije nego penzija, sto se tice zdravstvenog 5 godina nisam bio kod lekara, svakih 6 meseci odem privoatno dam 5-6000 i uradim kompletne nalaze cisto radi sebe. Lopovima ne dam nista !

milos bota
18-04-14, 10:14
Ja plaćam redovno zdrastveno a i Pio očistim svake godine.Fantastiko mislim da treba plaćati zdrastveno redovno ,nedaj Bože bolnice ili neki lomova i onda pored sve nesreće problemi sa socijalnim

Rabadzija
18-04-14, 11:52
1. drzava nemoze da isplacuje sadasnje penzije ako ne ubire od trenutno radno sposobnih.... i to je jasno
2. isto se odNosi i na zdravstveno
3.MEDJUTIM to zdravstveno ti nista ne znaci jer pregledi na specijalisticke preglede se zakazuju na 1-2-3-6 meseci za to vreme ne daj Boze mozes i umreti.......nosii zavoje, rastvore koje sta u bolnicu ako hoces tretman/lecenje/pregled......pa za koje *ucevo zdravlje treba da placam zdravstveno, a o tome da drzavno zdravstveno nista nema i nista nemoze a kod privatnika sve moze i sve ima,onda u cemu je logika drzavnog zdravstvenog ?????????
4. kao sto sam rekao platicu ako se mora mora ,se ALI zar nisu nedavno cak 50% davali popust ko plati dug za struju !?! pa koje kakva oslobadjanja ako platis i regulises.... ali tu bezobrazno-zelenasku kamatu koju drzava zaracunava NEKAKO-NIKAKO NEMOGU DA SVARIM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tomo VS
18-04-14, 12:23
Sta vam je obavezno da im trazite vase analiticke kartice i pravac kod knjigovodje da vam pregleda posto lopovi obracunavaju kamatu na kamatu sto jedna drzavna ustanova nebi smela da radi jer je protiv zakonito,a to mi je jedan njihov radnik rekao jer u Vrbasu je to praksa pa su neki ljudi ih tuzili za takvo obracunavanje i bogami ih dobili na sudu.Ja sam analiticke kartice podigao i posto mi je punica knjigovodja pregledala ih i nasla da su i meni obracunavali na kamatu,kamatu i sad ih cekam jer ja im placam samo glavnicu a za kamatu im nedajem ni belog dinara!Inace u nijednoj ustanovi nema toliko bezobraznih ljudi da rade na salterima i nas poljoprivrednike tretiraju ko nekada da smo nepismeni seljaci!

Rabadzija
18-04-14, 13:30
neznaam,lepo su mi ulepsali Uskrs idem posle praznika pa cemo videti sta cu uspeti...iskreno ne nadam se nicemu.......

Fantastiko015
18-04-14, 13:51
Sad sam pogledao resenje koje sam dobio pise da dugujem 251000 za 2013godinu. Jel to moguce ?
Ili su to obracunali sve sto nisam placao zadnje 3-4 godine. Penzije svaki dan dizu granicu starosti sto znaci uz ssav ovaj stres i bolesti vecina nece ni diziveti, zdravstvena usluga je takva da ljudi umiru u hodincima bolnica dok lekari ispijaju kafe. I kome ja da placam !
@Rabadzija Ja mislim da ti moraju omoguciti da to platis u ratama ili na neki drugi model, jer niko od nas nema tolike pare da iskesira od jednom.

markokurjega
18-04-14, 13:58
neznaam,lepo su mi ulepsali Uskrs idem posle praznika pa cemo videti sta cu uspeti...iskreno ne nadam se nicemu.......

Jedan kod nas iz sela je isto dobio takvo rešenje,pre 2 godine sa već naznačenom zemljom koja je stavljena na hipoteku,dobio je rok da plati, međutim dobio je i rok da im se javi i da dođe na dogovor ukoliko nije u mogućnosti da isplati sve u datom roku,to znam jer sam čitao rešenje, e sad ne znam kako je kod tebe, bar neke rate da izvučeš ili neki otpis dela kamate ako se može.

grunt
18-04-14, 14:02
Ja nisam dobio nista samo rok od 30 dana,a hipoteku sam potpisao odmah taj dan kad su dosli.Bio je onaj famozni reprogram to ste trebali da iskoristite tad se odpisuje kamata ako redovno izmirujete tekuce obaveze i osnovni dug ko nije usao u reprogram moze da se slika,ovo ste se meni desilo bilo je par meseci pre donosenja zakona o reprogramu.

Dolovac
18-04-14, 14:16
Sad sam pogledao resenje koje sam dobio pise da dugujem 251000 za 2013godinu. Jel to moguce ?
Ili su to obracunali sve sto nisam placao zadnje 3-4 godine. Penzije svaki dan dizu granicu starosti sto znaci uz ssav ovaj stres i bolesti vecina nece ni diziveti, zdravstvena usluga je takva da ljudi umiru u hodincima bolnica dok lekari ispijaju kafe. I kome ja da placam !
@Rabadzija Ja mislim da ti moraju omoguciti da to platis u ratama ili na neki drugi model, jer niko od nas nema tolike pare da iskesira od jednom.

Bez obzira sto se ti privatno lecis oni ti naplacuju sa kamatom kao da si se kod njih lecio.To ti kao vozis se taksijem a moras i kartu za bus da kupis...:lol:

Peet
18-04-14, 14:43
Ja placam redovno i PIO i Zdravstveno. E sad, "redovno" mislim jedan put godisnje negde u Decembru mesecu PIO a Zdravstveno zbog overe zdrav. knjizica dva put godisnje. Uvek prilikom uplate u Decembru mesecu kad se obracunava i kamata imam bar nekih 10.000 din. vise za uplatu od stvarnog duga sto znaci toliko kamate.
Kakvo je vase misljenje za u buduce ako i dalje platim krajem godine dali da im platim i kamatu koja se obracunava u toku godine ili vise ne. Sta mogu da mi urade ako im pokazem, u slucaju nekog spora sa njima sve uplatnice iz zadnjih 7 ili vise god. da su cifre za zdravstveno i PIO uvek placene jedan put godisnje ali da vise ne placam kamatu.

diklofen
18-04-14, 14:49
Ja svakoga meseca kad plaćam oko 1-2-5 kućne račune uplatim i 7500-7600rsd za penziono i zdravstveno.Te njihove kamate su velike i nemili mi se da plaćam nešto što ne moram.Kad ne budem imao para da to uplaćujem lepo ću se odjaviti i gotovo.

Milos M.
18-04-14, 15:09
Ja nisam dobio nista samo rok od 30 dana,a hipoteku sam potpisao odmah taj dan kad su dosli.Bio je onaj famozni reprogram to ste trebali da iskoristite tad se odpisuje kamata ako redovno izmirujete tekuce obaveze i osnovni dug ko nije usao u reprogram moze da se slika,ovo ste se meni desilo bilo je par meseci pre donosenja zakona o reprogramu. Ja sam bio u reprogramu,nadrndana salterusa mi rekla da ce stici koliko i kada da se plati,,a u momentu kad sam usao u reprogramu sam uplatio odmah 48000 dinara. Nista dobijao nisam,i onda dosadi meni cekanje i odem da vidim sta se desava u poresku,pogodi se prvi april,i ona meni kaze juce je bio zadnji dan da se uplati. Pisao zalbu,nisu uvazili,hteo da kupim kombi tad i za to sam spremao pare,medjutim otisao je taj novac na tri godine neplacenog pio fonda sa pripadajucom kamatom,i ja do danas nisam uspeo da kupim sta sam hteo,ali je bitno da su oni uspeli svoje da isteraju. Od tad redovno uplacujem PIO. I pravo da vam kazem,nije fer koliko se placa godisnje,meni je trenutno ovo nameta PIO puno da platim,a kolika je kad ostarimo penzija,ni ne placa mi se,ali mora se.

Pavle.
18-04-14, 15:25
Tu penziju koju od njih docekas mozes macku o rep da okacis ukoliko pre toga i to ne pronevere i potrose nenamenski.Jedino je sigurno ono sto je u tvom dzepu.

coci064
18-04-14, 18:50
Sigurno je tako. Ja sam prijavljen u PIO zdravstvenom fondu od onda kad je moralo zbog subvencija, a to je gotovo 10 godna i od tada uopste nisam napravio zdravstvenu knjizicu, ali oni redovno salju svoje godisnje namete. Nakupilo se toga pa sam usao u reprogram i pazim da redovno placam svaka tri meseca pocev od 15 februara jer bi svako kasnjenje znacilo ispadanje iz reprograma i placanje ogromne kamate.

Boki-Vl
18-04-14, 19:00
I ti koji su usli u reprogram kad pocinju da izmire glavnicu?

coci064
18-04-14, 19:09
Pa ugovor je pravlen jos prosle godine u prolece, i odmah se krenulo sa otplatom.

Boki-Vl
18-04-14, 19:13
I do kog datuma treba da se izmiri? Posto citam na internetu da redovno placanje 2013 god otpisuje se pola kamate i redovno placanje 2014 otpisuje se kompletna kamata i da glavnica se otplacuje 2015-2016 god u 24 mesecne rate...

coci064
18-04-14, 20:07
Rate su 15 februara, maja, avgusta i novembra i ne preporucuje se ni dan kasnjenja.

Peet
18-04-14, 22:49
Budale placaju redovno, ili makar jedan put godisnje sav dug a posle ovima koji nisu godinama platili otpisuje se kamata!!! I po ovome se vidi da je ovo banana i luda drzava!

Fantastiko015
24-04-14, 13:06
Budale placaju redovno, ili makar jedan put godisnje sav dug a posle ovima koji nisu godinama platili otpisuje se kamata!!! I po ovome se vidi da je ovo banana i luda drzava!
Luda drzava jeste, a zasto bih im ja placao, da bi dobijao 10.000 mesecno i to ako dozivim. A za zdravstveno (socijalno) kod nas u Sapcu ljudi im umiru na hodnicima, skoro je bio slucaj da je coveku uspo bruh otisao amo oni mu vrate i puste ga odma kuci on to vece umro. Moja keva zivotno ugrozena sa hitnom iz vladimiraca otisla u sabac cekala dva sata da je pregledaju a ovmo kod mene je ozivljavali, i kada su je pregledali poslali je kuci i da dodje na kontrolu za mesec dana GDE TO BRE IMA. Kad je dosla na kontrolu zakazali joj neka snimanja evo vec dve godine ne rade ti skener vec nude da dodje kod njih privatno. I kome ja da placam !Ja sam to vece rekao tom doktoru iako je imala uput hitan za stacionar. da ne do bog umre ili joj se nesto desi pobicu mu sve sto ima zivo on mi se smeje u lice.

Rabadzija
24-04-14, 14:22
ma treba da se placa i jedno i drugo, samo drzava te pare treba da trosi za to sto je namenjeno a ne da kradu iz tih fondova i pune svoje ili stranacke dzepove.
E sad sta ja imam novo ni sam neznam sta da radim. Bio sam u poreskoj kazu da pisem zahtev za reprogram. Pricao sam i sa prijateljem koji radi tamo kaze da je gomila ljudi sa istom pricom i nezna kako ce se sve resiti.....ni sam nije znao da me savetuje ,dal da cekam novu vladu mozda nesto pametno odluce u korist nas seljaka. Neznam, i dalje razmisljam sta da radim, imam jos par dana fore ta koja je meni potpisala resenje je ove nedelje na godisnjem pa od nedelje donosim odluku

ubovicratko
24-04-14, 15:48
Radim u zdravstvu i smatram da ta cifra koju treba izdvojiti treda da bude na nekom mescnom nivou i to za usluge, da postoje paketi usluga, sta ti je osigurano u tu cenu...
Zdravstveni fond nema pravu proveru ne cega idu pare, ne postoje protokoli (npr. sta je duznost lekara da uradi ako se javite sa bolom u stomaku - kvna slika, ultrazvuk... i to istog momenta a ne posle pola godine), vec svi rade po nekom nahodjenju, licnom iskustvu
Socijalni slucajevi zbog zanemarivanja svog zdr. stanja trose dobar deo, kao i nestrucno dijagnostikovanje i lecenje pojedinih lekara... cela ta situacija je takva zasto sto pojedincima odgovara haos u kojem se moze loviti u mutnom.
Verujte brzo bi se sve sluzbe dovele u red samo da je to u interesu vlade i politicara
I da naravno se sa knjizicom moze otici i u privatnu praksu, pa bi svima bilo u interesu da imaju zdravstveno - problem placanja ce biti dotle dokle god potrosac ima osecaj da placanjem vise gubi nego sto dobija.
Svajcarska je to resila tako sto se zna koliko si zaradio i koliko si potrosio i svakog momenta mozes dici visak para - mi nikada necemo biti na tom nivou, ali bar malo da se zna di idu nase pare.
Deci za ozbiljne operacije fond nema para, al zato se razmislja da se uvede promena pola u besplatno osiguranje...

Rabadzija
13-07-14, 08:44
Velika dugovanja poljoprivrednika za penziono i zdravstveno
http://www.agropartner.rs/VestDetaljno.aspx?id=28275&grupa=1&sekcija=4

gogi666
16-09-14, 05:50
Zašto meni više dugovanja nestizu na kucnu adresu?

Ranije sam lepo dobijao uplati toliko i toliko za pio a u zadnje dve godine nista!!
Jesu li duzni da mi šalju?

Dali su i pio i zdrastveno obavezni?
Ili moze samo pio da se placa a zdrastveno ne?

mindjušar
16-09-14, 08:26
Nisu dužni da šalju,ali mi smo dužni da PLAĆAMO,dok ne dobiješ novo rešenje,plaćaš po starom >:({

diklofen
16-09-14, 09:37
Plaćo ja sve po starom jer nisam dobio novo rešenje.Kad jednog dana dođe čika poštar i donese kovertu.Ja dužan kompletno zdravstvo i penziono od 1.1. pa do tog dana.Ja odem u poresku da vidim šta je.Kad oni promenuli račun za uplate za nas koji smo u PDV-u.Ja pitam pa zašto nas niste obavestili o tome nego pustili da 8 meseci plaćamo na pogrešne račune?Gospođa kaže da smo to trebali sami da proverimo i rešimo preko knjigovođe.Kakve veze reko ima knjigovođa koji vodi PDV sa mojim osiguranjem?Ona samo sleže ramenima.Onda popunjavaj zahtev za preknjiženje,pa idi u Zrenjanin,pa onda kasni isplata PDV-a.......

mindjušar
16-09-14, 10:02
Trebali su preknjižiti sa starih računa na nove,po službenoj dužnosti,isto sam i ja prošao

zektor
16-09-14, 10:13
Ja platio pre neki dan, valjda necu imati isti taj problem ^-^...

mindjušar
16-09-14, 10:21
Ako si na stare račune,imaćeš,sigurno Lkl{{

diklofen
16-09-14, 10:26
Upravo tako kao što Minđušar kaže.To bi bilo da oni hoće da rade i da je ovde normalna birokratija.Ali ovako samo nas zavlače i maltretiraju.

zektor
16-09-14, 10:27
Na stare sam uplatio.... samo prepisao sa stare uplatnice. Ao je.em im papire u du.eeeeeee!!!!!!!!!!!!!

diklofen
16-09-14, 10:55
Kako ja znam ti brojevi računa su se menjali samo kod onih koji su u PDV-u.Hoće da zadvoje PIO i zdravstvo nas u PDV-u i onih poljoprivrednika koji nisu.Ti proveri.

zektor
16-09-14, 11:01
Pa i ja sam u pdv-u zato i pitam. Sad bi trebao da idem da proverim da li imam jos dugovanja ili kako ste vi proverili???

diklofen
16-09-14, 11:03
PA ja dobio opomenu da nisam platio.Odmah uze i otišao u poresku.Pa ako imaš vremena ovih kišnih dana idi do poreske i kaži da ti provere stanje na taj dan.Odmah ćeš videti dali je uredu ili ne.

gogi666
16-09-14, 12:18
A sta je sa zdrastvenim, jel obavezno ili se moze izbeci?

diklofen
16-09-14, 13:25
Imao knjižicu ili ne oni te zadužuju novčano.

talianu
16-09-14, 14:24
A sta je sa zdrastvenim, jel obavezno ili se moze izbeci? Možeš se odjaviti. Ja sam imao situaciju kada sam tastu pravio knjižicu da nisam mogao da je napravim jel je trebala izjava dva svedoka da nema inostrano osiguranje itd tako već u par navrata zadnjih par godina. Pre neki dan kada sam overavao zdravstvene knjižice za decu,suprugu i mene ajde reko da proverim kada sam već u poreskoj da li neko od ukućana ima dug. Samo što nisam pao kada su mi rekli da tas ima 250000 din duga za zdravstvo. Odmah sam otišao u socijalno i onom istom magarcu koji mi nije dao u više navrata da mu napravim knjižicu upitao kakav ima moj tast status u ZDR. Posle provere mi je mrtav ladan rekao da on ima pravo na knjižicu samo da mora izmiriti dug.Kada ga nisam zadavio za šalterom kako me je vozao a nikada nije ni hteo da proveri. Po zakonu od pre 8-9 godina automatski je preko zemlje dužan da plaća zdr. Nikada nikakvo obaveštenje nismo dobili o tome.
Diklofene meni knjigovođa reši i zdr preko preknjiženja ,moje je samo da odem u poresku po potvrdu da je sve izmireno i overim knjižice.

CVEJA Po
16-09-14, 14:47
Kod nas u opstini ne moze vise da jedan nosilac gazdinstva tj osiguranja da placa zdravstveno za celu porodicu.Nego po novom samo po generacijama.NPR cale placa za njega i kevu a posto sam ja punoletan,ja placam za sebe zenu i dete do 18 god.ili dok ne zavrsi fakultet...

ddragan
16-09-14, 15:00
Nije to nista novo,kod nas je tako vec nekoliko godina.

Beca
27-09-14, 10:44
Gledam jutros emisiju Domaćin, i čujem da po novom zakonu od pre par nedelja bar jedan član poljoprivrednog gazdinstva mora da plaća pio. Ja sam registrovao ove godine gazdinstvo, imam cela 2ha i nisam zbog zemlje ni registrovao već zbog matičenja ovaca. Kao članovi domaćinstva vodimo se ja, koji sam u stalnom radnom odnosu, otac koji je penzioner i radio u firmi, i majka koja nije nigde radila, ta zemlja se vodi na nju i ona ima 78 godina. Da li ću morati za majku da plaćam penziono i socijalno ili ne, do sada je bila osigurana preko oca, molim nekog ako zna da mi odgovori, jer ne znam kome da se obratim više za savet, pošto su me i dok sam registrovao izvozali samo tako.

Evo i audio snimak iz emisije Domaćin, malo je lošiji
http://vocaroo.com/i/s1oCg2FK69TG

Hvala

milan971
27-09-14, 13:37
Niste poljoprivredni PIO obveznici , jer ti imas preko preduzeca gde si zaposlen ,a majka je prestara....

Petar 90
10-10-14, 22:49
Mene zanima ako neko hoce da mi kae koliko iznosi zdravstveno+pio na mesecnom nivou,jer planiram da registrujem domacinstvo na mene ?Hvala unapred

diklofen
10-10-14, 22:58
Oko 8500 mesecno za PIO+zdravstvo.

tm30
14-10-14, 22:40
Evo i ja da se pohvalim sto se tice PIO osiguranja danas mi je majka zvanicno dobila resenje o odlasku u poljoprivrednu penziju posle 20i kusur godina uplacivanja koje glasi da ce joj penzija iznositi celih 9,000 DINARA mesecno.

KAMENI
15-10-14, 18:47
Lepo je to što ti je majka dočekala penziju, ali nikako nije za pohvalu što će penzija iznositi celih 9,000 din !!!! Sramota za državu......

novii
13-11-14, 10:05
Odgovor PIO fonda na milionska dugovanja poljoprivrednika iz emisije Dobra zemlja (http://www.b92.net/video/dobra-zemlja.php)

Gost je Željko Simić iz PIO fonda, malo je bliže objasnio šta se dešava.

https://www.youtube.com/watch?v=G9oe6sU_iUw

citat

... Radi se znači o obaveznom osiguranju, nije potreban pristanak tih lica. To ne zavisi od njih, nego ako su ispunjeni uslovi propisani zakonom, ti ljudi su osigurani ...

stari vujadin
13-11-14, 21:12
Rekao je vec mnogima dobro poznato.Nije rekao kako to, da lice koje placa PIUO

- - - - - - - - - -

Rekao je vec mnogima dobro poznato.Nije rekao kako to, da lice koje je placalo PIO 20 god. i lice koje je placalo 30 god. imaju isti iznos penzije. Ista penzija, a ovaj drugi placao 50% vecu sumu u penzioni fond.

Fantastiko015
18-11-14, 10:46
Jedno pitanje, ako je godisnja osnovica 100.000 i neka hiljada kako meni stize da platim 254.000din ? Tako i za kevu mi stiglo 254.000 . Znaci ja godisenje 5000e samo za PIO da placam .

diklofen
18-11-14, 10:55
Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje podseća građane koji sami plaćaju doprinos za penzije da od uplate za novembar 2014. važe nove osnovice osiguranja koje su u odnosu na prethodni period više za 0,01 odsto (zbog usklađivanja sa kretanjem zarada u prethodnom kvartalu).

Građani mogu da se opredele za jednu od 13 osnovica osiguranja, nezavisno od stručne spreme koju imaju. Po Zakonu o doprinosima za obavezno socijalno osiguranje, najniža osnovica iznosi 35 odsto prosečne republičke zarade iz prethodnog tromesečja, što je 21.718 dinara, a najviša pet prosečnih plata, odnosno 310.255 dinara.

Doprinos za penzijsko-invalidsko osiguranje je 26 odsto, što znači da će se mesečni izdatak kretati u rasponu od 5.646,68 do 80.666,30 dinara. Ovi iznosi primenjivaće se za uplate doprinosa za novembar i decembar 2014. godine i januar 2015. godine.

(http://pio.rs/images/dokumenta/statistike/Osiguranici/osnovice%20osiguranja%20avg-okt%202011-12-lat.pdf)OSNOVICE ZA PRETHODNI KVARTAL (http://pio.rs/images/dokumenta/statistike/Osiguranici/2014/OSNOVICE%20OD%2001.05.2014-lat.pdf)

Za preduzetnike, osnivače privrednog društva, advokate...
Najniža osnovica osiguranja, od 1. 11. 2014. do 31. 1. 2015. godine, iznosi 21.718 dinara, a najviša 304.015 (od 1. 11. 2014. do 30. 11. 2014. godine).

Za umetnike, sveštenike, verske službenike, poljoprivrednike...
Najniža osnovica za celu 2014. godinu iznosi 22.282 dinar.

Evo ti linka pa lepo u tabeli rastumači:http://www.pio.rs/lat/osnovice.html

savopunck
18-11-14, 12:45
Ja proveravao i rekli mi da imam za 4 kvartal 7900 za zd i 14800 za pio jel to u redu

nadalj#
18-11-14, 23:34
Ja proveravao i rekli mi da imam za 4 kvartal 7900 za zd i 14800 za pio jel to u redu
Placeno pre neki dan zadnji kvartal, 8000 zd . 16000 pio.

Matic
19-11-14, 11:27
Plaćeno prošle nedelje sve odjednom 83.000 rsd.

PetarM
27-12-14, 12:11
Potpuno si u pravu.
Drzava samo izmislja kako da nam uzme pare, a za to sto nam uzmu nista ne dobijamo za uzvrat.
Supruga i ja idemo iskljucivo kod privatnih lekara posle jako losih iskustava kod drzavnih. Sto se mene tice najbolje ih sve otpustiti iznajmiti bolnice pa ko radi imace pacijente.
Uveli su odvodnjavanje za vojvodina vode, pa katastarski prihod za republiku, pa porez an imovinu za lokalnu samoupravu pa im ni to nije dosta nego PIO, pa ako nisi socijalan slucaj da te drzava ne mora izdrzavati to je sasvim dovoljan uspeh da te ne diraju. A sta na kraju urade sa tim parama sto su odrali seljaka, pa pokradu ih,

gogi666
29-12-14, 16:59
Jel ko upućen sta sad hoće da menjaju na PIO?

Gogi

diklofen
30-12-14, 15:40
Kako možeš samo da izletiš sa takvim pitanjem?Pa misliš li da oni sami znaju šta menjaju?

gogi666
30-12-14, 17:19
Jbg izlete oni izletim i ja! [emoji12]

Gogi

Peet
30-12-14, 19:13
Osim da povecaju sa 66.000 na nekih 80.000din nisu ni za sta drugo sposobni.

gogi666
30-12-14, 19:17
Jel to neki tvoj primer ili si cuo nesto konkretno?

Gogi

mindjušar
30-12-14, 19:17
Menjaće sistem obračunavanja,naravno na gore po nas

Peet
31-12-14, 01:52
Jel to neki tvoj primer ili si cuo nesto konkretno?

Gogi

Nikad nije ostala ista cifra, nece sigurno ni sad!

grunt
31-12-14, 11:40
Sta ce se desavati sa ljudima koji su izasli iz reprograma iz bilo kojih razloga?

Jugi
31-12-14, 12:02
Hoce li da odbace zelenasku kamatu, a da se plati glavnica?

telnett
31-12-14, 12:10
Za vecinu kojekakvih nameta koji se vezu za JMBG vazi da ako se plati glavnica do OVE nove godine tj 31.12.`14. i nakon toga sa plati jos neka revalorizacija ( ma sta to bilo ) da se tada otpisuje kamata .

Jugi
31-12-14, 12:13
Kod nas to ne moze, pitali smo, rekose pisi zahtev, mi napisali, a oni rekose javicemo vam odluku postom, cekajte 5 dana mi cekali, ali nistaod odlukee..

donmarkon
11-01-15, 12:39
Moze li mi neko reci konkretno o ovom PIO . Gazdinstvo se vodi na mene , ali zemlja ne nego je deda ovlastio mene . Niti zivim tamo niti radimo , to je tako ostalo od prosle godine obnovljeno . Nije mi nista stizalo u vezi PIO ali sam cuo da je sada obavezno . Posto to bas zelim da izbegnem , a prosle godine sam radio 11 meseci u firmi ... (placali PIO sve uredno) . Moze li neke informacije u vezi tih stvari konkretno . Deda je penzioner , baka nije a ja kao sto rekoh prosle godine sam radio do novembra u ED Kraljevo ... . Unapred zahvalan na odgovorima

mims
11-01-15, 13:09
Ako zemlja nije u tvom vlasništvu onda nema ni PIO zaduženja. Gazdinstvo nema veze sa tim.

Fantastiko015
11-01-15, 18:04
Ako zemlja nije u tvom vlasništvu onda nema ni PIO zaduženja. Gazdinstvo nema veze sa tim.

Jesi li siguran u to ? Ja sam u istoj situaciji kao kolega zemlja nije u mom licnom vlasnistvu vec se vodi na dedu. Ali PIO meni redovno salje da platim ...

mims
11-01-15, 18:38
Tako je bilo do sada, možda su nešto menjali.

Peet
11-01-15, 20:25
Jesi li siguran u to ? Ja sam u istoj situaciji kao kolega zemlja nije u mom licnom vlasnistvu vec se vodi na dedu. Ali PIO meni redovno salje da platim ...

Mozda si se sam prijavio na PIO zbog subvencije kad su uslovljavali i sad ne mozez izaci. Inace ako nemas zemlje u vlasnistvu nema sanse da te ubace u sistem za PIO.
Sto rece mims registrovano poljoprivredno gazdinstvo nema veze za PIO-m.

miroljubceful
11-01-15, 23:47
mislite da et institucije nisu vezane medjusobno u sistemu,poljo gazdinstvo se vodi na tebe,nisi zaposlen nigde sto automatski znaci da se bavis poljoprivrednom delatnoscu i to ti je to,inace cim se neko vodi kao clan gazdinstva ide na obavezno poljo osiguranje i sve ostalo,u to sam siguran jer zemlja se vodi na dedu,gazdinstvo na caleta a keva je samo clan gazdinstva i ona je odmah uvedena kao obveznik PIO I zdravstva zasebno za sebe (zdravstvo samostalno) ja nisam prijavljen kao clan gazdinstva pa me za sada nema nigde,e sad ja i nemam zdravstvenu knjizicu niti je mogu dobiti dok se ne prijavim na poljo zdravstvo i PIO,sad cekam da naleti neki posao pa da prebacim zemlju i gazdinstvo na mene jer u ovom slucaju mi se nikako ne isplati da imam bilo kakve veze sa gazdinstvom

steva44
12-01-15, 00:10
Dobro kaze Miroljub ubace oni tebe da ni neznas,slucaj kod nas ,zena nasledila 2 lanca zemlje,a radila celo vreme u drzavnoj firmi i otisla u starosnu penziju,jedno 5 godina nije radla nigde i ovi iz pio za poljupriivrednike joj posalu dopis da treba da uplati za ti 5 godina staz,o a nije htela i sad joj odbijaju od penzije.Popizdela zena sto odma nije prodala zemlju.

Peet
12-01-15, 00:51
Nakon sticanja prava za ulazak u penziju vise nisu mogli i nisu imali prava da joj traze naknadu za PIO. Mozda nisi ti u potpunosti informisan pa su je uveli u PIO pre nego sto je imala godine za penziju pa zato joj odbijaju sad od penzije! Druga stvar je ta sto ako domacinstvo, NE gazdinstvo poseduje zemlje jedan clan domacinstva je duzan biti u sistemu 16 god. a potom se moze odjaviti odnosno skidati pod uslovom da ulazi drugi clan domacinstva. Ako se ne odjavi i ne ulazi niko drugi iz domacinstva u PIO duzan je da plati preko onih 16 god. jos toliko dok ne navrsava godine za penziju. Znam ljude koji placaju vec 30 godina PIO a imace istu penziju kao i onaj ko je platio 16 god. Da su znali zakon pa bi se odjavili i prijavili zenu ili sina imao bi vec ovaj drugi 14 god. uplacenog PIO. Bez zemlje u vlasnistvu nemaju pravo da nekog uvedu u PIO!

Fantastiko015
12-01-15, 01:30
Moram ja otici u upravu prihoda pa da vidim sta se to desava

dragan.kovacev
12-01-15, 03:14
Mozda si se sam prijavio na PIO zbog subvencije kad su uslovljavali i sad ne mozez izaci. Inace ako nemas zemlje u vlasnistvu nema sanse da te ubace u sistem za PIO.
Sto rece mims registrovano poljoprivredno gazdinstvo nema veze za PIO-m.
Burazer kad je usao u sistem PDV-a 2011 morao je i na PIO da se prijavi (do tad je bio na birou i nema zemlje na sebe) a gazdinstvo ima otvoreno od 2008god. i sad oni mu zaracunali kao dug od kad mu je otvoreno gazdinstvo!
Dal hoce da izvacare ili ima neke veze zbog pdv-a, al u ovom slucaju gledaju na gazdinstvo, on to nece da im plati e sad sta ce biti ne znam! DA i zdraztveno hoce te tri godine da mu naplate retroaktivno a bila mu overena knjizica preko biroa, bem ti lodake!!!

mirmag
12-01-15, 07:58
Sad ako imas duga za PIO,porez i slicno,mozes traziti povrat PDV-a,ali ga neces dobiti dok to ne regulises...bar je tako kod nas.

steva44
12-01-15, 12:26
Nakon sticanja prava za ulazak u penziju vise nisu mogli i nisu imali prava da joj traze naknadu za PIO. Mozda nisi ti u potpunosti informisan pa su je uveli u PIO pre nego sto je imala godine za penziju pa zato joj odbijaju sad od penzije! Druga stvar je ta sto ako domacinstvo, NE gazdinstvo poseduje zemlje jedan clan domacinstva je duzan biti u sistemu 16 god. a potom se moze odjaviti odnosno skidati pod uslovom da ulazi drugi clan domacinstva. Ako se ne odjavi i ne ulazi niko drugi iz domacinstva u PIO duzan je da plati preko onih 16 god. jos toliko dok ne navrsava godine za penziju. Znam ljude koji placaju vec 30 godina PIO a imace istu penziju kao i onaj ko je platio 16 god. Da su znali zakon pa bi se odjavili i prijavili zenu ili sina imao bi vec ovaj drugi 14 god. uplacenog PIO. Bez zemlje u vlasnistvu nemaju pravo da nekog uvedu u PIO!
Pet dobro sam informisan posto je to prijateljica moje mame,jednostavno nikad je nisu ni obavestili da je pio obaveznik, ni ti neko zaduzenje da su poslali niti je nekad otvarala gazdinstvo ni slicno,a ta zemlja cak nije ni u nasoj opstini,jednostavno zena nasledila i dala bratu da radi,.Njina je greska sto je nisu obavestili da su je ubacili u pio,al oni svoje greske ne priznaju.

grunt
12-01-15, 14:55
Koliko sam shvatio jedini uslov da neko placa PIO je da ima neko zemljiste u vlasnistvu,Otac je nosilac gazdinstva i sad u Maju ide u penziju,majka i ja smo clanovi i ne placamo pio stim da otac osigurava zdravstveno majku.Po odlasku oca u penziju ja cu biti noslilac gazdinstva i necu placati Pio jel nemam u vlasnistvu nista bar je tako bilo do sad al me muci kako cu da dobijem subvencije :lol:

telnett
12-01-15, 18:22
PIO obuhvata tri stavke za placanje od koje je Zdravstvo jedna od njih . Ako imas u vlasnistvu vise od pola Ha samo zdravstveno mors da placas bez obzira imo' ili nemo' gazdinstvo ( a ne radis nigde ) . Ako imas KOMERCIJALNO gazdinstvo onda placas sve tri stavke tj puni iznos PIO 90 i kusur hiljada ...

Peet
12-01-15, 18:57
Koliko sam shvatio jedini uslov da neko placa PIO je da ima neko zemljiste u vlasnistvu,Otac je nosilac gazdinstva i sad u Maju ide u penziju,majka i ja smo clanovi i ne placamo pio stim da otac osigurava zdravstveno majku.Po odlasku oca u penziju ja cu biti noslilac gazdinstva i necu placati Pio jel nemam u vlasnistvu nista bar je tako bilo do sad al me muci kako cu da dobijem subvencije :lol:

E bas tako! Jedini problem mogu da ti budu subvencije ako traze uslov PIO i drugi problem, tvoj licni problem je zdravstveno koje ne mozes imati a nisi ni mogao zadnjih godina jer ti ne mozes preko drugog poljoprivrednog osiguranika ostvariti pravo na zdravstveno. Jedino ako imas drugo zdrav. osiguranje.
Isti slucaj je bio i kod mene iako sam imao otvoreno gazdinstvo svo vreme nisu me ubacili u sistem PIO do 2011 kad je otac stekao pravo na penziju tad sam se ja prijavio na PIO.

- - - - - - - - - -

Pet dobro sam informisan posto je to prijateljica moje mame,jednostavno nikad je nisu ni obavestili da je pio obaveznik, ni ti neko zaduzenje da su poslali niti je nekad otvarala gazdinstvo ni slicno,a ta zemlja cak nije ni u nasoj opstini,jednostavno zena nasledila i dala bratu da radi,.Njina je greska sto je nisu obavestili da su je ubacili u pio,al oni svoje greske ne priznaju.

Razumem te u potpunosti ali opet tvrdim da su je uveli u sistem PIO pre nego sto je stekla pravo na penziju a to sto je nisu obavestili je sasvim druga stvar. Zena nije imala potrebe da ide da se raspita jer je znala da nije u sistemu ali ispostavilo se na kraju da ima dug. Da je neka normalna drzava ne bi do toga doslo vec bi joj poslali iz opstine da ce biti primorani da je uvedu u sistem PIO jer je stekla zemlje u vlasnistvu, bez obzira dali je kupljena zemlja ili je nasledstvo.

- - - - - - - - - -

Burazer kad je usao u sistem PDV-a 2011 morao je i na PIO da se prijavi (do tad je bio na birou i nema zemlje na sebe) a gazdinstvo ima otvoreno od 2008god. i sad oni mu zaracunali kao dug od kad mu je otvoreno gazdinstvo!
Dal hoce da izvacare ili ima neke veze zbog pdv-a, al u ovom slucaju gledaju na gazdinstvo, on to nece da im plati e sad sta ce biti ne znam! DA i zdraztveno hoce te tri godine da mu naplate retroaktivno a bila mu overena knjizica preko biroa, bem ti lodake!!!

Da nije usao u sistem PDV-a ne bi ga terali da plati PIO. Dobro je prosao jer su mu racunali samo od onda od kad ima otvoreno poljop. gazdinstvo. U mom slucaju iz starta su me zaduzili sa sumom od 300.000 din od 1986 do 2011 kad sam usao u sistem PIO dobrovoljno. Na taj iznos sam napravio zalbu i sve je to djabe a potom sam napravio jedan zahtev za mirovanje tog novca, odnosno da vise ne ide kamata toj sumi. U svakom slucaju ako stignem do penzije to zaduzenje me ceka. Jedino ako ih inflacija ne grize skroz.
Ali kako ide ovoj zemlji i koliko je stabilan ovaj dinar nadam se da do tada nece ostati duga!Lkl{{>:({

talianu
21-01-15, 00:07
I ja danas bio u poreskoj ,tast ima duga za ZDR 255.000 din,kad nisam pao na dupe,nikada nikakvo obavestenje nismo dobilo.Zvanicno je na ZDR od 74 godine^-^

grunt
05-02-15, 16:58
Uplacena glavnica za Pio u 2014oj, dali sad po reprogramu treba da se otpise kamata???

stari vujadin
05-02-15, 17:28
Uplacena glavnica za Pio u 2014oj, dali sad po reprogramu treba da se otpise kamata???
Ludost je i spominjati PIO! Danas u AGRODNEVNIKU prikazase primere dva poljoprivredna penzionera. Jedan placao 17 god. a drugi 25 god. iznos penzija identican. Normalan covek da ne poveruje. To samo ovde u Srbiji mozes cuti. Treba svi da se zapitamo, ima li smisla placati PIO ?

Peet
05-02-15, 17:48
Jedan moj prijatelj od '86 do danas sakupio vec 28 god. staza a ako ne prijavljuje nekog drugog (sina) na PIO nece moci izaci iz sistema, pa mu onda preostaje jos 12 godina placanja do svoje 65 godine kad moze ostvariti pravo na penziju. Sad koja je ovo drzava kad neko sa 28 ili cak 28+12=40 godina staza na kraju ima istu penziju kao i taj sto je platio 16 god. sto je neophodno za ostvarivanje prava na penziju!!! Mi smo ravni sa Tunguzijom!!!

grunt
05-02-15, 18:23
Ja to imam u porodici moj stric 28god staza i moja keva sa 16 ista penzija.

Peet
05-02-15, 18:31
Pa o cemu pricamo?!!! Za sve ovo sto nam se desava iskljucivo mi smo krivi! Da smo bistri bilo bi nam mnogo bolje i ne bi dozvolili da nas zgaze. Jos mnogo nepovoljnosti imamo mi videti u celom nasem poljoprivrednom sistemu.
Eto pises o reprogramu i o kamatama koje treba da se otpisu???!!! Da je sve normalno ne bi nikad do toga doslo. Sta ispadne da su oni ljudi budale koje su platili na vreme ili obracunata im je kamata ako su kasnili???!!! Isti slucaj sa pretplatnicima RTS-a!!!

savopunck
05-02-15, 19:03
Ludost je i spominjati PIO! Danas u AGRODNEVNIKU prikazase primere dva poljoprivredna penzionera. Jedan placao 17 god. a drugi 25 god. iznos penzija identican. Normalan covek da ne poveruje. To samo ovde u Srbiji mozes cuti. Treba svi da se zapitamo, ima li smisla placati PIO ?
Normalno da nema a zalosno je i da nije ni bilo smisla,moj slucaj je taki da sam pojeo golemo govno sto sam se prijavio za pio beneficija nema (npr.za unapredjenje poslovanja ,za kupovinu ili obnovu polj.mehanizacije i sl.) drzavnu zemlju nemoz dobiti jos pogotovo sad doso dvodlavi arapin uzece tj. dace mu drzava svu zemlju a nama k...ac da izbijumo oci ,kad steknes pravo na pemziju ona mala mosnice kad izadjes iz ledene vode i ovako mozem do nedogled

Jugi
05-02-15, 19:11
NAravno da ima smisla placati, treba drzavna ''jasla'' izdrzavati, kancelarija 4puta 5 metra 4 stolice a deset radnika, jedno vreme su i od kuce nosili stolice da imaju gde staviti mesto gde sunce nikad ne sija dok rade, na grbaci jednog dela PIO poljoprivrednika!!!

grunt
05-02-15, 20:59
Pisem da ja licnonemam nikakvih problema sa Pio-m ali sam imao i to velikih,pa cak i hipoteka na zemlju i rok za izmirenje nema veze bilo pa proslo.Sad jedu ono sto se ne jede rekli su do kraja 2014 da se izmiri glavnica i redovne rate da se izmiruju da bi se odpisala kamata(koju su oni odredili i definisali zakonom kolika ce biti)e sad je problem sto ljudi koji su to sve platili jos uvek im nije skinuta kamata???

Markostep
06-02-15, 20:33
Ljudi pomagajte!!!Registrovao bih gazdinstvo,plastenicka proizvodnja pa me zanima da li moram da placam PIO?Za zdravstveno je ok ali ako placam sve sto je oko 90000din i vise a ja npr.zaradjujem ukupno toliko nije realno da placam toliko.I da li bez PIO imam prava na subvencije odn. povracaj novca koje sam ulozio u proizvodnju?

Peet
06-02-15, 23:23
Malo vise strpljenja Marko da prvo izadju sa uredbama! Sad se malo toga zna sta ce biti!!

japanac-tocyo
07-02-15, 01:17
moja komsinica je uplacivala 27godina i 4 meseca pio za poljoprivredu i na kraju je dobila penziju poljoprivrednu 11,300 dinara ako treba da se toliko za uplacuje za tu bednu penziju onda nek se oni gone u pm iz pio-a! nemam nni zdrstveno ni overnu knjizicu bio sam u abmulanti na pregled neki pregled prehlada 200 din se plati dokotro nnije hteo ni da mi naplati,dao mi uput za bolznicu na tamo neki pregled tamo isto pitanja sto nemam overenu knjicu itd i platim tamo 380 din pregled!

Quercus
18-02-15, 09:30
Subvencije.rs:

Пoљoприврeдници у сусрeт joш jeднoj измeни Зaкoнa o ПИO

Ниje билo пoтрeбнo дa прoђу ни пунa двa мeсeцa oд кaкo je пoчeo дa сe примeњуje нoви Зaкoн o пeнзиjскo инвaлидскoм oсигурaњу дa би сe схвaтилo дa je нeoдржив, бaр кaдa су у питaњу oдрeдбe прeмa пoљoприврeдним прoизвoђaчимa. Дa нe будe зaбунe, ни прeтхoдни Зaкoн o ПИO ниje нaишao нa ширoку примeну у прaкси упрaвo oд зeмљoрaдникa. Пoдaци ПИO Фoндa пoкaзуjу дa сe брoj пoљoприврeдникa кojи уплaћуjу дoпринoсe из гoдинe у гoдину oсипa, пa je 2008. њихoв брoj изнoсиo 233.385 дa би прoшлe гoдинe тa цифрa oпaлa нa 148.981. Истинa, измeнe Зaкoнa o ПИO унeлe су jeдну нoвину, дa oсигурaњe зa пeнзиjскo вишe нeћe мoрaти дa плaћajу свa чeтири члaнa пoљoприврeднoг дoмaћинствa, вeћ сaмo jeдaн, a oстaли мoгу укoликo тo жeлe. Meђутим, кључни нeдoстaтaк – дa сви пoљoприврeдници уплaћуjу исту суму у ПИO Фoнд, нeзaвиснo oд вeличинe гaздинствa, сaмo je прeписaн и у измeнe зaкoнa кojи je у примeни oд 1. jaнуaрa. Нajвeћу мaњкaвoст вaжeћeг зaкoнa, мoждa нajбoљe oписуje Рoдoљуб Живaдинoвић, прeдсeдник Сaвeзa пчeлaрских oргaнизaциja Србиje кojи нaвoди примeр дa ћe пo трeнутнoм рeшeњу пчeлaр кojи имa сaмo jeдну jeдину кoшницу мoрaти гoдишњe дa плaћa зa ПИO и здрaвствeнo oсигурaњe oкo 96.000 динaрa, кao и пчeлaр кojи имa хиљaду кoшницa. ”Зa пчeлaрe je aпсoлутнo нeприхвaтљивo плaћaњe ПИO oсигурaњa нa мaлим пoљoприврeдним гaздинствимa, a дa нe гoвoримo o oнимa кojи имajу свeгa пaр кoшницa. У свим зeмљaмa Eврoпe пoстojи нeкa грaницa изнaд кoje гaздинствo мoжe плaћaти ПИO oсигурaњe, jeр имa и прихoдe кojи тo пoкривajу”, истичe oн. Исти прoблeм имajу и рaтaри jeр oкo 96.000 динaрa гoдишњe зa ПИO и здрaвствeнo oсигурaњe издвaja и oнaj кojи имa 0,5 хa, aли и рaтaр кojи нa примeр oбрaђуje хиљaду хeктaрa. Oвe нeлoгичнoсти увидeли су и прeдстaвници Влaдe Србиje кojи су вeћ oфoрмили рaдну групу кoja спрeмa измeнe зaкoнa. Држaвни сeкрeтaр у Mинистaрству пoљoприврeдe Aтилa Jухaс кaжe дa je oвaj рeсoр oфoрмиo Рaдну групу кojу пoрeд њeгa чинe пo jeдaн прeдстaвник Mинистaрствa финaнсиja, Mинистaрствa рaдa, кao и ПИO Фoндa, a кoja трaжи рeшeњe зa пoмeнути прoблeм.”Oчeкуjeм дa ћeмo дo крaja фeбруaрa нaћи рeшeњe, a кључнo питaњe je дa нaђeмo критeриjум пo кoмe ћe плaћaњe дoпринoсa зa пoљoприврeдникe бити прaвeднo”, кaтeгoричaн je Jухaс. Oн кaжe дa пoстoje двe oпциje – или дa нaплaтa дoпринoсa будe срaзмeрнa пoвршини кojу гaздинствo oбрaђуje или гoдишњeм прихoду.

savopunck
18-02-15, 11:40
Ili ko nece da ga vise ne placa

coci064
18-02-15, 13:15
Da li ce srazmerno uplatama biti i povecana penzija?

Beca
05-10-15, 20:12
Izmene u PIO za poljoprivrednike 2015.

<span class="_3c21">
https://www.youtube.com/watch?t=2&amp;v=vvN2Nt8ikdM

savopunck
05-10-15, 22:06
Ovo je iz backe topole tacnije selo Pacir ,samo ga tupi

diklofen
30-01-16, 08:56
Od 1.2.2016. podignuta je stopa obracuna za PIO.Podigli su za oko 4,6% tako da ce sad onaj minimim koji vecina nas placa biti oko 5850rsd mesecno.

grunt
30-01-16, 09:18
A ljudi se ponadali da ce im Glamocic sve odpisati i dugove i kamatu,znas ono jedan dan zazvoni telefon i kazu gospodine vise niste duzni vas milion dinara je odpisan,ljudi se nadaju tako necem....

Dr.I
30-01-16, 09:34
Od 1.2.2016. podignuta je stopa obracuna za PIO.Podigli su za oko 4,6% tako da ce sad onaj minimim koji vecina nas placa biti oko 5850rsd mesecno.
Odlično, time su mi olakšali odluku o kojoj dugo razmišljam. Od 01.02.2016. se odjavljujem sa PIO i prelazim na privatno osiguranje.

Goran G.
30-01-16, 09:39
A ljudi se ponadali da ce im Glamocic sve odpisati i dugove i kamatu,znas ono jedan dan zazvoni telefon i kazu gospodine vise niste duzni vas milion dinara je odpisan,ljudi se nadaju tako necem....To se vise nece desavati :lol:

grunt
30-01-16, 10:11
Pa da pricam tako sa ljudima i tako kazu reko covek to je to::000::

milan 87
30-01-16, 16:13
Dr.I (http://poljoinfo.com/member.php?8227-Dr-I)
http://poljoinfo.com/images/statusicon/user-offline.png
a kako ce da se odjavis?mora se prijavis negde?

Dr.I
30-01-16, 21:06
Lako, nemam zemlju na svom imenu i nemam nikakvu obavezu da plaćam PIO. Ko ima zemlju na sebi mora negde da se prijavi.

Peet
31-01-16, 02:31
Nebitno, ako imas otvoreno gazdinstvo tesko da ces izaci iz Pio. Samo ukoliko se zaposlis i poslodavaoc te prijavi u fond!

grunt
31-01-16, 07:13
Do sada je bilo ako nemas zemlju u vlasnistvu nemas na osnovu cega da placas Pio,bez obzira sto imas gazdinstvo na sebi....znam more ljudi koji tako funkcionisu e sad dali se nesto promenilo ne znam.Ja sam ove god hteo da prebacim gazdinstvo na sebe a nemam u vlasnistvu ni grama zemlje.

milan 87
31-01-16, 12:18
znaci mora se prebaci zemlja na drugog.a ako imas neku masinu koja se vodi na tebe sta onda?

Peet
31-01-16, 13:06
Nemaju veze masinerije u vlasnistvu sa Piom

grunt
31-01-16, 16:13
Masine ne ali zemlja DA.

milan 87
31-01-16, 18:58
ja cuo pre neki dan da ako ce da dobijas subvencija mora se pio placa.ja imam uplacene malo god pa bi teo malo morovanje pa bi posle jos.

SaleCar
31-01-16, 19:04
Nebitno, ako imas otvoreno gazdinstvo tesko da ces izaci iz Pio. Samo ukoliko se zaposlis i poslodavaoc te prijavi u fond!

Nije mi sada bas najjasnije....?

Neko uzme zemlju u zakup i registruje gazdinstvo.... Pukne kao zvecka posle prve godine.... i dogodine jednostavno nece vise da radi zemlju, ne obnovi registraciju gazdinstva, a nema zemlje na sebi... Po tvojoj prici on je i dalje duzan da placa PIO..?

milan971
31-01-16, 19:10
Takav je zakon.....
Dala baba dinar da udje u kolo ,a sad bi dala dva da izadje.

savopunck
31-01-16, 19:20

Neko uzme zemlju u zakup i registruje gazdinstvo.... Pukne kao zvecka posle prve godine.... i dogodine jednostavno nece vise da radi zemlju, ne obnovi registraciju gazdinstva, a nema zemlje na sebi... Po tvojoj prici on je i dalje duzan da placa PIO..?
Ja sam cuo ovako kad sam se raspitivao to za pio prodaj zemlju ili prepisi istu ili krepaj pa vise neces morati platiti pio,i mislim da ako imas zemlju na sebi, treba znati i koliki je minimum da te zajebavaju za pio,i ako izdas u arendu opet trebas placati,ako nemas neki stalan posao ili bilo kako da se uplacuje doprinos.Ja tako mislim ako gresim tu sam da naucim nesta novo jer cemo se morati snaci kako znamo kako su nas poceli jebati ovi i ono.

dobrodol
31-01-16, 19:37
Evo mog primera...
2003. kupim jutro zemlje za 900 eura + 300 eura prenos i naravno prepišem ga na sebe...
2014. sam MORAO da to isto JEDNO-JEDINO jutro zemlje prepišem na majku, uz davanje gomile novaca za prenos vlasništva...
Napisao sam Ugovor o poklonu, ali svejedno, plaća se sve, bez obzira što poklanjam majci, da je ona meni poklonila, platili bi nešto malo...
Dobio sam dopis od tog zemljoradničkog pio fonda da moram da dođem i podnesem Prijavu da uplaćujem staž, penziono i socijalno, koje godišnje izađe oko 100.000 dinara, bez obzira što to moje jutro zemlje sam platio 900 eura, znači za godinu dana uplate, ode moje jutro zemlje, a ja nema šanse da prihodujem na njemu 100.000 godišnje jer je 1/4 njive podvodna močvara i to baš sredina njive...
Jedino marihuanu da posadim...

Janosh
31-01-16, 19:37
Taj sto nema zemlje u vlasnistu, a registrovao je gazdinstvo i treba da placa.
Takvog ne treba zaliti.

dobrodol
31-01-16, 19:47
A ko ima Farmu? Ima stoku, a nema zemlje, možda je kod njega dosta livada pa kosi i plasti seno, koncetrovani obrok pravi sam i kupuje komponente, zašto da NE REGISTRUJE Gazdinstvo i prihoduje na ime podsticaja?

savopunck
31-01-16, 20:01
Nije problem pio i placanje nego sto nema nikakvog posticaja za to da budes seljak.

Janosh
31-01-16, 20:12
A ko ima Farmu? Ima stoku, a nema zemlje, možda je kod njega dosta livada pa kosi i plasti seno, koncetrovani obrok pravi sam i kupuje komponente, zašto da NE REGISTRUJE Gazdinstvo i prihoduje na ime podsticaja?

Pa neka registruje, a za par godina ce se naci u problemu kao ovi sto su registovali i sada nemaju resenje da se razregistruju.
Vidis da se ljudima to ne isplati. Ako ti je veci rashod od prihoda.

dobrodol
31-01-16, 20:12
E zato sam sada SOCIJALNI SLUČAJ na Budžetu...
Pa nek me laje ko god hoće, 6.500 mesečno 9 meseci godišnje...
Da se razumemo, u zemlju sam propao, kada sam išao da tražim, jer sam ostao nesrećom bez (krava) prihoda...
A sada ZNAM ko sve u selu (a i šire) prima Socijalu X godina, a žive u domaćinstvu gde imaju 15-20 jutara zemlje, I i II klase, i NIJE IH SRAMOTA...
Ali sve se vodi na dedi i babi, ili tati i mami jbg...

daner
31-01-16, 20:27
Jos kad bi mi svi bili slozni , pa pogasili sva gazdinstva i na tate i mame prepisali zemlju , i svi na socijalu iz inta ! Lepo bi uterali drzavi, kad oni nama trebamo i mi njima

slobapatrola
31-01-16, 20:28
koliko je godisnje za pio i zdravstveno ili mesecno potrebno izdvojiti?

Milanche
31-01-16, 20:31
Da li moze da se placa samo zdravstveno bez pio? Naravno imam i zemlju i gazdinstvo na sebe registrovano.

mirmag
31-01-16, 20:32
Oko 90000 din. Lica u PDV-u placaju 120000 din.
Moze se placati samo zdravstveno..

daner
31-01-16, 20:35
drzava te duzi i za obavezno i penziono, bez obzira sto neces

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Matic
31-01-16, 20:40
2015 plaćeno 115.000 a 2014 105.000 rsd.

Janosh
31-01-16, 21:19
E zato sam sada SOCIJALNI SLUČAJ na Budžetu...
Da se razumemo, u zemlju sam propao, kada sam išao da tražim, jer sam ostao nesrećom bez (krava) prihoda...
A sada ZNAM ko sve u selu (a i šire) prima Socijalu X godina, a žive u domaćinstvu gde imaju 15-20 jutara zemlje, I i II klase, i NIJE IH SRAMOTA...
Ali sve se vodi na dedi i babi, ili tati i mami jbg...

U tome i jeste problem, sto neki muljaju, a ispastaju mali posteni poljoprivrednici.

kiraj
31-01-16, 21:39
Pre nekoliko dana uplaćeno za I kvartal, PIO +zdravstveno =24500 dinara.

slobapatrola
31-01-16, 21:41
Jelto mozes da se prijavis kad hoces ili ima neki rokovi?

Peet
31-01-16, 21:43

Bas tako. Napisao sam kakva je procedura za izlazak iz Pio sistema.

YT1RDI
31-01-16, 22:25
Како то? Дал' је могуће да је то зато што је у АП на власти ДС? Код мене можеш добити материјално обезбеђење (социјалну помоћ) само ако донесеш лекарско уверење од специјалисте да си неспособан за рад (поред тога што немаш имовину). Ако си способан за рад кажу "иди у надницу" и одбију захтев.
Кад је у питању ПИО прошле године сам ишао да се информишем како да се комшија одјави. Пре 3 год. се пријавио због здравственог осигурања пошто је дијабетичар. Пошто му је испало скупље него да сам купује инсулин решио да више не плаћа (иначе нема регистровано п. домаћинство). Рачуна, не плаћам, укину ми право на здравствену заштиту и скину с' евиденције. Не лези враже, наредне године стиже опомена преко пореске управе, уз претнњу принудне наплате, за дуг. Обзиром, да је човек функционално неписмен одем ја у Фонд. Испало је да је практично немогуће да скине обавезу док је жив и има имовину.

North ARMY
31-01-16, 22:33
Da sam drzava sve bih koji su na socijali poslao na drustveno koristan rad kao npr da krce kanale oko njiva,pruga i slicno,ipak ih hlebom hrane poreski obveznici koji obradjuju te njive,placaju poreze.

dobrodol
31-01-16, 23:53
Bio sam teška budala i ceo život "igrao pošteno" dok su ostali " 'ladili onu stvar" i smejali mi se kako čuvam krave po ceo dan i mučim se, vučem sa konjem travu pa sušim pored ograde i na placu, pa posle komšija dotera traktor da izbaliram a ja 'ranim presu,(da znam čime raspolažem), zaruši se bunar na pašnjaku, najmi ljude i plaćaj da ga čistiš, a ja u bunaru, a oni, socijala 20. u mesecu, 20 i nekog dečiji dodatak, pa dodatak za samohrane majke (a brak "na divljaka"), par puta godišnje higijenski paket i paketi hrane, a imaju zemlje u vlasništvu plus arenda, kamioni avioni, i SVI NA BUDŽET...
I sad Vi meni recite, ko je lud u ovoj državi...Ja ili ONI (SVI OSTALI)...
Ko u onoj seriji :
ONLY FOOLS AND HORSES......(WORK)
Da dodam...
Registruj traktor, polaži F kategoriju, umatiči krave, konja, čipuj kerove i mačke, pelcuj, SVE, I SVE PLAĆAJ, a oni NIŠTA...
Neregistrovani traktori, na pokojnicima, kad ga savataju pajkani, kuka i plače, pa ga puste, nema položeno, ne plaća NIŠTA NIKOME godinama, 2.000.000 duga za poreze-doprinose, i sl...
I to će mu neko kad-tad da otpiše, ko ovima za TV pretplatu...I to sam plaćao...

YT1RDI
01-02-16, 00:03
ipak ih hlebom hrane poreski obveznici koji obradjuju te njive,placaju poreze.
Па порески обвезници "хране хлебом", и не само хлебом, и оне што ладе муда по затворима а чист је само затворски круг и мало около.

- - - - - - - - - -

20 i nekog dečiji dodatak,
Бре ко да живимо у различитим државама. Чим сам укњижио прво парче земље изгубио сам право на дечији додатак. Кажу ко има више од 4,5 ара пољопривредног земљишта нема право на дечији.

dobrodol
01-02-16, 00:08
STOJIM IZA SVEGA ŠTO SAM NAPISAO U PRETHODNOJ PORUCI (I NASTAVKU)...
Izvinite za off i Velika slova...
Ne mogu više ni da gledam kako drugi rade, bio sam SLEPAC i ostaću to, a oni , skupi mu se lova od Budžeta, pa tup, polovna rotaciona kosačica + sunce za skupljanje sena...
Auto Hyndai Acsent, metalik, a ja trulu Škodu oldtajmera od 25 leta...
TAKO SE TO RADI (glupavi JA produvao 20 godina niz vetar slep kod očiju)...

grunt
01-02-16, 00:15
Komsija zapamti dug za Pio ce biti naplacen kad tad mozda kamata ne ali glavnica sigurno,ako ne taj zaduzenik onda njegova deca,unucici...

Kris80
01-02-16, 00:22
Koja je gornja granica za muškarce i žene za starosnu penziju i koliko se godišnje dodaje???

Peet
01-02-16, 00:42
Nista ne mora da znaci! Jos je toga bilo da im se obrise deo duga ili kamata, razni reprogrami, neki su lako izasli iz tih problema putem inflacije '90-tih! A redovne platise su platili i nikad nisu imali nikakve olaksice ili popuste!

daner
01-02-16, 01:55
Mene iritira sto je drzava od toga napravila namet, moja licna stvar izbora hocu li uplacivati za penziju ili ne ! Kao sto je i moja licna stvar hocu li pojas u kolima zavezati . Gledaju na sve macine da nas deru. Zato treba lepo da pogasimo gazdinstva sve do jednog i u magli da ih ostavimo. ovako ni zrno nismo posekali oni su vec iskalkulisali koliko ce zaraditi

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

grunt
01-02-16, 08:29
Ako bude nekih otpisa ako bude,sta cemo sa ljudima koji su platili i glavnicu i kamatu kao ja jer mi je zemlja stavljena pod hipoteku i dat rok za placanje mesec dana?

German hunting terrier | Jagdterrier