orijas- orijaski sarac

zdravko84

Član
Učlanjen(a)
15 Apr 2010
Poruka
133
nisu isti ali su slicni..... mozda i gresim
 
ljudi neverujem da ih niko ne drzi javite se nije sramota razmenicemo iskustva.
 
Orijaši su općenito naziv za skupinu velikih kunića, uglavnom preko 5 kg. Orijaški šarac ili prema nekim starijim nazivima njemački šarac je pasmina za sebe, kao i belgijski orijaš i neke druge... Ja držim mužjaka kojega parim sa kalifornijskim kunicama. I ne bi ga mijenjao za ništa. kao pas je! Umiljat, veseo, zaigran. Potpuna suprotnost od kalifornijskih koji su očito "industrijska" rasa, rađena za meso...
 
Sad ste me zbunili.Pa jel Orijaski Sarac i Nemacki Sarac jedna te ista rasa?
Post je spojen: [time]1275663018[/time]
_________________________________________________
 
sladjana je napisao(la):
Sad ste me zbunili.Pa jel Orijaski Sarac i Nemacki Sarac jedna te ista rasa?
Post je spojen: [time]1275630618[/time]
_________________________________________________
Kad sam počeo da držim kuniće(pre više od 10god.) zvao se Nemački šarac ili Nemački leptir(bukvalno prevedeno sa mađarskog)zbog oblika crnih partija na beloj podlozi.Ovaj naziv je novina i za mene,kod nas se naziva još po starim imenima.
 
Kod nas je novim standardom uvedeno ime orijaški šarac, iako je najčešće još uvijek njemački šarac i sl... Isto ... drugo pakovanje...
 
Naravno,mislio sam da je frka u tome.Na početku kunićarske karijere sam ih držao,nisu mi se pokazale kao dobre majke.
 
Eto ti ga sad.A ja citala da su zenke Nemackog Sarca kao najbolje majke.Sad me hvata strah od takvog pada.Al dobro,sta ce biti bice.
Od mog jednog rodjaka zenka Nemackog Sarca skace na ljude i napada ih kad otvore kavez.DAL ZNA NEKO STA MOZE DA JOJ BUDE?U velikom je kavezu,parili su je al ne znaju dal je ostala skotna.Ako jeste trebala bi se okotiti za jedno 7 dana.Ona vec cupa krzno i jako je agresivna.Bukvalno se plase od nje.U stvari to nije kavez gde je drze vec neka omanja prostorija.I sad kad oni udju ona se odmah zalece i skace da ugrize ha ha.ma jel to normalno ponasanje?Pit bul zecica.dal je moguce da sad kao ona brani taj prostor posto se hoce kotiti ili mozda trazi zeca?Da nije mozda poludela ha ha.Jaoo ja za ovo nikad do sad nisam cula.Ako neko nesto zna o tome molim vas da se javi
 
Jaooooo nece valjda morati da je gulasaju?Uzas i to mu je prva kunica.Pa gde bas prva a maler.A tako je kvalitetna kunica,greota zaklati.Ima sare na pravim mestima od odlicnih roditelja.izlozbeni primerak.Na kraju,sta da se radi?Nek bude izlozba na tanjiru
 
Ima li neko sarce za izlozbu il neko znanje o njihovim sarama,dozvoljenom i nedozvoljenom u njihovoj rasi?Malo da nam odrzi predavanje i da podeli svoje znanje sa nama.Sta se kod nas trazi?Kako izgleda jedna izlozba? I sve bre pisite sta vam padne na pamet.
 
nemoras toliko da mislis o izlozbama i samo veruj u jedno, da su tvoje zeke najlepse. da slucajno ima neku saru vise ili manje to nece da ti smeta vec nek ti to bude simpaticno. sarcu treba preko njuske da bude izrazena fleka u obkiku srca, i da ima prugu od glave pa do repa, i samo po nekoliko pega na kukovima.
 
sladjana je napisao(la):
Ima li neko sarce za izlozbu il neko znanje o njihovim sarama,dozvoljenom i nedozvoljenom u njihovoj rasi?Malo da nam odrzi predavanje i da podeli svoje znanje sa nama.Sta se kod nas trazi?Kako izgleda jedna izlozba? I sve bre pisite sta vam padne na pamet.
dobar dan svima! ako te interesuje da naucis o kunicima imam knjigu koja je veoma opsirna! od vrsta, bolesti, hrane, mesa, stavljenja koza...skenirana u jpeg formatu, zauzima oko 136mb! pozdrav!
 
Nazad
Vrh