PDA

View Full Version : FREZA prikljucak za traktor

Advertisement

Advertisement

Advertisement

savoris
05-04-10, 00:38
evo vidjeh da ove teme nema , a ako ima neka admini kada se otrijezne prebace ovaj post

naima imam u planu praviti nekakvu laksu frezu za plicu obradu pa ako neko ima kakvih podataka ili jos bolje ako ima frezu ne bi bilo lose da objelodani neke podatke koji me interesuju

nesto ovako otprilike
http://www.strojarstvo-calopek.hr/proizvodi/freza/sl_001.JPG

CAR
17-04-10, 00:49
sta te interesuje kod takvih freza

galki
17-04-10, 08:17
ovo je pravljena to se vidi taj lager u kucistu ce odma da propane moticice treba da se postave u spiralu

CAR
24-04-10, 20:51
ma sve je to dobro samo netreba forsirati

savoris
24-04-10, 22:49
a cuj svaki prikljucak ako zelis mozes satrati za malo sati

ljudi se malo sjebu jer je ovo freza za lake (ili lakse) uslove rada i ne zahtijeva nesto pretjerano snage
e onda je barabe pritisnu u zemlju do kraja i tada obicno dolazi do ":":{

dzionik
25-04-10, 09:47
U pravu je Galki što se tiče noževa, na ravnim se brzo nakupi travuljina i onda samo mulja a dok je očistiš prodje dan.

meeker
25-04-10, 12:28
Evo nekoliko slika malih freza možda padne neka ideja.
Što se tiče noževa primedbe su OK.
I ja bih voleo videti druge tipove ležajeva , al ipak je ovo bravarija tako da je izbor dobar. Ova kućišta sa ležajevima mogu kompenzovati relativno velika ugaona odstupanja.

http://i43.tinypic.com/28s7c3s.jpg http://i42.tinypic.com/2pot9qw.jpg http://i39.tinypic.com/wceote.jpg http://i41.tinypic.com/kd0ejb.jpg
>:({ >:({

dzionik
25-04-10, 18:46
Izgleda interesantno ova kontra freza, deluje logično da bi trebala bolje da radi,,,kad baca gore ostaje sitnije na površini.
Obično su dobre stvati jednostavne, jedino što vuče nazad pa treba više snage.

savoris
25-04-10, 21:36
u na onoj prvoj slici kako paker valjak lijepo ostavlja iza sebe ::svaka cast::

galki
26-05-10, 21:10
http://i48.tinypic.com/33vks9t.jpgMoj frezer ,nisam stigao da pokosim pa se lose vidi ,marka frezera FAP ,ja ga zovem prijepoljac

goxy
27-05-10, 00:22
ja imam imt frezu 1.6m. radi kod mene vec 20 godina bez greske. mana joj je sto je teska za traktor a vrlina sto je neunistiva. kolega ima fapovu i stalno ima problema sa osovinom

Sale
27-05-10, 13:03
Fap-ove u neverovatno izdrzljive . Ja sam na sajmu kupio IMT i pokajao se . Razletela se samo tako posle godinu i po dana . Mnogo nedostataka . Pa nije dzabe konstrukcija na ovoj fapovoj tako robusna a majstor u Imt- u napravio konstrukciju od dva lima 3mm i ponegde ga zavario .
Freza trpi velike sile i treba da bude jaka . Mislim da nema veze sto je se vidi lager u kucistu ,samo redovno podmazati i nema problema .Ja sam sa mojoj 1.85 m do sad odradio preko 50 ha i sa lezajevima nisam imao problma .Ali ako na uvratinama ne dizes frezu onda lezajeve obavezno kupi rezervne :<<>

borko jagodinac
08-06-10, 00:45
http://www.youtube.com/watch?v=AbQQl1hDC-g
Evo malo rada sa frezom imt

francuz
08-06-10, 01:10
Vucem FAPovu frezu od 90te godine, jaka kao mazga...., jedno 2 put mi je propisala ulje sa strane ali nista strasno, 5-6 hiljadarke i 1 dan posla i gas....
Mana:definitivno sto mnogo brzo pojede nozeve ili su joj premali fabricki odradjeni nozevi, bem li ga....

odradimo gofdisnje 10tak Ha i vec cetvrte godine moraju da se menjaju, oko 100e

amac86rs
08-06-10, 02:41
pricao mi covek da one freze za mrkvu takoyvane bankerice isto imaju smer rotora kontra od pravca kretanja traktora.
Radili su sa cetvorednom razmak izmedju banaka 75 i jd od 180 ks da se napatio kao niko. Traktor je jedva izdrzao. ^-^

nebojsa
08-06-10, 23:03
Gledao sam na sajmu IMT-ove freze. Nekih 100 hiljada dinara koju hiljadu gore-dole zavisno od širine. Cena je ok pa me interesuje ima li ko sa njima iskustva iz prve ruke. Jedino što je radna dubina mala, 15 cm mada i to nije loše ako je stvarno tako.
Bila je i neka italijanska, radna dubina 30 cm (ako je istina), nisam siguran za radni zahvat ali mislim da je ili 140 ili 160 i ta košta 2150 evra (ne znam jeli to sajamska cena ili stvarno toliko košta).

Sale
08-06-10, 23:55
Ako mozes da izbegnes IMT ;D} moj savet.

Bećarina pusta
09-06-10, 08:40
Imao sam IMT frezu zahavata 1,5 m, radio sam sa IMT 1,25 m. Pored toga imao sam još dvije freze za Tomu Vinkovića, radio sam sa jednom poljskom 1,6 m, pa sa Batuje 1,3 m, pa sa Gramip 1,7 m i od svih njih IMT-ova ide najdublje no i najteže se vuče. Ona traži puno snage na kardanu po metru zavata i dosta je teška. Kad ovo kažem nemislim na ove nove IMT freze koje su puno lakše od onih prijašnjih (neznam jel se te još prave).

borko jagodinac
09-06-10, 17:50
IMT freza radi najdublje, ali dosta trazi i snage, a i pravi velike grudve gde je zemlja vlaznija.
ima na prethodnoj strani klip gde radim sa IMT frezom bez granicnika dubine, ali i dubinu ne mozes da postignes neku ako ne ides polako i ne prodjes barem dva puta.
ima cak i jaku konstrukciju

zlatko
31-08-10, 22:35
no koment

http://www.youtube.com/watch?v=6Ej0nwWhDXg&feature=related

galki
31-08-10, 23:19
tu zemlju mozes i drvenim plugom da ores

dacha
09-11-10, 13:28
drugari planiram da kupim IMT-ovu frezu radni zahvat 1.40m i da je vucem sa 539 pa me interesuje da nije to mali traktor za nju

steva mrštanac
09-11-10, 13:31
Ja dacho mislim da neces imati problema moze 539 to, samo sto je svaka freza opterecenje. Ovamo kod mene vidim teraju i mnogo vece poklapaju od tocka do tocka pa i vise. >:D

savoris
09-11-10, 15:56
zavisi koja freza , kod mene jedan tjera sa vladimircom 160cm ^-^ laka freza naravno , čak ju je i svu rasturio sa vlatkom

e onda i ja probam na vlatka neku frezu od kolege 125cm i nema šanse , traktor hoće da umre
posle toga ne bude mi mrsko zakačim 170cm , neku laku frezu sa onim centralnim reduktorom , i nju vlatko tjera onako solidno , nije mu baš preteško ali nije mu ni drago

zavisi koju frezu planiraš , kod mene ljudi sa 539 i ''teškom'' frezom kukaju a samo je metar širine

CAR
09-11-10, 16:21
Ja sa 335 nemogu Mursku Sobotu tijerati nema sanse bi sav sagorio sto kaze Savo 360 je solidno tijera a nekakvu talijanku narandzaste boje 335 rastura a obadva traga pokriva eto ti razlike medju strojevima,takav je i plug i sve ostalo.Nije tema ali ja Imt-ov plug kad zakacim Torpedo se "teli"a Osijecki sa drugom dvobrazac siba sve se prasi.

Bećarina pusta
09-11-10, 21:03
drugari planiram da kupim IMT-ovu frezu radni zahvat 1.40m i da je vucem sa 539 pa me interesuje da nije to mali traktor za nju

IMT freze (stariji, jači modeli) su bile zahvata 1 m, 1,25 m i 1,5 m (za 1,75 m nisam siguran da je bilo). Sa IMT-533 i 539 sam radio sa sva tri modela, a zadnji 1,5m sam imao i prodao. Ove od 1 i 1,25 m tera bez problema no 1,25m mu je plafon. 1,5m tjera u suhoj i lagano zemlji no cvili kao jazavac i propiša na sve strane tako da ta freza nije za fegusona. Najbolje je da (od IMT-ovih freza) kupiš model od 1 m jer on sa njom radi do 20 cm dubine (i više) bez problema.

Sa IMT-533 sam radio sa Gramip AT170 zahvata 170 cm i ferguson ju nije osjetio jer je lakša i ima rotor sa noževima manjeg promjera nego IMT freza. Radio sam njim i sa poljskom frezom 1,6 m koja ima diferencijal u sredini i nju je tero onako, ne baš slatko. Probao sam raditi sa Batuje (Slovenskom) frezom 1,3 m i sa njom ferguson radi bez problema. Dobro pazi šta kupuješ jer neadekvatna freza brzo prikolje traktor. Ja sam za ono pravilo: bolje uže pa brže (lakše).

Sale
10-11-10, 00:08
Ja sam uzeo pomerajucu frezu 1.85 metara IMT . I rus mtz 82 je ubi na skroz ,pucaju prirubnice ,konstrukcija .
Ljudi iz Boljevca pogotovo komercijala je izuzetno ljubazna ,moram ih pohvaliti ali IMT frezu vise u zivotu necu kupiti. Sa njom sam dobio i kardan ( navodno sa nekim lamelicama ) koje nikada nisu proklizale .Na primedbu kako kardan ne radi svoj posao odgovor je : pa to su neki nemacki kardani koji se tesko steluju .

Dosta ljudi hvali Batue freze i mislim da je to moj sledeci izbor .

talianu
10-11-10, 08:11
Ja sam ove godine kupio at30 200 gramip teram je sa rakovicom .Kod nas je ritska zemlja i teška je za obradu.Kada je suvo idem na 13,5cm dubine i rajka u trećoj sporo peva.
Spremao sam za pšenicu u drugoj sporo jer je bilo malo vlažnasto rajko se nije grejao preko 60 stepeni.Konstrukcija gramipovoh freza u odnosu na imt je nebo i zemlja u korist gramipa.
Na sajmu sam hteo da kupim imt ali kad sam video razliku u kvalitetu i u ceni nisam se dvoumio ni minut.

Bećarina pusta
10-11-10, 09:48
Sale te nove IMT freze mi se nesviđaju niti malo. ::lose:: A što se tiče Gramipa tu nema puno diskusije, njegove freze (i ostali strojevi) su jako dobar izbor.

Tar
10-11-10, 14:31
............ što se tiče Gramipa tu nema puno diskusije, njegove freze (i ostali strojevi) su jako dobar izbor.

ne mogu ništa na netu da nađem pod Gramipa, Gramipo,.....Kako se to piše ili dajte neki link da pogledamo te priključke. ::svaka cast::

--------------------------------------------------------------
Našao sam http://www.gramip.hr/aboutus.html

talianu
10-11-10, 17:55
Milurović komerc iz ugrinovaca je diler za srbiju ,imaš na njihovom sajtu isto o gramipu.
Cena at30 200 je bila letos 190000 din dobiješ i kardan(cerjak). A 1mt freza je bila nekih 30000 din jeftinija na sajmu ali mislim da je bila 185 cm.O kvalitetu neću ni komentarisati,znam samo da ću malčer na proleće uzeti isto Gramip.

BELIT577
22-02-11, 20:02
ljudi ja sam vuko sa577dv imt frezu od 2,2m puca joj reduktor svake godine bar po jedanput ":":{

Trnavac
23-02-11, 11:09
ja imam jednu plavu, model SRPSKA KOSTAJNICA, komsija ima SLOVENACKU, izgleda da je kopirana, Slovenacka, laka za 539, i sa njom radim bez problema.
na desnoj strani je duza ide van tocka 10-15cm, a to dobro dodje u vocnjak, i vinograd, da nemodam ici uz stablo.
zato sam je i kupio.
kazu, da su FAP-ove najizdrzljivije! >:({

dex79
12-03-11, 23:39
dali neko zna prodajeli ko freze fap Prijepolje u Mitrovici Loznici ili okolini ovih gradova

francuz
13-03-11, 00:29
kazu, da su FAP-ove najizdrzljivije! >:({

meni svake druge sezone crkne lezaj na Fapovku {"{":, delovi oko 5-6 hiljadarki i ceo dan posla...

Post je spojen: 1299969030________________________________________ _________
Radim oko 2 ha, i drugari 5-6 ha.....

Trnavac
13-03-11, 10:45
@Francuz!
...pa prijatelju freza je za usitnjavanje zemljista i trave, a koliko ja vidim ti celo kosovo iz freziras, pa sa masinom moras ko sa covekom, onoliko koliko moze, a ne preforsirati!
>:({

talianu
13-03-11, 11:06
Ležajevi na frezi uglavnom stradaju zbog ljudskog faktora!
Skretanje na kraju njive sa frezom u zemlji je glavni razlog što ležaj propadne.

Sale
14-03-11, 13:09
@Francuz!
...pa prijatelju freza je za usitnjavanje zemljista i trave, a koliko ja vidim ti celo kosovo iz freziras, pa sa masinom moras ko sa covekom, onoliko koliko moze, a ne preforsirati!
>:({

Ja kad sam kupovao frezu Imt ni u prospektu ni od prodavca nisam dobio podatak koliko zemlje jedna freza moze da uradi .

francuz
14-03-11, 16:17
Pa jbg, koristim njegov berac, skip, itd... ne mogu da Ja sad kocim u davanju na koriscenje....

dex79
27-03-11, 22:51
dali neko zna mozali belarus 82ka raditi sa frezom od 2.3m jeli imo neko iskustvo

talianu
27-03-11, 23:03
Ja radim sa rakovicom 65 i frezom 2 m,malo stenje rajka ,prijala bi joj od 180 cm, ali uradi posao.
Samo da napomenem da je kod nas jako teška zemlja za rad (rit). Verujem da nećeš imati nikakvih problema radio sam na dubini 9 cm i 13,5 cm nisam primetio neku razliku u opterećenju traktora nisam još probao na 18 cm (to je max za model koji posedujem).

stjepan151
27-03-11, 23:30
POgledaj G.R.A.M.I.P AT 20 freze su navodno jako lagane.Moj prijatelj je slagao i ja sam počeo ali naravno sa jačim kučištima stranice od debljeg lima pa je to malo teže,ali i jače.

BELIT577
28-03-11, 16:35
moze ja sa 577 teram 2,2m IMT-ovu,i to ide lagano sa njom.

duki78
28-03-11, 16:48
ja imam neku narandzastu 1.5m imt 533 cepa sa njom ali kad je negde bas tvrdo oce da ga ugasi...nego na kolko obrtaja terate frezu ?

steva 1984
28-03-11, 16:50
Freza je ekstra za vocnjake i povrtarstvo ja pozajmim imt frezu od prijatelja za bastu predjemo 2 puta samleveno mekano ovako dok uzorem sa traktorom isklultiviram napravim beton od zemlje koliko se ugazi onda seva motika :lol:.

topalovic
28-03-11, 19:52
Znali neko gde ima nozeva za ove traktorske imt freze i posto su

Kosjerac
28-03-11, 22:18
ajd u Rumu 3-ćeg tamo ćeš sigurno naći.

dex79
28-03-11, 23:25
naso sam pegoraro frezu u ekstra stanju 2,3m taman da se odlucim za nju naletim na roto drljacu falc 2,3m u jos boljem stanju a jeftinija od freze pa sam u dilemi ^-^

BELIT577
28-03-11, 23:30
dex rotodrljaca ti je laksa za rad od freze,i koja je cena te RD ako nije tajna i sam trazim jednu ali od 3m da nisi negde video neku dobru?

dex79
28-03-11, 23:43
ova sto sam je ja gledo cijeni se 2700km oko1350e
a od 3m su najcesce ali tesko je naci da je bas u super stanju

bobanvrb
30-03-11, 15:03
Dali bi neko mogao da da da neke detaljnije podatke za freze,recimo broj obrtaja motika precnik itd.Mozda bi pravio nesto ali mi fale ti podaci.Hvala >:({

sipeta
03-04-11, 22:19
ima li ko diferencijal za imt 180 ili batulja 160cm frezer?

bobanvrb
05-04-11, 23:17
ima li ko diferencijal za imt 180 ili batulja 160cm frezer?

ja bi da probam da iskoristim ladin diferencijal da napravim jednu laku frezu za baste i neke lake radove.Nisam naso neki jaci a mislim da bi valjalo

tomobanja
15-04-11, 22:25
Zlatna motičica,TRSTENIK,proizvodi kvalitetne.

bobanvrb
16-04-11, 00:41
Zlatna motičica,TRSTENIK,proizvodi kvalitetne.

neznam dali prave freze ili samo moticice i tako to od opreme.
Inace oni su iz donjeg dubiča kod trstenika

tomobanja
18-04-11, 23:36
Samo motičice.

bobanvrb
21-04-11, 22:06
I imaju solidan kvalitet

zombie_666
24-04-11, 22:20
Pisao sam o tome na Rakovica temi, moj komšija kolje svoju Rakvocu 60 sa nekon italijanskom frezom od 2.5m, freza je toliko teška da se prednji točkovi na Rakovici uopšte ne osjete (a ima naprijed teg od 50kg), dok zadnje gume legnu do te mjere da ostane još nekih 10cm izmedju felge i asfalta. Jes da freza melje kamenje, nevjerovatno sitni zemlju, al ono je žalosno šta radi sa traktora. Freza je inače vlasništvo njegovog zeta, koji je nosi sa Fendt-om od 100KS (Fendt 311LS, traktor kao bager, vidio sam kad je donosio frezu, baca je tamo-ovamo kao perce). Jadna Rakovica, stvarno mi se sažali kad ono vidim.

zombie_666
24-04-11, 22:37
Evo snimka mog frezanja sa IMT 539 i Eberhard frezom zahvata 165cm (sa centralnim reduktorom i dvije brzine), ovo je prvi prolaz direktno na oranje, njiva inače ima strašan nagib, nismo smjeli da silazimo niz "goru" stranu je freza totalno gura traktor, pa smo išli uzbrdo na toj goroj strani a silazili nizbro na onoj blažoj. Fergo je vukao uzbrdo bez problema u drugoj sporoj (nije moglo brže jer je oranje neravno).

http://www.youtube.com/watch?v=FXkSvZxDdIE

http://www.youtube.com/watch?v=t1pM1wODnqU

bobanvrb
24-04-11, 23:18
svaka cast.Reko bi da ides 3 spora ako se ne varam,mozda zbog snimka.Inace sam cuo da freze sa centralnim dif.znaju da naprave lom,kao bolje su one sa diferencijalom iznad pa spusten prenos sa lancom bocno.Kakva su tvoja iskustva sa tvojom?I mene interesuje kupovina takve freze ali da moze da se sa njom radi,a ne neke teske da kukas pored nje.Pozdrav i jos jednom pohvale za trud>:({

zombie_666
25-04-11, 08:30
svaka cast.Reko bi da ides 3 spora ako se ne varam,mozda zbog snimka.Inace sam cuo da freze sa centralnim dif.znaju da naprave lom,kao bolje su one sa diferencijalom iznad pa spusten prenos sa lancom bocno.Kakva su tvoja iskustva sa tvojom?I mene interesuje kupovina takve freze ali da moze da se sa njom radi,a ne neke teske da kukas pored nje.Pozdrav i jos jednom pohvale za trud>:({

Stvarno je druga spora, al i meni je čudno kako na videu izgleda da idem brze. Ja sam moju jesenas kupio, dosla iz Njemačke, ima gotovo nove noževe i može da kopa veoma duboko. Frezao sam baštu (nekih 1000m2) i kada je spustim do kraja kopa 25cm u dubinu. Mislio sam da neće moći toliko zbog diferencijala, ali kada se bolje pogleda, noževi su joj zavijeni oko njeg, tako da manje od 10cm ostaje neisfrezano u sredini, ali i to se sve raspe tako da kada prodje freza ne vidi se bilo kakva razlika. Što se tiče pogona, ona ima zahvat od 165cm, tačno poklopi fergu pa nema gaženja nikako. Vidi se i na snimku, uzbrdica je uzasna ali fergo je bez ikakvih problema frezao i uzbrdo i nizbrdo i nije mu bilo teško, nije se grijao niti "davio", samo dobar gas. Inače sam radio u prvoj frezinoj brzini, probao sam i sa drugom ali to je prebrzo za prvi prolaz jer je oranje bilo neravno, pa je nisam ni dirao, sve sam uradio njenoj prvoj brzini. Prešao sam samo jednom i bilo je dovoljno usitnjeno, posle sam samo jednom prošao drljačom da lijepo poravnam iako nije bilo posebno potrebno, ali htio sam da baš udesim za sijanje kukuruza. Ovo je inače prvi put da frezamo ovako, njiva ima malo manje od pola hektara, za dva sata smo je prešli frezom. Inače smo do sad radili tanjiračom dva prolaza pa onda drljačom, ali tanjirača se može vući samo nizbrdo, uzbrdo je vrlo teško uznijeti (moram svaki put da "jašem" naprijed na fergi), a kamolii uzvući. Sa frezom sam uštedio praktično cijeli dan (toliko mi je prije trebalo da je pripremim) i potrošio sam mnogo, mnogo manje goriva (prije mi je na ovu njivu išao gotovo cijeli rezervoar jer sam imao ekstremno mnogo praznog hoda) a sad sam sa jednim rezervoarom podrljao drugu njivu od pola hektara, isfrezao ovu pa i nju podrljao i potom obje posijao, sve za jedan dan. Sve u svemu, freza mi se pokazala toliko korisna da to nije moguće riječima opisati, nisam imao nikakvih problema s njim, nije teška ni za nositi ni za raditi, melje odlično. Marka je inače Eberhard (na jesen mi je iz Njemačke stigao komplet plug, freza i drljača, sve Eberehard od istog gazde, neki matori Švabo odustao od poljoprivrede pa moj zet sve kupio od njeg, mašine inače kao nove sve bile), sve je starije od 30 godina, dakle stara njemačka tehnika i stari dobri čelik iz vremena kada se nije štedilo ni na količini ni na kvalitetu.

Što se samog pogona tiče, u reduktoru se inače prvo nalaze dva para zupčanika za dvije brzine a potom ide hipoidni zupčasti par (kao u diferencijalima kod vozila), gledao sam zupčanike kada sam ulje pregledao, svi kao novi, vratila debela kao ruka. Hipoidni zupčanici su inače savršeni za ovakva opterećenja jer su daleko izdržljiviji od običnih koničnih i manje se griju (zato se i stavljaju u diferencijale) ali su i skuplji mnogo jer su vrlo komplikovano za izradu. Ne vjerujem da se kod novih freza ugradjuju hipoidni, nisam dosad nikad vidio da ih ima, a to se lako vidi po tome što je ulazno vratilo u reduktor postavljeno ekscentrično.

skal
01-05-11, 13:46
kako se kreću cene tih freza mene interesuje nošto oko 2 met.

zombie_666
01-05-11, 14:13
kako se kreću cene tih freza mene interesuje nošto oko 2 met.

U Bijeljini na stočnoj pijaci prije par sedmice lik je prodavao frezu 185cm, gotovo ista kao ova moja, u odličnom stanju sa dobrim noževima za 900KM (450E).

mitar88
11-05-11, 23:32
Evo moje freze Nardi 120 cm gonim je sa Goldoni 3050 njemu je mala ali je pogodna za mojoh vocnjaka a uz nju imam Batuje 150 cm a nju gonim sa Ursusom ali samo nekada kada frezam gdje je ravno i nema basce najcesce gdje je bila djetelina!
http://i51.tinypic.com/dqgsw.jpg
http://i52.tinypic.com/2qn4869.jpg
http://i55.tinypic.com/2vcav04.jpg

Dragan94
19-05-11, 10:02
koliku frezu bi mogao imt560 da vuce,sobzirom da je kod nas teska zemlja?Lkl{{

mitar88
19-05-11, 16:43
NEkih 160 cm!

savoris
19-05-11, 18:22
malo je 160 , može on i više , čak mislim pošto mi se radi o komšiji pa poznam teren da bi do 200cm išlo , naš član @dex79 ima 82ku i frezu 230 i igra se sa njom kako sam čuo od onih koji su ga gledali dok freza
ja sam sa mojom 52kom tjerao 180cm ni ne osjeti je

mitar88
19-05-11, 21:31
Moze on gonit samo koliko vremena!?

Sobimunja
26-05-11, 00:08
Pozdrav svima,
Dali neko ima iskustvo sa frezom Murska subota, i ako neko ima katalog za nju.

Sobimunja
26-05-11, 00:10
Evo i slike, još nije gotova ostalo još par sitnica
http://poljoinfo.com/Users\Slobodan\Desktop\SDC12022.JPG

savoris
26-05-11, 09:43
a gdje su slike ?

peto1
26-05-11, 09:46
@ Savo

Na drugoj strani okreni monitor.

skal
26-05-11, 10:32
ja sam sad poručio Frezu našo na sajmu neka GEO taljanska,180cm,ima 370kg,a cena 1540eu..kad stigne ubaciću slike

Sobimunja
28-05-11, 12:44
Evo slike ponovo
http://i52.tinypic.com/f026c3.jpg

skal
28-05-11, 17:33
jelće to ići dosta u zemlju nešto mi deluje lagana?

mitar88
28-05-11, 21:46
Trebao bi napraviti ovo m,alo masivnije i tezezbog tvrde zemlje!

savoris
28-05-11, 22:05
ma mora imati i ležajeve na krajevima osovina , sve će se raspasti

zombie_666
29-05-11, 19:53
ma mora imati i ležajeve na krajevima osovina , sve će se raspasti

Moja je ista ovakva, nema lezajeve na krajevima pa radi odlično, ništa se nije raspalo a ima joj najmanje 30-40 godina.

mitar88
29-05-11, 22:24
Ova gore freza kada uhvati ledjine kao sto sam ja skoro pofrezao ima da je sakuplja po njivi ili nedce moci nikako u zemlje a pogotovu u travu!

zombie_666
29-05-11, 22:34
Ova gore freza kada uhvati ledjine kao sto sam ja skoro pofrezao ima da je sakuplja po njivi ili nedce moci nikako u zemlje a pogotovu u travu!

Ko se potrudi, taj moze da polomi svaku masinu. Takodje, frezanje ledine ili zatravljenog zemljišta je sasvim besmislena radnja, to je ubijanje i traktora i freze.

mitar88
29-05-11, 22:43
Pa ne kazem ja da treba biti grub prema bilo cemu i sve treba cuvati ali recimo kada bascu ne stignemo pofrezati a zatravni il se uledini moramo to uraditi,htjeli ne htjeli!!!! Ali zato ja kada to radim prvo samo malo spustim frezu da povrsinski razbije ledinu a zatim malo dublje i onda poprijeko,a naravni niko nije lud natjerat frezu u ledinu na max dubinu!!! To je stvarno izmucavanje traktora kada odjednom ide u zemlju freza!

savoris
30-05-11, 00:39
a čuj , koji će mi vrag freza ako nemože poderati ledinu , ja mogu i drljačom prevrtati preorano , ali kako orati voćnjak a da ga ne nagrdiš makimalno (uzmimo u obzir da velika većina nema grubere i podrivače)

Sobimunja
30-05-11, 21:50
Ova freza je radila na svim terenima, problem je bio na pogonskom zupčaniku - konusnom, pukao muje jedan zub zbog preopterećenja a sumnjam i na kvalitet izrade zupčanika. Ležajevi i osovina su OK. Osovina koja nosi sve je Fi 70.

mims
21-06-11, 13:12
Koliku frezu bi mogao da nosi 542, i koliko bi koštala polovna.

mitar88
21-06-11, 15:56
Mogao bi da nosi 120-140cm a cijena zavisi od marke freze i stanja!

mims
21-06-11, 21:33
A bar otprilike? Nemam puno malo oko rasadnika i bašte.

mitar88
22-06-11, 00:25
Pa ja sam platio Talijansku 800 EUR 120 cm polovna a marke je Nardi,pofrezala je kod bivseg vlasnika mnogo mnogo zemlje i na njoj nisam nista pipnuo sem sto sam zavario poklopac od pozadi bio puko na dva mjesta od necega i zamjenio nozeve ali to je potrosni materijal to je sve a uz nju nisam dobio kardan!!!! Ovakva kao stgo je moja tebi bi izvrsno odgovarala! imas sliku od nje na predhodnoj strani!

draganpan
22-06-11, 00:31
Lepo izgleda njiva kad se pofrezira, ali sta je ispod niko ne razmislja.
Ocito je ( kod men u kraju ) ko je frezirao mnogo je losiji usev nego gde je radila tanjiraca drljaca i drugo. A zasto je tako... ? da vas cujem strucnjaci....?

mitar88
22-06-11, 00:46
Pa vjerovatno zbog toga sto freza ugladi zemlju ispod zemlje koja je pofrezana odnosno ona usitni onu dubinu na kojoj ona radi a ostatak zemlje se jos vise uledini,a tanjiraca usitni na svojoj dubini a ostatak zemlje ostane rastresiv toliko koliko je plug uzorao! Samo freze se vecinom koriste za vocnjake vinograde i baste ne koriste se bas cesto u spremanju njive za kukuruz psenicu i sl! Ali kada ne moze tanjiraca mora freza ne mozemo ostaviti njivu ne pofrezanu!

draganpan
22-06-11, 00:50
Tako je mitre 88
Freza na donjoj dubini svog zahvata sabije (bukvalno) zemlju u tvrdu plocu... u losim zemljistima...

mitar88
22-06-11, 12:07
A pogotovo u teskim ili mokrim zemljistima gdje pri oranju plug oce da se ispravi kada ore koliko je teska zemlja!

bobanvrb
27-07-11, 18:11
Sto se tice neke obrade zemlje freza je najgora varijanta.Ali za spalir zavrsava poso.Ja sam za varijantu lakih freza sa vecom radnom sirinom.Nisam pristalica ovih teskih koje imaju vecu radnu dubinu ali su uze.Mislim da nemaju efekat makar sto se spalira tice.

mitar88
27-07-11, 20:27
NEamasju vraga efekar ja imam laku itesku frezu i spalir!! Teska freza moze u ledinu kao sto bude u sljivama u mnogim slucajevima ili bude u spaliru!! Kada se freza sa lakom frezom koju godinu i kada se uzt to zemlja uledini tokom ljeta onda na jesen kada frezate veoma ce te imati problema ri frezanju jel laka freza samo oskace kao da udara u kiamenje a kada udje teska freza ona dere ledinu 15 cm duboko i to je vec neki posao al ja ton radim samo u jesen a ostatak godine sa lakom !

bobanvrb
27-07-11, 23:03
Tu se slazemo 100%.Pisao sam iz moje perspektive naime ja imam 533 tako da ti je sve jasno.Sa njim mogu da teram imt od 1 metar i ako je ledina najebo sam.

mitar88
27-07-11, 23:15
Pitanje je i jedan metar komsija je gonio sa URsusom 355 IMT 140 i bilo mu je taman u ledini staroj 5 godina znaci nije ga uopste mucilo bilo mu bas bas taman!!!

zombie_666
27-07-11, 23:22
Ne mogu da prežalim što nisam snimio komšiju kako freza ledinu koja nije pipnuta od 1992. godine sa ogromnom teškom frezom od 2.5m i Rakovica 60. Pričao sam već o tome, al sad sam se opet sjetio one žalosti. Normalan čovjek ne bi ono radio traktoru, bože sačuvaj, al vjerujte da sam imao osjećaj da će traktor jednostavno da umre, ono više nije bio rad motora, ono je bilo čisto vrištanje, agonija. Strašno kakvih ljudi ima.

mitar88
27-07-11, 23:35
pa to stvarno neko normalan ne bi radiioo traktoru a recimo kao sto ljudi ovde gone sa traktorima od 55-65 ks freze 140-150cm po ledini je po meni sasvim normalno traktor dere koliko freza m,oze u zemlju a nije mu pretesko da oce da se ugasi znaci neka normala i uz to je normalna potrosnja i izvrsno uradjen posao!! A to sa rakovicom je isto kao da za traktor od 55ks recimo zakacite 3 brazde veliki okretac plug i u tesku zemlju stvarno suludo

sorin
05-08-11, 20:32
Treba mi savet. Imam parcelu od 10 kj koja je poorana za setvu lucerke. Ne pomazu ni 3 prohoda tanjiracom jer je u pitanju ritska zemlja. Vlage ima ali tu ritinu moze samo dobar mraz da usitni. Sad, posto svake godine istu muku mucim pri setvi psenice i jecma, razmisljao sam o kupovini freze, jer ovo sto je sad na njivi je nemoguce posejati.

Na raspolaganju imam traktor 533, rakovicu 65 i rusa 82-ku. Sta predlazete?
Napomena, parcele jednom u 2-3 godine prelazim podrivacem, tako da nema nabijanja i pluznog djona.

zombie_666
05-08-11, 21:26
Rus može goniti i roto-drljaču kao i frezu solidne širine. Nemam iskustva sa takvim zemljištem, ali vidio sam na mom kraju da RD nema dobre rezultate u glinastim zemljištima (gdje se formiraju krupne, veoma tvrde grudve koje ni mraz ne usitni) dok freza (npr, ranije spomenuta teška freza od 2.5m agregatirana sa Rakovicom 60) nešto bolje odradi posao. Ljudi sa boljim poznavanjem ritskog zemljišta će ti dati tačniji savjet, ovo je neko moje iskustvo na osnovu onog što sam vidio.

sorin
05-08-11, 21:53
Tu i jeste caka, dok ne probas nemozes znati. Cudno mi je da kod mene u okolini neiko nema niti frezu niti drljacu. Sta odradi mraz, to je, a psenicu seju rasturivacem za vestak. Muka!

mitar88
05-08-11, 21:56
Kupis za 82-ku tesku frezu 2-2.20 m i ima da bude kao riza sitna i dobra za usijeve mi smo njivu ne oranu 60 god uzorali i pofrezali i bilo milina a prije toga prelazili 5 puta sa tanjiracom i nikakvog efekta!!

milan 87
05-08-11, 23:49
ljudi danas sam se setio moze se freza napravi .
od ladu ona ima zadnju vucu i na njo navaris moticice i kardan i nosila i sam da brise. sta mislite

savoris
05-08-11, 23:55
i ja sam za ovo što kaže mitar , freza 200-240 i tjeraj rusom
samo možda bi mogla i ''laka'' freza jer se radi o pooranoj parceli

talianu
06-08-11, 00:09
Treba mi savet. Imam parcelu od 10 kj koja je poorana za setvu lucerke. Ne pomazu ni 3 prohoda tanjiracom jer je u pitanju ritska zemlja. Vlage ima ali tu ritinu moze samo dobar mraz da usitni. Sad, posto svake godine istu muku mucim pri setvi psenice i jecma, razmisljao sam o kupovini freze, jer ovo sto je sad na njivi je nemoguce posejati.

Na raspolaganju imam traktor 533, rakovicu 65 i rusa 82-ku. Sta predlazete?
Napomena, parcele jednom u 2-3 godine prelazim podrivacem, tako da nema nabijanja i pluznog djona.
Sorine ako imaš želju dođi kod mene da vidiš frezu( može i u radu).
Gramip at 30,200 cm sa rakovicom 65.Kod mene je isto rit ,ne daj bože da odmah posle oranja ne ideš da drljaš,tanjiraš obro si bostan.
Ja je ne koristim u ledinama ,nabavio sam je samo za voćnjak ali prošle godine usled istog problema kao što ti imaš probao sam i oduševio se.
Spremao sam za pšenicu u suncokretu bez i jednog tanjiranja.
Moj savet da uzmeš 220-240 za rusa ipak se rajko muči sa njom.

mirko 015
06-08-11, 00:11
ljudi danas sam se setio moze se freza napravi .
od ladu ona ima zadnju vucu i na njo navaris moticice i kardan i nosila i sam da brise. sta mislite
Kod mene ima takvih freza oko 15-ak,ali jako malo,oko 2-3 jos uvek da kazem stenju.Problem je u tome sto ladin diferencijal je predvidjen za auto i brzinu a ne za opterecenje,na mnogim ladama je crko i na samom autu a kamoli na frezi.Ja ti predlazem za naprimer reduktor od tarupa i on se kupuje za oko 100 eura da je extra.>:({

mitar88
06-08-11, 23:57
MNa najbolčje prekopruka je 200-240 sa rusom frezu tesku da imas i za ledine i ne mslis a tu sa ladom ima da sjebes za dva dana u malo tezoj zemlji mozes nabaviz polovnu iz uvoza zua 1800 eur do 2000 eur u extra stanju !! A moze kao sto savo kaze da uzmes i laku al bolje je teska kad imas jak traktrornegdje gdje je djetelina ili nesto samo pofrezas dvaput duboko i posijes prinos odlican licno isprobao!!!

savoris
07-08-11, 00:18
tačno , može laka ako neće ići u ledinu
a ako misli frezati nekada i bez oranja onda ništa bez teške freze , laku bi rasturio veoma brzo , pogotovo rus koji ne poznaje pojam ''teško''

mitar88
07-08-11, 23:16
Kupuj utesku brate za 82-ku i da te bog vidi ima da dere i beton kada je teska a i rus takodje nezna sta je tesko to ti svi savjetujemo pa i Savo koji se po najbole razumije u mehaniku ovdeee!!!! >:({ >:({ Pa ja gonim sa 50 ks tesku 150 cm a ti sa Rujom moze komotno 250 cmm!!

talianu
07-08-11, 23:23
http://www.gramip.hr/at30.html
Gledaj ovu zadnju od 230 cm taman za rujkana.

mitar88
07-08-11, 23:34
Ako joj se pomice redukor pred kucu mi netreba ima da drekne treci dan ne kupuj ni za zivu glavu samo gdje je reeduktor fiksiran to kupuj a ovo nipostoo !!!

talianu
07-08-11, 23:39
Šta pričaš??
Pojasni malo. Jel si imao pa se kaješ ili si "čuo", ja imam od 200 cm i ne vidim razliku u radu kad je na sredini ili kad je pomerena u stranu.
Kroz reduktor prolazi osovina na tom je principu.

mitar88
07-08-11, 23:42
Zdrobili tri do sada sa pomicenjem reduktora i ja se kajem a nemoj da se pomice reduktor a nije bito da li je na sredini ili na krajevima sam nek je fiksiran! >:({ >:({

savoris
07-08-11, 23:52
mitre smanji malo ribu oko mojeg poznavanja mehanike , ima ovdje još ljudi koji znaju mnogo više od mene pa se ne reklamiraju toliko

a ima li koja rasturena za malo para kod tebe , ja bih kupio jednu

mitar88
07-08-11, 23:54
Nema treutno sada al bice vjerovatno uskoro jedna IMT kod ujaka nije vidjela ulja od kupovine a masna na sve strane nece dugoo >:({

talianu
08-08-11, 00:00
Na ovoj frezi se pomer celo postolje sa reduktorom i trećom tačkom kačenja (topling) ako je dobro učvršćen ne vidim razlog da se razjebe.
Ako je vlasnik neodgovoran pa mu se reduktor otpusti (olabave se šrafovi) a on ne kontroliše s vremena na vreme to je već njegov problem. Onda je sve jedno jel fiksiran ili ne.
No u uputstvu za rukovanje sve lepo piše ali neke mrzi da čitaju.

talianu
08-08-11, 00:02
No usput da pitam koje ulje koristite za lančanik a koje za reduktor?
Pošto vidim da je Mitar specijalista za freze zamolio bih za savet,Savo i za tebe važi.
U uputstvu piše neko od 220 viskoznosti za reduktore ali ja tako nešto ne mogu da nađem

mitar88
08-08-11, 00:04
Pa ok >:({ al ja znam da smo mi podrobli tri komada jedna je bila 200 cm a druge dvije po 180 otu od dva metra je zdobio Goldoni 3050 50 ks a druge dvije DONG FENG 40 ks!! A sve ilo pricvsceno moje iskustvo je bilo lose a za ostale neznam!! >:({

talianu
08-08-11, 00:11
Imam na kardanu osigurač pa čim dođe do nepravilnog rada usled nekog faktora samo ga precvika i vrti u prazno tako da vam savetujem da uzmete kardan jer je jeftiniji od freze.>:({

mitar88
08-08-11, 00:24
Pa imam ja taj karadan samo to je za lakse freze a za teze je lamela koja sama zakrci pri udarua a steluje se na oprugama na koji intenzitet hocete!!

talianu
08-08-11, 00:28
E jbg onda vozi lakše!

savoris
08-08-11, 00:28
No usput da pitam koje ulje koristite za lančanik a koje za reduktor?
Pošto vidim da je Mitar specijalista za freze zamolio bih za savet,Savo i za tebe važi.
U uputstvu piše neko od 220 viskoznosti za reduktore ali ja tako nešto ne mogu da nađem

kako nemožeš , evo pa biraj >:({
http://www.modricaoil.com/latn/?page=3&brand=77&ShopItemId=59

talianu
08-08-11, 00:38
tražio u VŠ i PA nisam našao svi me gledali ko da sam tražio metanol.
Samo me interesuje kakva su pakovanja dole piše 1x60 i 1x200. Ima li od 1 lit ili 5?

savoris
08-08-11, 01:01
neznam za pakovanja , nisam ni gledao na to
pogledaj od nekih drugih proizvodjača , ja sam stavio ovaj link jer mi ga je google prvoga izbacio

ali traži ulje za reduktore , ona za mjenjače hipoidna ja mislim da idu samo do 140 viskoziteta , nisam siguran

talianu
08-08-11, 01:17
E to mi nude kažu isto je ali nisam uzimao .

mitar88
08-08-11, 11:47
U lancanik u moje frezue ja sipam svinjsku masta a u reduktor sipam 140-ku!

bobanvrb
08-08-11, 17:02
:lol:
U lancanik u moje frezue ja sipam svinjsku masta a u reduktor sipam 140-ku!

mislim da imas jedno pet kerova oko freze 24 sata.Tu ne moze niko da pridje.Mene cigani ojadise.Pokupili mi svo gvozdje sto imam i neke stare akumulatore ali toga se nikad nebih setio.:lol:

mitar88
08-08-11, 17:48
Pa sta cu kada mi otisao semering u freze a nemam vremena da rasklapam a ovako kada koljem krme ostavim mast koja nije posoljena i nista joj ne fali a nema kerova kod nas u selu msm jajara puno a i da dodju moj bi ih podero ko dzake!!!

razarach
18-10-11, 13:48
Ljudi, molim za malu pomoć oko kupovine freze.
Radi se o Centralnoj Frezi Fužinar 160 (Batuje), sa ravnim (pravim) noževima. Da li je to dobro ili loše što su pravi noževi?
Molim vas za vaša iskustva ako ih neko ima i da li vredi ovo kupovati? Nosio bi je IMT 549.

Molim kolegu SAVORIS-a da da neki komentar, čini mi se da sam negde video na njegovim fotografijama da ima ovu frezu.

http://i55.tinypic.com/2zzros1.jpg

duki78
19-10-11, 14:43
ja imam istu ovakvu frezu batuje samo je manja 120

mitar88
19-10-11, 22:37
Ja imam Batuje ali 150 i bez iukakvih problema ju je nosio i radio godloni 3050 ja msm da bi 549 moga da je goni sto se tice motora a i ako je brdovito ne bi polijetao jer ima DW POsto da nema DW ne bi mogao jer je prelak i proklizavao bi nizbrdo!

Milos T25
04-12-11, 19:13
Ljudi procitao sam vase komentare...sve je to u glavnom ok.Ja licno raspolazem sa traktorskim frezerom 125cm radne sirine 36 motika bugarske proizvodnje,mislim da je jos neprevazidjen

talianu
04-12-11, 19:21
Sad ga pretera,slikaj da vidimo taj spejs šatlLkl{{

zetor7245
09-12-11, 21:09
(http://imageshack.us/photo/my-images/809/07112011323.jpg/) ovo je moja freza, gramip izuzetno ucinkovita i lagana za pogon, koristi se sa imt533

talianu
09-12-11, 23:49
A u zemo ,što je ne očistiš malo?

zetor7245
10-12-11, 20:15
@talianu, cuti samo nekad se ne stignem ni ja okupati, sad preko zime ce biti vremena za ciscenje, a u sezoni samo rad

dulebp
11-12-11, 14:04
imali neko djelova ili bolje receno rasturenu imt frezu od 1,3 metra.

Kosjerac
11-12-11, 18:10
Dule imaš delova u Rumi, teško ćeš ovako naći.

talianu
12-12-11, 02:57
Dule šta ti konkretno treba?

dejan 77
12-12-11, 13:29
ulja koja mozes kod nas kupiti je modricin 140 imas ga u vrscu i u admidu u Bns. inace reduktorska ulja mozes dobiti samo po porudzbini od FAMA ili GALAXA,problem mozes resiti i dodavanjem masti u 90 ili 140 ulje ali moras ubaciti ep mast .

talianu
12-12-11, 17:17
^-^ šta je ep mast?

reggacci
25-12-11, 14:57
Milose jel je vladika nerasturi

Ljudi procitao sam vase komentare...sve je to u glavnom ok.Ja licno raspolazem sa traktorskim frezerom 125cm radne sirine 36 motika bugarske proizvodnje,mislim da je jos neprevazidjen

Milos T25
25-12-11, 15:11
Milose jel je vladika nerasturi Mija freza je kod mene jos od 1984 (cale kupio novu).Pofrezovala je boga-oca i sada je kao nova samo redovno menjanje motika.U mom kraju ima ih mnogo i sve su starije od 25 godina i nece niko to da proda.One su bukvalno neunistive kod njih je prenos preko zupcanika i jos niko to nije imao potrebe nesto da otvara i popravlja.Par moih drugara su istu takvu prosirivali na 1.6 pa cak i na 1.9m te ih pogone sa traktorima od YTO 454dw pa cak i sa 577dw. I nista mu nije to je jednostavno neunistivo.Ja trazim da kupim sebi jos jednu da je prosirim na 1.6m i to vlatko nosi gde je malo manji uspon.

zombie_666
11-02-12, 15:05
Jel se meni čini ili ove "IMT" freze imaju diferencijale od auta umjesto reduktore, pa još i različite?

http://www.pik.ba/artikal/2622312/freza-za-traktor-imt-1-6m-065-480-341/

kinez
11-02-12, 15:13
zombije bas svasta nadjes prva mislim da ima dif od forda taunusa a ona druga od lade to zam sigurno

zombie_666
11-02-12, 16:46
Au brate, a na njima piše "IMT"...Dokle je stiglo to nekad praktično sveto ime...

fiat615
11-02-12, 17:16
Ma to neki privatnici prave onda lijepe naljepnice kakve god hoces. Vidis da nije imao vise boje pa je ofarbo sto je imao.

borko jagodinac
11-02-12, 22:40
http://youtu.be/AbQQl1hDC-g

Original IMT freza kupljena 82 godine

mims
26-02-12, 22:22
Jel ima neko uputstvo i/ili katalog za IMT frezu kao sa snimka. Kupio sam jednu polovnu, treba se sređuje a neznam odakle da krenem.

lisnik
26-02-12, 23:56
Katalog nemam, ali znam ako je komplet sredjujes pocni od tog poklopca sa strane.Tu unutra bi trebao biti lanac koji najvjerovatnije moras mjenjati.Cim skines poklopac i lanac vidjeces sve ostalo.

borko jagodinac
27-02-12, 00:11
Tu je lanac koji kod mene nije menjan od kako je kupljena freza 83god. a frezira po 2 hektara najmanje svake godine.
mims@ nema tu neke velike matematike, ja sam rasturao taj poklopac imas lanac i dva lancanika, reduktor je klasika i njega sam rasturao prosle godine zbog biksne koja drzi zadnji lager, ali nisam zapisao dimenzije lagera

talianu
27-02-12, 01:07
Mims,nje nikakva mudrolija.
Proveri lanac,lančanik,ležajeve,reduktor ako je to ok onda nema problema.
Zatim vidiš noževe ako neki ne valja zameniš ali bolje bi bilo da menjaš sve odjednom zbog balasta.U slučaju da vibrira proveri osovinu ako je kriva pravac Bečej na centriranje i to je to.

zombie_666
16-03-12, 16:40
Par snimaka današnjeg frezanja, odradio voćnjak i pripremio dio parcele za krompir. Akteri su IMT539 i Eberhardt freza zahvata 165cm.

http://www.youtube.com/watch?v=ZDhd9-hMiIs

http://www.youtube.com/watch?v=IsYvzHXf9zY

http://www.youtube.com/watch?v=_bHumqldhyw

vladj
11-09-12, 21:56
Trebao bih u skorije vreme kupiti novu frezu. Sta savetujete i sta mislite o frezama IMT Boljevac?

Manjevic
09-11-12, 19:29
nasao sam jednu frezu na prodaju, zahvata 220cm... da li je mogu vuci sa rakovicom 65 i koliko se krece takva masina...

talianu
09-11-12, 21:31
Možeš bez problema,ja vučem od 2 metra i nikakav nemam problem.

Manjevic
09-11-12, 21:36
Možeš bez problema,ja vučem od 2 metra i nikakav nemam problem.
a jel znas mozda koje su im cene?

talianu
09-11-12, 22:47
Ne znam,novu sam platio pre dve godine 2000 eura,Gramipova.Prelistaj po oglasima pa ćeš znati približno cenu.

alen1972
03-01-13, 18:52
koja velicina freze bi odgovarala torpedu 75, radio bi vrtove usluzno, radi se o preoranoj zemlji preko koje se prelazi frezom na nekoj dubini od 15-18 cm, sta bi mi odgovaralo da trazim za njega ?

borko jagodinac
03-01-13, 20:33
Nesto ovako, od 2m ili2,2m http://www.fapliv.rs/index.php?c=171&p=180&jezik=srp

alen1972
03-01-13, 22:52
da li bi mogao torpedo 75 da pogoni ovo na dubini od 15-18cm, zahvat 2.4m
http://www.polovniautomobili.com/oglas2528350/howard_freza/

Kazner
03-01-13, 23:05
Ovo tropedo moze samo sanjati da radi sa ovim,mozda bi i mogo prenosat po avliji ali da radi tesko ili nemoguce

mirko 015
03-01-13, 23:46
Ovo 75-ca vuce bez problema.Ja vucem bocno(sto je teze)1,2 metra sa IMT540 bez problema i uzbrdo i nizbrdo.Radio sam i sa Gramipovom 1,8m veoma lako,da se razumemo nije to da se leti po vocnjaku,sa frezom mora spora i samo gasa.

borko jagodinac
03-01-13, 23:54
Tako je, ugllavnom prva i druga spora kod traktora nase proizvodnje ako hocete rezultat, ponegde i treca

talianu
04-01-13, 00:08
Ima da je tera bez problema .

alen1972
04-01-13, 01:47
samo kolega kazner tvrdi da ne bih mogao raditi sa njom, neznam da li je to iz iskustva ili tek onako kako on misli, ja mislim da bi to trebalo ici dobro, a u slucaju da ide teze da li bi se moglo skinuto par moticica na kraju i da bude uza za npr 20cm, i ako neko zna koliko je ova sa oglasa otprilike teska ? hvala svima >:({

Kazner
04-01-13, 09:51
Gramipovu moze da tera i od 2,5m,ali ovu nema sanse,imo sam maschio 230cm pa je case od 70 ks jedva radio tako reci gotov pa nikako davila ga samo tako,poslije sam uzeo howard 205 cm i s njom ako bi posla malo dublje bilo je veselo,jos ako uhvati ilovace ih,.,.neko ne pisano pravilo je 30 ks po metru, ali to dosta ovisi o konstrukciji freze,,.

prnjavor3
04-01-13, 09:55
za šta sve koristite frezu jeli samo voćnjak i bašta ili i za ratarske kulture.gledo sam na netu pripremaju ljudi i za kukuruz sa njom što je po meni nerentabilno

Kazner
04-01-13, 10:01
Ja sam frezom spremo parcele za sve

borko jagodinac
04-01-13, 10:27
Ja koristim od drugara IMT od 1,8m, ima video na prosloj strani i barem ja je koristim samo za pripremu zemljista za krompir, papriku, kupus i frezirao sam vocnjak dok sam imao.
Moze za zito ako se kasno poore, ali za kukuruz je losa. Ima takve moticice da dosta sabijaju zemlju dole, a gore ostaje zemlja dosta izdignuta pa se taj gornji sloj brzo isusi.

MarkoIstok
04-01-13, 19:51
Pozdrav svima! Nov sam ovde i imam par pitanja (ima deda, ja samo prenosim :D ) u vezi pravljenja jedne poljoprivredne mašine. Zanima ga da li bi neko ovde mogao da mu da neki savet u vezi hidraulike kod freze pipalice. Želi da je napravi, ali ga zanima koji bi bio najprostiji način da se ti delovi koji imaju veze s hidraulikom izrade ''u domaćoj radinosti''. Ako imate neki savet, ili možda neke skice, šeme ili šta god, napišite i pomozite majstoru :D .

Nadam se da nisam ovo napisao u pogrešnoj temi. Ako jesam, recite mi gde da prebacim pitanje.

Hvala unapred!

alen1972
04-01-13, 20:05
danas sam gledao u pozegi nekoliko freza kod jednog uvoznika od 2.2m, cene su po 1200e, mislim da bi bile bas taman torpedu 75 .

alen1972
11-01-13, 23:16
da li su bolje breze koje imaju brzine i koliko to pomaze ?

spasoje
12-01-13, 10:43
Puno boje...
.

iksi
12-01-13, 16:18
koja je cena nove freze fap

zicko
09-02-13, 15:12
hitno mi je potrebna pomoc oko kupovine freze BATUJE 1.6,interesujeme kako se pokazala u radu i kakva je za odrzavanje,radio bi sa ursuzom c 355,da li moze ta kombinacija da radi kako treb,mislim da mi freza ne rasturi traktor da li moze da je vuce-radi,koja je po vama cena za istu sa kardanom i bez a stanje je dobro

- - - - - - - - - -

koja je cena nove freze fap
cena za 1.8 je oko 230 000 dinara pre par dana sam pitao

Kazner
09-02-13, 18:21
Batuje su konstrukcijski lakse freze,imaju lijep odnos redukcije i nisu teske za vuci,ursuz bi radio bez problema,ako je malo starije proizvodnje dobre su dok ove mladje bar ono sto se oko mene prodaje bome nije za neku rijec hvale.

- - - - - - - - - -

zicko
09-02-13, 19:55
pa ova je oko 87-90 god otprilike,ni sam rekao da joj je kardan sa lamelom koji ide uz nju,koja joj je cena realno,da li je skupa za odrzavanje

Kazner
09-02-13, 20:12
Ma nemas ti tu nekog odrzavanja,ako ode lezaj na rotoru nije to neka para da se zamjeni,,.i to je veliki plus sto ima kardan sa lamelom, takva bi freza kod mene u bih imala cijenu od 1000-1200€

zicko
09-02-13, 21:37
meni je komsija iz sela prodaje za 700evra,jedina je takva u celom selu pa reko da se raspitam malo vise o njoj,moticice su joj jos prve mogu da isteraju jos jednu sezonu i onda mora na zamenu komplet sve moticice,koliko su one :-\ komplet da se zamene

Kazner
10-02-13, 09:21
Zavisi kolko imas motika na rotoru,ja sam uzimo za howard gode od imt freze radi ih termometal,kod mene sam placo oko 4,5€ kod vas u srbiji je sigurno jeftinije,ja bi uzeo da je meni blize,nije to neka cijena

borko jagodinac
10-02-13, 09:48
Ja sam placao pre dve godine za IMT frezu 300din komad, e sad su sigurno malo skuplje nisam imao potrebe da menjam pa nisam ni gledao cene

rista
10-02-13, 09:59
Moras da se raspitas da li je freza vocarska ili povrtarska .Ja imam Batuje vocarsku kupljenu 2003 godine nova bila je 1450e sa kardanom .Vocarske manje sitne zemlju ostaju veci komadi za njom,inace je freza zakon

zicko
10-02-13, 14:18
ma ja sam se zagrejao fes,covek treca kuca od moje,posten a i znam da nije mnogo radila jedino se ne razumem bas najbolje oko odrzavanja ali sam ovde saznao da i nema tu neke filozofije,freza nije radila aman sigurno zadnjih deset godina stoji coveku bezveze u dvoriste i sad hoce da je proda inace sa rakovicom je koristio frezu,cena mi deluje dosta primamljivo zato sam se i zagrejao da je uzmem,sad ako je radna sirina 1.6 koliko moze da ima noza-moticica,ja mislim da idu cetiri po onoj jednoj glavi na rotoru,moje je misljenje da nebi trebalo da kostaju vise od 100 eura

lepenica
03-03-13, 10:14
Jel ,ima neko katalog za imt frezu za traktor?Otac mi rasturio frezu,ali je nu medjuvremenu preminuo!Pa sada ne znam da je sastavim!

mims
05-03-13, 17:19
Tražio sam katalog kad sam kupio svoju prošle godine ali nije niko imao. Nije uopšte kompikovana samo polako i sastavićeš je. Moje saučešće.

Lukic
18-03-13, 10:49
Interesuje me koji kod vas prenos kardana i freze. Da li je bolje da bude 2:1 ili 1:1? Moje misljenje da sto brze freza radi da je lakse traktoru?

spasoje
18-03-13, 11:19
Upravo suprotno.

Igor
12-04-13, 16:41
Otisli su mi zupcanici na FAP frezi, radi posteno vec 20 godina, do sad su samo lezajevi menjani svake godine i nozevi. Gde mogu to da nadjem kod nas? Hvala

paracinac
12-04-13, 17:17
drugari treba mi jedna pomoc nudi mi lik frezu bar ja mislim da je freza ali ne radi kao roto freze ni kao obicna nego oni nozevi idu levo desno ako me razumete neznam kako se to zove ali me zanima kako to radi i dali vredi nesto posto je kao nova i strane je a i nisu neke velike pare ako treba imam snimak kako izgleda i kako radi na prazno jer kada sam je gledao bila zakacena na trakor samo treba da ga uplodujem

borko jagodinac
12-04-13, 20:12
[QUOTE=paracinac;684408]drugari treba mi jedna pomoc nudi mi lik frezu bar ja mislim da je freza ali ne radi kao roto freze ni kao obicna nego oni nozevi idu levo desno ako me razumete neznam kako se to zove ali me zanima kako to radi i dali vredi nesto posto je kao nova i strane je a i nisu neke velike pare ako treba imam snimak kako izgleda i kako radi na prazno jer kada sam je gledao bila zakacena na trakor samo treba da ga uplodujem[/QUOT

Znam na koju masinu mislis, ali mislim da je to bacanje para, ali opet probaj pa ces se uveriti

paracinac
12-04-13, 20:48
uplodovacu sliku veceras pa cu postavim 700evra mi trazi 3m kao nova

Kosjerac
12-04-13, 22:41
Otisli su mi zupcanici na FAP frezi, radi posteno vec 20 godina, do sad su samo lezajevi menjani svake godine i nozevi. Gde mogu to da nadjem kod nas? Hvala
Evo ovde imaš neke telefone od fabrike pa ih kontaktiraj i raspitaj se.

http://www.fapliv.rs/index.php?gg=19&jezik=srp

Igor
13-04-13, 00:38
Zvao sam ali se samo fax pali :) Uspeo sam da iskopam jedan polovan koji ce mi nadam se posluziti dok mi ne naprave novi..

alen1972
13-04-13, 22:35
sa kojom frezom bi mogao da radi imt 539 da mu bude potaman ?

spasoje
13-04-13, 22:41
Nekom koja zatvara njegove tragove .Nemoj širu bit će teško.

alen1972
13-04-13, 22:43
pa znaci nesto oko 160cm ? fapove su dosta lake, ne znam kako idu. ,islim da sitno rade, imt dosta dublje ali valjda i dosta teze za pogon, rodjak uzeo za store 404 imt frezu od 130cm, mislim da je to premalo za njega, koju bi mi marku preporucili ?

rista
13-04-13, 22:48
Moj radi sa fuzinar Batuje od 120 cm vocarska i bioga mi nije mu lako

spasoje
13-04-13, 22:52
Talijanai imaju jako dobre .Sve su im dobre.NPR.Pegoraro.http://www.pik.ba/pretraga?trazilica=pegoraro

alen1972
14-04-13, 09:54
mislim da su fapove lake za goniti jer sam vidjao imt 539 i fotoni teraju 180cm

Kosjerac
14-04-13, 21:34
Fapovu frezu je daleko lakše pogoniti od imt-ove, mislim za traktore manje snage, tip 533, 539 itd.

alen1972
15-04-13, 21:53
trazio sam fapove, ne mogu nista naci ispod 180cm, ima gramip 170 i imt 145 nova sa bocnim pomeranjem,kakva bi ona bila za 539 ?

- - - - - - - - - -

da li bi radio imt 539 sa ovom gramip 170cm, vitam da su jako lagane za traktor i da rade ljudi sa njima i 539, meni bi trebala za brtove najvise sebi i usluzno, minimalna dubina 15cm, ore se u jesen i prolece pred frezanje, da li bi isla ova kombinacija u ovim uslovima?

talianu
17-04-13, 00:03
Zavisi jel laksa ili teza konstrukcija. Trebalo bi da ide ta laksa at 20 bez problema.

xsenija
21-04-13, 19:19
Imam frezu howard 1.6m skoro kupljena polovna ,nemam iskustva sa njom.Pomalo pusta ulje na semering,menjao bih ga ali neznam koji je semering i koliki je to posao.Ako neko ima iskustva molim pomoc.

alen1972
23-07-13, 23:09
kakve su ove imt nove freze 1.45 i 1.65, trazim da kupim za 539 nesto pa sam u dilemi, i gramip 170 sam gledao pa sad ne znam sta je najbolje, one stare imt su sigurno bolje ali dosta teske za nosenje, sta bi vi preporucili

borko jagodinac
23-07-13, 23:52
Ne znam kakve su ove nove imt freze, ali znam sigurno za stare da je velika muka za fergusona da je tera tako da ti ne preporucujem da je uzimas. Znam jer koristim drugarevu frezu sa rakovicom teram.

Erwin
24-07-13, 13:46
kakve su ove imt nove freze 1.45 i 1.65, trazim da kupim za 539 nesto pa sam u dilemi, i gramip 170 sam gledao pa sad ne znam sta je najbolje, one stare imt su sigurno bolje ali dosta teske za nosenje, sta bi vi preporucili
Pa sto ne pogledas FAP freze? ja imam 210 vucem je sa 55 ks ali kazu da se najlakse vuku jer su nozevi u spiralu...pa ti za ferguson uzmi najmanju cini mi se 180. (pogledaj njihov sajt)

alen1972
26-07-13, 19:12
gledao sam i fap a gledao sam i u radu i cini mi se da mu nije bas slatko kad radi

vladj
26-07-13, 22:32
Ima li neko da prodaje FAP frezu 1.80m ili 2.10m?

Erwin
28-07-13, 20:26
gledao sam i fap a gledao sam i u radu i cini mi se da mu nije bas slatko kad radi Sta ti se nesvidja?

vladj
29-07-13, 00:23
Nadjoh danas Fap frezu 2.10m godiste 2005. Stanje srednje zalosno. Moticice moraju se menjati, cev kroz koju prolazi poluosovina iz pogonskog kucista koja prenosi kretanje na moticice polomljena pa zavarena, Kuciste sa konusnim zubcanicima pusta ulje, ne na semeringe i na dihtunge, vec imam utisak da je sa donje strane napuklo, nosaci trebaju da se vare, i moticica koja se nalazi na sredini odmah ispod reduktora je pojedena vise od ostalih. Cena 750 eura. Uz nju ne ide kardan. Zaboravio sam slikati. Da li ima racuna ovo uzeti, koliko mi je novca jos potrebno da je dovedem u radno stanje ukoliko je to moguce? Ona je navodno ispravna. Svaka pomoc je dobro dosla.

alen1972
29-07-13, 00:26
Sta ti se nesvidja?
pa cini m ise da je 539 mali za nje a ipak dosta ljudi u prijepolju radi sa tom kombinacijom

slobapatrola
29-07-13, 00:33
skupo brate pa koliko su nove

Erwin
29-07-13, 08:33
2011 god. me je kostalo 235000 din 210 radnog zahvata,sigurno su menjali cenu ipak nije juce bilo...

zicko
29-07-13, 23:30
fap-ova freza 1.8m bez kardana pitao pre par dana u jugometal-u u svilajncu je koliko se secam oko 245 000,mozda samo razlika od 2-3 hiljade gore dole a sa kardanom oko 255 000,jeste skupo al da vredi vredi za sve pare

alen1972
06-08-13, 19:16
sta mislite da li bi radio 539 sa ovom imt http://www.polovniautomobili.com/oglas3520959/imt_105/

Milanche
06-08-13, 22:40
Nadjoh danas Fap frezu 2.10m godiste 2005. Stanje srednje zalosno. Moticice moraju se menjati, cev kroz koju prolazi poluosovina iz pogonskog kucista koja prenosi kretanje na moticice polomljena pa zavarena, Kuciste sa konusnim zubcanicima pusta ulje, ne na semeringe i na dihtunge, vec imam utisak da je sa donje strane napuklo, nosaci trebaju da se vare, i moticica koja se nalazi na sredini odmah ispod reduktora je pojedena vise od ostalih. Cena 750 eura. Uz nju ne ide kardan. Zaboravio sam slikati. Da li ima racuna ovo uzeti, koliko mi je novca jos potrebno da je dovedem u radno stanje ukoliko je to moguce? Ona je navodno ispravna. Svaka pomoc je dobro dosla. Uzmi zakaci i probaj pa ce ti biti jasnije.Ako valja mislim da vredi sve pare

borko jagodinac
07-08-13, 00:07
sta mislite da li bi radio 539 sa ovom imt http://www.polovniautomobili.com/oglas3520959/imt_105/

http://youtu.be/QC-oaRTfQA8

talianu
07-08-13, 00:27
Momci treba mi lanac za frezu 5/4, jednom sam narucio od coveka iz pazove ili indjije ali sam izgubio broj. Ako neko zna gde mogu naruciti bio bih zahvalan za broj.

alen1972
06-09-13, 21:17
ljudi i dalje sam u dilemi sta da kupim za 539, ove stare imt su dobre ali ne znam kako bi se 539 nosio sa njom i idu dosta duboko, a ove nove imt i fapove, gramip su lakse i veci zahvat ali kazu da su lake pa nece dosta u dubinu, freza se u preoranoj zemlji

alen1972
28-02-14, 22:21
Kupio sam frezu imt 145, nova, 1200e bez kardana, za 539 taman u brdu je ne oseca kako god da radim sa njom, zadovoljan sam za sad, ali vreme ce pokazati ..

torpedo
11-03-14, 19:46
Da nije neko kupovao ili gledao rad Termometal Ada freze?

Bećarina pusta
11-03-14, 23:21
@Torpedo: Probaj ocjenit koja je tu dubina frezanja Po meni ima zicer 10+ cm.

http://i61.tinypic.com/2qlg3g7.jpg

http://i62.tinypic.com/i3hsif.jpg

Inače IMT 533 tu frezu Gramip AT 20 170 cm vuče bez ikakvog problema.

torpedo
12-03-14, 10:37
Čini mi se da će ipak biti AT 20 185 svidja mi se što je mali neobradjeni deo sa desne strane freze( na prvoj slici). Znači manje kopanja u malini.Lkl{{

zombie_666
16-03-14, 14:54
Malo frezanja od prekjuče

Ovdje radimo zatvaranje na parceli koja je osjetljiva na sušu. U dubini je prevlažno za rad sa spremačem i Zetorom, IMT 539 ne može da vuče drljaču uzbrdo ni pod razno (velika uzbrdica) pa smo sem opet odlučili za frezu

https://www.youtube.com/watch?v=kTh-WaSfSNQ&amp;list=UUQgm1qRS_kqZzfOpEPlXc_g

A ovdje smo pripremali za krompir, nešto veća dubina

https://www.youtube.com/watch?v=sGY2NSu9yEs&amp;list=UUQgm1qRS_kqZzfOpEPlXc_g

Interesantna stvar kod ove freze koju sam tek nedavno primijetio je broj noževa. Na jednom disku ima 6 noževa a ima 8 diskova tj. ukupno 48 noževa što je, čini mi se, neobično mnogo za 1.65m zahvata.

Kremator
16-03-14, 15:59
Isto ima i moja breviglieri.

brankoh
08-04-14, 21:21
Imao bih pitanje za znalce. Imam frezu Howard s prednjim točkovima, koje mogu selit, ljevo-desno. freza je stvarno vrhunska, širine 180. zanima me, gdje je najbolje stavit točkove,dali točno iza traktorske gume, i dali se mogu skinut samo jedni noževi s bočne strane. Razmišljao sam da tako dobim širinu od 165 jer traktoru bi bilo lakše, IMT 549DV .

misko-brba
08-04-14, 21:26
kakvi su tockovi metalni ili gumeni?ako je suzavas suzavaj je sa obe strane podjednako ali 549 bi tu frezu trebao da tera,jer 539 tera lako poljske te sirine i fapove mislim da su i sire od te tvoje

brankoh
08-04-14, 21:40
Freza je masivna, i tera ju 549, ali kad prođe preko neravnine, samo da se traktor neuguši.Točkovi su metalnihttp://thumbnails112.imagebam.com/31957/1097a8319564441.jpg (http://www.imagebam.com/image/1097a8319564441)

misko-brba
08-04-14, 21:47
to su ti tockovi za dubinu,pretpostvlajm,isto kao na mojoj poljskoj<ja poljsku od mislim 1,6m teram vec vise od 30 god i nikakvih problema nema,izbegavaj samo vlaznu zemlju,kojom brzim freziras?ja obicno 2 sporom,retko prvom sporom..

brankoh
08-04-14, 22:00
A gde su ti točkovi, dali točno iza traktorskih. Frezam sa 1,2,3 sporom, ali kad zaglibi i u 1 se zamalo traktor ugasi..Problem mi je sad ova jako nabita zemlja i direktno na brazdu, gdje sam prošao gredom tu je u redu ide 3 spora, i jedan prohod može kukuruz, a za krumpir dva prohoda 3, zatim 1 spora.

misko-brba
08-04-14, 22:27
tockovi su uzi kod mene od traktorskih otprilike ispod poteznica,nemoj 3 da ga gonis sjebaces traktor 2 ga pici i nemoj u mokroj zemlji,nemam slike da vidis sta radi na uzoranoj zemlji pravi pepo kolko je usitni,zaboravio da kazem da meni t itockovi se rasklimali tako da je ja drzim na hidrouliku razmisljam da ih skinem jer nicemu vise nesluze

zokijaca
14-05-14, 21:10
http://www.dodaj.rs/f/n/wP/1iVeX0LF/dsc0116.jpg

- - - - - - - - - -

Malo frezanja od prekjuče

Ovdje radimo zatvaranje na parceli koja je osjetljiva na sušu. U dubini je prevlažno za rad sa spremačem i Zetorom, IMT 539 ne može da vuče drljaču uzbrdo ni pod razno (velika uzbrdica) pa smo sem opet odlučili za frezu

https://www.youtube.com/watch?v=kTh-WaSfSNQ&amp;list=UUQgm1qRS_kqZzfOpEPlXc_g

A ovdje smo pripremali za krompir, nešto veća dubina

https://www.youtube.com/watch?v=sGY2NSu9yEs&amp;list=UUQgm1qRS_kqZzfOpEPlXc_g

Interesantna stvar kod ove freze koju sam tek nedavno primijetio je broj noževa. Na jednom disku ima 6 noževa a ima 8 diskova tj. ukupno 48 noževa što je, čini mi se, neobično mnogo za 1.65m zahvata.
Za kAKAV LI TI KROMPIR PRIPREMAS KAD JE ISTO I ISPRED I IZA TEBE,T.J KO DA NISI NI PROLAZIO FREZOM.

zokijaca
26-05-14, 22:43
I posle nekoliko hektara i dalje nepokolebiva Lkl{{
http://www.dodaj.rs/f/1X/4/1FI5pGN6/dsc0179.jpg

zombie_666
26-05-14, 22:46
Za kAKAV LI TI KROMPIR PRIPREMAS KAD JE ISTO I ISPRED I IZA TEBE,T.J KO DA NISI NI PROLAZIO FREZOM.

Za ovaj

I nemoj da pišeš velikim slovima, to je veoma nekulturno i smatra se "vikanjem" na forumu.

http://i62.tinypic.com/kan634.jpg

http://i60.tinypic.com/2uhmqfo.jpg

zokijaca
27-05-14, 23:00
Izvini jako ti je lep krompir,mislim danas ti je sjajniji i zeleniji nego inace.Sto se tice velikih slova upravu si nece se ponoviti.

Kremator
29-10-14, 13:05
Ajd da pitam ovde, jel probao neko da predje frezom preko rucno branog kukuruza? hole li to da lici na nesto ili ce samo da namota na rotor i zagusi? imam nekih 10 ari gde je brano rucno tu bih sejao lucerku na prolece a bilo bi lepo da se zaore kukuruzovina, a i lakse da je ne secem i izbacujem rucno.

.................................................
Gotovo, posao odradjen Lkl{{, nije lose valjda ce nekako da se zaore ::000::....

alen1972
07-12-14, 17:50
E drugari, imao sam frezu imt 145 zahvata, ona laksa verziaj i nju sam prodao i sad trazim vecu od 180cm zahvata, imaju neke na oglasima nove 900e nova sa kardanom, ne znam je li neko od vas cuo za ove freze, navodno su neka italijanska licenca ali pravo jeftine.
http://www.kupujemprodajem.com/Traktorska-freza-1-8m-11833613-oglas.htm

German hunting terrier | Jagdterrier