Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Па и мени нешто тако се чини али су сви ту до 88год. Има сад један треба да стигне 88с 88 год али прелеп је види се да је био гаражиран биће око 21000е. Има га на половним аутомобилима, а мени не треба неки велик комбај чак би ми и 78с одрађивао посао. Битно ми је само да може у редовну каду да купује то 143 не може па поред цене и то ме одбија.
 
Nema veze ako su i stariji, pocinkovani su, delova imaš svuda i sutra ako rešiš da ga prodaš brzo će otići.Uvek ćeš imati nekoga da mu uradiš koje k.j uslužno a pogotovo u kukuruzu jer je brz i može svuda da kipuje, još ako najave kišu a ti slobodan, tu se maklja samo tako. 🤣 Jedino što moraš obezbediti adekvatan prevoz u vidu bar dve kamionke.
 
Gledao sam i ja te zmajeve i mislim da je sve preko 14-15.000 previse za njih, ne moze to nikako u isti kos sa dominatorima u istoj klasi.
 
Matiću, koliko je to u prevodu dubravinih špeditera?
Kaže jedna priča ovako: Mošorin, osnovna škola. Bio jedan u razredu koji nije baš bio u vinklu ali je imao kefalo. I učiteljica da ih malo zaokupi pita koliko je trebalo prikolica da se naspe titelski breg? Svi ćute i sležu ramenima, jedino ovaj što nije ceo digao ruku. Zbunjena, učiteljica ga prozove baš da čuje šta će da lupi. Kad ovaj kaže: Pa, učiteljice, zavisi kolike su te prikolice bile. Ako je prikolica velika kao titelski breg onda je trebalo samo jedna...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Па и мени нешто тако се чини али су сви ту до 88год. Има сад један треба да стигне 88с 88 год али прелеп је види се да је био гаражиран биће око 21000е. Има га на половним аутомобилима, а мени не треба неки велик комбај чак би ми и 78с одрађивао посао. Битно ми је само да може у редовну каду да купује то 143 не може па поред цене и то ме одбија.
Ako je dom.88 u takvom stanju a kosta 21000 to je prilicno jeftino i ne bi trebalo da se propusti, takodje 88 sa standardnom lulom ne moze da puni svaku kadu, samo one nize. Ja sam punio kamione stim sto smo birali one gde lula moze da prebaci.
 
Па оне од 3,2м би требало да може? Фирма са којом радим има таквих пар када.
 
Шта мислите колико су реалне цене од 18000-20000 евра за Змај 143 са сва три адаптера МБ мотором сечком и климом? Вреди ли то толико пара или је скупа инвестиција?
Kupiti 143 zbog godista i dva dodatna adaptera bi bila cista ludost!!!!!
Taj 88s ce te sluziti godinama i sto kaze matic zacas ce se prodati.
 
Tako sam se i ja zeznuo 2010 kada sam menjao 141 pa opet kupio Zmaja samo malo većeg i sposobnijeg.Da sam tada znao što sam kasnije skontao trebao sam odmah uzeti Claas-a, mogao sam ali eto hoće čovek da bude patriota.
 
Mi da smo 2009 menjali zmaj170 za zmaj171.
Kad pogledaš ispravna kupovina, ali da smo tada bili malo hrabriji i uzeli claas... garantujem da bi danas bio ozbiljan gazda samo zbog toga
 
Šta bi bilo kad bi bilo.... znam
Al neko danas o tome razmišlja kao mi ranije.
Sa ovom glavom bi drugačije uradio tada
 
Тако и ја нисам имао подршку и када сам хтео да узмем класа 98 отац ни да чује каже цидиш да нема ни за змај посла. Е сада кад види шта смо пропустили јбг сада се каје. Али сада сам ја одлучио "нови" комбај мора доћи у авлију како знам и умем мора имати сечку, таруп на адаптеру да може у ниже каде да сипа. Ове године код нас је у атару фалило бар 5,6 комбајан. Да сам имао озбиљнију машини 88-98 било би посла бар 200кј. Није мало и 100кј услуге па лепе парице, а за цену нико није питао било је коси брате спасавај. И за змајчеком сам одрадио лепо али јбг већ је и он уморан и превазиђен. Добар број сам људи одбио буквално су ме молили човек ме је месец дана чекао за сунцокрет нико није хтео да му покоси кад се косио био јак.
 
Drale imaš jednog džonija 1177sII u polovnim automobilima iz Bačkog gradišta sa žitnom i kukuruznom varijantom danas oglašen, pristojno izgleda a i cena mu nije velika (bar ja mislim).
 
Идем да бацим око сада сам баш листао огласе и гледам јохан дере и прескочим 🥴
 
Па оне од 3,2м би требало да може? Фирма са којом радим има таквих пар када.
Trebalo bi da moze, jos ako vozac hoce da spusti kamion na jastucima. Moje misljenje bolje kombajn iz uvoza Austrija, Svajcarska.... nego onaj koji je radio kod nas pogotovu vas teren gore.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Nazad
Vrh