Zmaj berači kukuruza

Mi smo to davno na 213 rešili tako što smo skratili elevator da se završava par cm iza bunkera i ne smeta mu pri kipovanju,a ta opcija za pomeranje elevatora je izbačena. Ali mere koliko je skraćeno ne znam,berač je davo prodat.
 
Pokušavam da sredim bunker na mom beraču. Otišlo je dno u naokolo (na dve strane - ona gde je klip i druga ka levatoru. To ću sve nekako limovima da zavarim i ojačam još sa nekim L profilima odzdo. Međutim imam problem što kad zapne na one klinove koji okreću onu četvrtku za pomeranje levatora počinje ceo bunker da se uvija. Odnosno neće lagano da odgurne levator i ovaj deo sa ona dva klina ne može da predje preko one osovine da bi mogao da ide na gore. Više nisam pametan šta i kako da uradim. Ulazni deo berača je spušten do kraja da bi imao mogućnost da kipujem, odnosno u radnom položaju je a ne u transportnom.
Al si podmazao i razradio onu osovinu, i onde gde lezaj klizi po elevatoru ?
Stari kod mene odrezo ona tri pipka sto odguruju osovinu.

Resio sam to tako kada je ulazni deo beraca u radnom polozaju izbusio rupu na onim vinklama gde klizi onaj lezaj na elevatoru stavio sraf i maticu i tako radi vec nekoliko godina.
 
Miksan sve je podmazano. I ja sam malo skratio ona donja dva pipka, ali ne mnogo.
Ako ti nije problem da mi slikaš to kod tebe kako izgleda pa postavi ovde. Hvala
 
Ovako vidim šta si uradio i da na drugom kraju nemaš više ona dva klina. Jel možeš da objasniš kako se onda sam levator odbije od bunkera.
Mada bi bilo da slikaš isto ovo samo sa kontra strane.
 
Kada spustis u radni polozaj elevator se sam odalji od bunkera. To moras da nastelujes kod tebe kada kipujes da ne kaci bunker elevator.

Otac poseko one pipke na bunkeru. Dok nisam stavio sraf podmetnem ledja i cas odaljim elevator. :D
Sa druge strane se samo vidi sraf.
 
Čekaj jel hoćeš da mi kažeš da kod tebe kad je berač u radnom položaju (ne transportnom) levator je već odvojen od bunkera (to je taj položaj gde je taj šraf što si satavio) i onda samo dižeš bunker? Levator ne ide nigde prilikom kipanja bunkera već stoji tu gde je?
 
Probao sam juče kako funkcioniše nakon ovih prepravki. Ide normalno kao kad je bilo novo. Dakle sve diže lepo i nigde ne zapinje, što se tiče ona dva klina. Jedino imam mali problem da kad se vraća bunker na dole neće skroz da se spusti. A razlog je da na jednoj strani (gde u odozdo ona dva ojačanja na podu bunkera) udara u onaj kosnik od šasije ili konstrukcije. Ako ga malo pritisnem rukom on proleti. Moram još malo to da iskucam s nečim (skuceno je pa je malo teže) i da ga malo podmažem da bar kliza na tom delu. E sad kako će biti prilikom dizanja kad bude pun bunker? Javiće mi kupac.
 
Nazad
Vrh