Zmaj 143 Opšta tema.

Nije mi logicno da samo u tom hibridu sporo izbacuje masu. Kako si zakljucio da sporo izbacuje?
Čuje se lupanje i moram da smanjim brzinu, ili da stanem na par sekundi, a probao sam da isklučim kombaj i odem da vidim a ono slamotresi puni. Nesmem da vozim brže od 3-3,5km/h bez obzira što kukuruz nije baš ko zna kakav, dog druge hibride (Dkc) bez problema i da je prinos 6t/kj idem 4-5km/h . Kod nas se kukuruz vrši uveliko prinosi idu od 3,5-6 t/kj.
 
Dobrinčan
Koliega koje imaš gume napred na kombajnu ? Deluju mi dosta višie od mojih. Kod mene može biti mali razlog zbog ovog probleba gume napred su Stomil koje su malko nižeg kalupa a pozadi Ruma-guma koje su višie, mada to su mu i prednje i zadnje orginalne fabričke prve gume.
 
Poslednja izmena:
Gume su standardne,ne znam tacno koji su broj proizvodjaca Cultor. Kazes kais ne proklizava,remenica se okrece... Pa moraju biti puni kada je kombajn u prohodu...ali stvarno mi nije jasno. Ja nikada ne vozim brze od 4km/h.
 
Pa i nije... Takva im je cena... Uzeo drugar za 8500,pa se zeznuo, ne znaš šta prvo da opravljaš...
Ja kad sam kupovao zmaja bilo ih je za 5000,a ja platio 11,sa 3 adaptacije, i imao sam ulaganja za 11 ili 12 sezona ni 1000 evra, i ti prvih par godina baš baš ništa... E sad kad je kombajn zdrav isplati se uzeti ritu pa polako srediti, ako je trup i nije bio u garaži možeš ga jeb....
 
Nazad
Vrh