Zatvaranje farmi mliječnih krava

pankin

Član
Učlanjen(a)
22 Feb 2011
Poruka
3.315
Lokacija
osijek
Ne znam narode kako kod vas ali kod mene malo malo rasprodaju stoku i stavljaju katanac na štalu pod izgovorom" ne isplati se"pa me zanima jel oni znaju nešto što ja ne znam il sam ja puko pa ne vidim šta se dešava.Eto da čujem šta mislite o tome?
 
Znam da je u Srbobranu, pre otprilike mesec dana čovek ispraznio štalu. Posle 30 godina, više nema ni papak u dvorištu.
 
Kod nas je veliki problem što mnogima počinje da smrdi stajnjak a malte ne su se rodili u štali a od drugova postali gospoda.Priča se da će nam zabraniti držanje i kokoške mada Kikinda nema status grada.
 
Kod mene nije tako opština nas podržava i rijetko ko sere da mu smrdi tako da sa te strane nema problema,a ljudi koji zatvaraju imaju i svoju zemlju i sve strojeve iskustvo i dobru stoku .evo sad sam došao sa manifestacije "kako su nekad naši stari išli u pudarinu"i prvo mi prišao jedan kolega i pohvalio se da je juče prodo sve krave još samo čeka da mu odvezu još tri kom pošto nije sve stalo da bi nakon 10 minuta naišao drugi i nudi meni da kupim krave kaže do nove godine oće da je prazna štala
 
Kod mene nije tako opština nas podržava i rijetko ko sere da mu smrdi tako da sa te strane nema problema,a ljudi koji zatvaraju imaju i svoju zemlju i sve strojeve iskustvo i dobru stoku .evo sad sam došao sa manifestacije "kako su nekad naši stari išli u pudarinu"i prvo mi prišao jedan kolega i pohvalio se da je juče prodo sve krave još samo čeka da mu odvezu još tri kom pošto nije sve stalo da bi nakon 10 minuta naišao drugi i nudi meni da kupim krave kaže do nove godine oće da je prazna štala
Naša opština je jedna od najgorih.Nema razumevanja od strane lokalnih vlasti.Pričali smo o kaznama za prese.Komunalna izlazi na svaki mig.Komšija je morao da zakolje par gusaka jer nekome smeta.Evropa će nam glave doći.Bolje da smo formirali neki balkanski savez i konkurisali EU i njenim fulozofima.
 
U Veterniku pored Futoga je zabranjeno drzanje svinja a samo 30 pilica moze da se othrani u turnusu, krave i sl. niko ne sme ni da pomene a ne da drzi.. Samo cekam kada ce ta odluka da zazivi i kod nas u Futogu pa da stavim katanac na radnju, ili da menjam robu koju cu prodavati u njoj.:zli:
 
Zoran230@
Nemoj kolega petljati Evropu u nesto sa cim nema veze, eno imas link u temi Vet. usluge pa pogledaj kako to Evropa resava....
 
Naša opština je jedna od najgorih.Nema razumevanja od strane lokalnih vlasti.Pričali smo o kaznama za prese.Komunalna izlazi na svaki mig.Komšija je morao da zakolje par gusaka jer nekome smeta.Evropa će nam glave doći.Bolje da smo formirali neki balkanski savez i konkurisali EU i njenim fulozofima.

Какав те црни балкански савез снашао Зоране...Са ким да будеш савезник? Усе и у своје кљусе,само што то ови глупи лопови на власти не је*** ни пет посто.
 
Zoran230@
Nemoj kolega petljati Evropu u nesto sa cim nema veze, eno imas link u temi Vet. usluge pa pogledaj kako to Evropa resava....
Ima i to velike veze.Vidiš da sve pokušavaju da kopiraju iz EU ali na žalost ne i njihov standard.Izmeštanje krava van naseljenih mesta nije naša ideja.Slažem se ja i sa time a da bi se to odradilo treba 20-ak hiljada Eura.Odakle nama to pitam ja Vas.Da sada imam u džepu te pare,sve bi rasprodao i kupio kokičaru i lepo prodavao kokice i suncokret na trgu i bolje bih živeo.
 
Nije eu problem za to ima puno primjera ,nedavno mi je kolega donio slike farme krava koja se nalazi u samom Kranju u sloveniji na kojoj se nalazi 150 komada mliječnih grla .sama farma je udaljena od ceste nekih 200 m do je stajnjak smješten na 30tak metara od ceste , vlasnik je u izuzetnim odnosima sa komšilukom i svi dolaze kod njega po mlijeko ,napravio je jedan manji laktofriz na kojem je pipa i ljudi sami dolaze i sipaju mlijeko .
 
Nije eu problem za to ima puno primjera ,nedavno mi je kolega donio slike farme krava koja se nalazi u samom Kranju u sloveniji na kojoj se nalazi 150 komada mliječnih grla .sama farma je udaljena od ceste nekih 200 m do je stajnjak smješten na 30tak metara od ceste , vlasnik je u izuzetnim odnosima sa komšilukom i svi dolaze kod njega po mlijeko ,napravio je jedan manji laktofriz na kojem je pipa i ljudi sami dolaze i sipaju mlijeko .

Kod nas te svesti nema.Verujem da je tako.
 
Ako hoce da nas zatvore neka zatvore, ali onda neka placaju mleko evro ipo ili dva iz njihove politicke zajednice!!!
 
Ovde takođe ljudi polako odustaju od mlečnog govedarstva.Regresi,premije kao i isplate mleka kasne a živeti bez novca je teško.Do pre 5-6 godina u selu je bilo više krava muzara nego stanovnika dok je danas sasvim drugačija priča.Maltene na prste ruku se mogu nabrojati kuće koje još uvek imaju krave i junad u štalama.Situacija nije ni malo naivna.
 
Naša opština je jedna od najgorih.Nema razumevanja od strane lokalnih vlasti.Pričali smo o kaznama za prese.Komunalna izlazi na svaki mig.Komšija je morao da zakolje par gusaka jer nekome smeta.Evropa će nam glave doći.Bolje da smo formirali neki balkanski savez i konkurisali EU i njenim fulozofima.

Taj tvo jkomsija je lud trebao je ko uz antrak da lepo zove drustvo za zastitu zivotinja i kao ovi prete njegovim guskama
 
Ovde takođe ljudi polako odustaju od mlečnog govedarstva.Regresi,premije kao i isplate mleka kasne a živeti bez novca je teško.Do pre 5-6 godina u selu je bilo više krava muzara nego stanovnika dok je danas sasvim drugačija priča.Maltene na prste ruku se mogu nabrojati kuće koje još uvek imaju krave i junad u štalama.Situacija nije ni malo naivna.
Isto ko i kod nas.
Sto je najveca tragedija ti sto imaju papka po dvoristu imaju preko 55 godina i vise.
Mladi aman ni jedan...
Al sve je problem otkup subvencije susa drzava veterinarske usluge trziste i na kraju 365 dana u radnom odnosu bez bolovanja god odmora i praznika...
Pa malo li je.....:zli:::jako_besan::
 
Zoran230@
Nemoj kolega petljati Evropu u nesto sa cim nema veze, eno imas link u temi Vet. usluge pa pogledaj kako to Evropa resava....
Ma popisam se ja na evropu a i na ove nase i njihove investitore tupe siljak kao neka radna mesta a kolke ce plate da budu e to cute a ovi glupi novinari ne smeju ni da pitaju bitniji nam je ovaj kurvarluk sa pinka a bogami i lea kish a to sto sve vise ljudi hrli u javne kuhinje nema veze e sad bi trebao ubaciti snimak Zorana Radmilovica iz Radovan 3

- - - - - - - - - -

Isto ko i kod nas.
Sto je najveca tragedija ti sto imaju papka po dvoristu imaju preko 55 godina i vise.
Mladi aman ni jedan...
Al sve je problem otkup subvencije susa drzava veterinarske usluge trziste i na kraju 365 dana u radnom odnosu bez bolovanja god odmora i praznika...
Pa malo li je.....:zli:::jako_besan::
Kod mene u selu ni ti od 55 ne rade a kamoli mladi ja imam 36 i odgovorno tvrdim da sam najmladji koji radi polj.nemam kravu imam ovaca
 
Slazem se sa Ljubekom, mladih je sve manje koji zele da ostanu, a i ko zeli, mora da slusa kako deda kaze, pa posle oca, a on kada hoce nesto da uradi, njemu se ne dozvoljava pod izgovorom "Mlad si ti, neznas ti jos nista".. To strasno ubija u pojam... E onda deda radi kako je njegov deda radio, pa otac kako nmjegov otac i sta taj mladi decko moze da nauci novo... Ovo ne pisem napamet, vec gledam kako moji drugovi prolaze, zao mi je....

Konkretno kod mene ko ima preko 10 krava, ne razmislja da prodaje i odustaje, vec ili povecava ili iz nekog razloga ostane na tom broju, a sve ispod toga su ljudi starijeg kova, koji su sve navikli na o-ruk, njihovo vreme polako prolazi, krave se prodaju, pre u selu skoro svaka kuca imala kravu i mleko, a sada od oko 2000 stanovnika, samo njih par cuva po koju kravu i svi zajedno predaju manje mleka nego ja sam.. Sramota..
Vidi se kraj govedarstvu kod mene, ali samo istrajni uspevaju, pocinju polako ljudi da shvataju da sa hektar-dva, par kramaca, malo prasica, 30 ari paprike i neki bikcic, pa to nema ni za osnovne zivotne namirnice, i onda se polako povlace na socijalu, jer su provalili da mogu da rade na crno i imaju redovna primanja...

Eh, mogao bih jos pisati, ali sve sto bih dalje pisao, ponavljao bi postove od kolege @Ivana Ilica, koji je u sustini uvek davao odgovore na ovu temu....

- - - - - - - - - -

Kod mene u selu ni ti od 55 ne rade a kamoli mladi ja imam 36 i odgovorno tvrdim da sam najmladji koji radi polj.nemam kravu imam ovaca

A sta ja da kazem da ja sa svojih nepunih 23 znam mnogo vise, nego neko sto je osedeo u ovom poslu, ovo vazi za mestane moje okoline, nemoj nego da se pronadje... :)
 
Nazad
Vrh