Vesti i obaveštenja

Повела се расправа пре неколико дана на послу о ценама свежег поврћа на пијаци. Паприка 300 динара/кг, парадајз ~200 динара/кг. Свеж, домаћи што би се рекло. У глас све домаћице како је скупо, а тек колико ће бити зимница. Нисам могао а да не питам "госпође а да посадите у башту"? Једва побегох од стрељања очима. Значи нема више ма нећу да радим има ко продаје за јефтино.
Једноставно организовано су угушили тржиште и сад имаш могућност плати добро за мир у кући или се сети где је ашов и на јесен риљај травњак.
А ретко ко је прихватио ову другу могућност. Углавном како сад изгледа биће јака зима и у шпајзу и у шупи за дрва/угаљ.
А за догодине?
 
Ja to ne gledam Tako
Vocnjak Sam izvadio nemam mesta
Bastu isto zalivadio I parkiram masine I pustam ovce da popasu travu izmedju, mada I'ma jedan delic mozda 50_60m2 ogradjeno elektricnim pastirom I ti I'ma nesto paradajza, krastavaca, I paprike

Nije stvar da su se ljudi pogospodili vec nije bilo racuna raditi bastu!!!
Gubis vreme za male novce!!
Kokoske po dvoristu isto nemam, svinje imam samo za nase potrebe I imam oko 100_150 ovaca
Npr lakse mi je drzati 10 ovaca vise nego raditi bastu I sta Sam se pogospodio?????



Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Polako ljudi sezona tek krenula , bice to opet sve dzabe znam iz licnog iskustva proizvodjaca.
Evo ga kupus sa 80din dosao na 15 i niko ga nece.
 
Изгубила се традиција, пре си имао затворену круг од баште до подрума. Коме сада треба двориште од 8 + ари.
Биће гладних. И оних који имају пара. Средина тешко.
 
U selu mi je kuća pored dućana i gledam meštane koji dolaze da kupuju, uzima se pored onih industr. proizvoda i sve poljoprivredno (luk,krompir,pasulj,zelen,mleko, sir,voće, paštete,viršle,pekmezi,slatkiši...) Dosta kuća ima po jednog zaposlenog u mitrovačkim fabrikama i JP pa se nađe po koji dinar.
 
Nazad
Vrh