Veštačko osemenjavanje goveda

bre jede 10 kila zob detelina seno suma ima dobro mleko pa malo mrsavija? izbacila sve bila.mora da zovnem da je pregleda
 
Imam jedno pitanje, mozda nije adekvatno za ovu temu.
Komsija mi trazi rukavice za osemenjavanje, gde mogu da ih kupim?
 
iz cega se sastoji aparat za semenjivanje .sta ima on to unutra te drzi to seme al ima vunu okolo dal je od prohrom dali neko zna?
 
Kontejner je napravljen od lakog nekog materijala u njemu obicno imas 6 fioka u koje se spustaju casice sa semenom koje se vade kad se otvori , poklopac mu je od najcesce od tvdog stipropora koji ne dozvoljava da azot ispaprava .
 
znaci to mu dodje da se moz napravi lako. kupis od prohroma kante u razlicite velicine izolujejes platis punjenje i kolko tera.nov 95 iljade.to cu pravim kad budem imao jedno 10 krave na 5 .probacu .fala na odovorima.:ppozdrav:
 
Nisam siguran koliko je to samo napraviti, sinula mi ideja pa ću sad da napravim. Ako je temperatura tečnog azota -195 a spoljašnja dostiže i 25 stepeni u prostoriji gde nalazi kontejner za depo semena, pogledaj kolika je razlika u tempereturi i koji izolatori moraju biti da spreče veće kolebanje temperature u kontejneru. Svako kolebanje smanjuje broj progresivno pokretljivih spermatozoida i verovatnoću oplodnje.
 
Ljudi mozeli se sta nauciti na seminarima sto organizuje krnjaca? Prijavio sam se, 19. pocinje i traje 4 dana

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh