Valjanje zemljišta

Moze, ali bez jurcanja po parceli , desilo mi se pre eon iili dva, kad sam prvi put isao kembridzom u zivotu po posejanoj pšenici da mi je 25 % zrna povadio napolje. Od tad samo starački....laganica....
 
Ја сам то направио први пут када сам ваљао кукурузе, оплео по гасу и кад је почело да ниче дошло ми да се замакнем од муке када сам видео шта сам урадио. У житу то нисам приметио, а другарима сам радио јечам у пролеће иако сам био против јер сам се бојао да ћу га осакатити. После недељу дана јечам био за не препознати, као да је добио дуплу допинг дозу.
 
Ја сам то направио први пут када сам ваљао кукурузе, оплео по гасу и кад је почело да ниче дошло ми да се замакнем од муке када сам видео шта сам урадио. У житу то нисам приметио, а другарима сам радио јечам у пролеће иако сам био против јер сам се бојао да ћу га осакатити. После недељу дана јечам био за не препознати, као да је добио дуплу допинг дозу.
Na psenici i jecmu to nije problem u prolece, jer mraz ume podici zemljiste i " rastresti ga oko korena " pa se sabijanjem vrati u normalu . Otud i lepsa " krva slika " nakon nedelju dana.... ;)
 
Nazad
Vrh