uredba?

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
Lokacija
kikinda
jel' ostaje na snazi prica o priznavanju racuna od 1. oktobra?
nisam nigde nista procitao, a kako se stvari u ovoj zemlji dnevno menjaju, ne bi' da se zatrcim.
Post je spojen: [time]1285224499[/time]
_________________________________________________
zvao ministarstvo.nemaju pojma.
uredbe vaze godinu dana.
dok ne donesu novu - racunajte da racuni ne vaze od 1. oktobra.
 
Isti odgovor iz ministarstva sam i ja dobio
Donošenje uredbe u vezi subvencija po hektaru za 2011. godinu očekuje se u februaru mesecu, tako da za sada ne možemo ništa sa sigurnošću da Vam kažemo od kog datuma će da važe računi.
 
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede će za subvencije po hektaru u 2011. godini prihvatati fiskalne račune koji su izdati od 01. oktobra 2010. godine, kao što je bilo i ove godine. Ovim će se omogućiti poštovanje proizvodne godine u poljoprivredi i olakšaće svim poljoprivrednicima sam postupak prikupljanja fiskalnih računa, obzirom da se deo kupovina repromaterijala obavi u jesen.

Što se tiče drugih uslova koji će važiti za dobijanje subvencija po hektaru u 2011. godini, oni će biti slični uslovima koji su važili ove godine. Detaljno će biti razrađeni uredbom koja će se doneti početkom naredne godine.

Najvažniji zadatak za poljoprivredne proizvođače u narednom periodu je obnova registracije poljoprivrednih gazdinstava, o čemu će poljoprivredni proizvođači biti naknadno obavešteni, kada za to dođe vreme. Već sada se može reći da će se obnova registracije obaviti po pojednostavljenoj proceduri, što će biti olakšanje za poljoprivredne proizvođače. Obnova će se vršiti u periodu od 1. februara do 31. marta 2011. godine u Upravi za trezor, gde su poljoprivredna gazdinstva i registrovana. Samo aktivna poljoprivredna gazdinstva će imati pravo na subvencije ministarstva.
 
a dali je neko upoznat dal odmah nam treju i gotovinski racuni mislim na racune od 1. oktobra ili je kao i ove tj. prosle godine da nam gotovinski trebaju tek od nove godine
 
Nazad
Vrh