Udruženja poljoprivrednika

Mislim da je jos veci problem pitanje koliko ce uopste biti isplatljivo raditi zemlju u narednim godinama, nego da li ce se raditi koji hektar gore-dole...
 
Znaci onaj koji radi 6-7 hektara zemlje(ili 10-ak jutara) i hoce da radi i napreduje osudjen je na propast jer sa tom kolicinom nekretnina nece dobiti 100% nikakav kredit kod banke da bi kupio drzavnu zemlju.Kupovina zemlje je namenjena iskljucivo velikim igracima,a smrtnicima zna se gde je mesto,da budu sluge kod ovih veleposednika.Bilo nekad,vraca se opet.
 
Udruzenja su korisna ali nemocna protiv drzave.Samo me cudi zadruzni savez nista ne komentaise.
Oni su ti koji treba da se bore za nas farmere.Kada njih preuzmu farmeri onda moze da se borimo za bolja prava.
 
Udruzenja su korisna ali nemocna protiv drzave.Samo me cudi zadruzni savez nista ne komentaise.
Oni su ti koji treba da se bore za nas farmere.Kada njih preuzmu farmeri onda moze da se borimo za bolja prava.
Zasto da se bore ?? Da li si ti,ja ili neko treci pomogao tom zadruznom savezu ?? Kladim se da nisi nikako,a ocekujes da rade za "nas" .
 
Tenisu ne samo sto ce biti data u zakup na veci broj god. nego ce i po pravu preceg na stoku(5 svinja=1ha) kasnije imati prednost i nad nasim stocarima,i bukvalno ce pokupiti svu zemlju.
Svinjari kad su pisli pre par meseci kad je kvisling najavio dolazak švabe niko se nije obazirao na to...
E sad vidite,švaba hoće da ima ceo krug prizvodnje,dobiće ko zna još koje povlastice i zemlju za dž.
šta ćemo mi....
 
Poslednja izmena:
Isto je bilo prošle godine sa Karadjordjevom pa nismo mogli nista jer vas nije bilo briga. Računali ste, to je daleko, nije nas problem. Sad kad je došlo i do vas u Banat sad ste se setili.
 
Ako Juzni Banat nije izlazio na proteste ja stvarno onda ne znam ko je izlazio.Paore da li ste nas podrzali 2013 za cenu suncokreta-niste.
Kao sto je Montoja i napomenuo od tog prepiranja nema nista.Ovo sad je problem koji se tice svih nas i mislim da moramo da budemo slozni i ne dozvolimo dalju rasprodaju drzavnog poljoprivrednog zemljista.I na vecerasnjem sastanku u Secnju podrzani su zahtevi koje sam napisao u nekom od prethodnih postova.Cak mislim da ce se takve tribine organizovati u jos nekoliko mesta jer je pokazano izuzetno jedinstvo veceras.
 
Samo Manic,cak nam javno dao podrsku:osmeh::haha:,ali niko ga nije cackao od nasih,a ovog Vranica iz ministarstva ispreskakali samo tako,pogotovu Lambeta i Malesev.
 
Jako mi se svidela sinocna atmosfera u Secnju.Bilo je dosta clanova sa foruma.B.Nikolin iz Uljme me je odusevio.Kakav govor je covek imao pa to je cudo.Pogodio je 100% u srz problema.
Jako lep odziv i za ne poverovati kakva sloga i podrska od svih prisutnih.Jos se cudim i prosto ne mogu da verujem.
 
Kako nismo vas podržali kad ste protestovali za cenu suncokreta. Billo je nas par kod uljare u Zrenjaninu, ali su vasi predstavnici rekli da im ne treba podrška. Bilo je to za vreme Dana piva.
 
I u Kikindi sinoc organizovan skup paora gde su ljudi izrazili nezadovoljstvo u vezi Tenisa i 3200ha zemlje koji su mu obecani u nasoj opstini. Mislim da je bilo nasih i u Secnju .Za sledecu nedelju dogovreni dalji koraci.
 
Da li udruženja planiraju da nastupe na pokrajinskim izborima? Dzabe Vam predlozi ministarstvu, kada nemate poluge da ih sprovedete. Tamo sede ljudi koji zastupaju tuđe interese, a ne Vaše (naše). Dok ne bude bilo zastupnika pravih poljoprivrednika, teško će biti neke velike koristi od ministarstva.
 
Tacno tako. Dok nebudemo imali nekog ko ce zastupati nase interese, a to nece biti nikad, mozemo biti samo iskoristeni od neke partije jer za drugo i nismo.
 
Da li se bar priča o nastupu na izborima. Nije potrebna stranka za učestvovanje na izborima, samo ideja i dogovor.
 
Bio je sastanak kao i sto je dogovoreno. Po nasim opstinarima to je gotova stvar. Naravmo da takvo misljenje nije prihvaceno. Zatrazeno je da se zakaze sastanak sa ljudima iz ministarstva i da se pozovu clanovi asocijacija poljoprivrednika iz cele Vojvodine. Kod nas je situscija takva da ako se tenisu da trazenih 3000ha domacim ratarima ne bi ostao ni jedan jedini hektar jer su u medjuvremenu veliki stocari enormno podigli broj grla.
 
E zato se izmedju ostalog trazi da se ogranici i pravo preceg po svim osnovama.Koliko sam upucen trazi se ogranicenje na 100ha.Javi ako bude sastanak da dodjemo kao podrska.Trebao sam i danas doci(bio sam pozvan) ali imao sam ugovoren posao oko kombajna.
 
Nazad
Vrh