Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Sve zavisi od toga koliko imas davati u zakup!
Ako imas maksimum jedan ili cak duplo i sto rece Matic ako nema u kuci drugih primanja onda je to jedno veliko nista. U slucaju da se moze davati 100 kj po toj ceni u arendi to bi vec nesto znacilo.
Ali sve je to relativna stvar i nikome potrebe ili troskovi nisu isti ili slicni.
 
320 evra je iznos za koji vredi izdati zemlju u arendu i ne okrenuti se za istom.

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
Tako je , ja bih dao za toliko ne bih trepnuo, jer kad izvucem visegodisnji prosek dali sam na toliko na cisto.A zivce i izgubljeno zdravlje necu ni pominjati.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kod nas podigli cenu sa 14 na 14,5 sa pdv a minimalnu vlagu sa 14 na 15. Preko 15% odbija 0,4din po procentu.
320€/kj može da vrati ako seje kikiriki. Kukuruz tu rodi, kad rodi, 500-600€ uz ulaganje od 150-200€. Izgleda da neki uzimaju subvencije na neku “rupu” u zakonu.
 
Znaci kod nas je arenda 200 eura iako je tendencija da ide na nekih 270 eura po jutru. Imamo subvencije od nekih 135 eura po jutru. Imamo upola jeftiniji naftu ali nju racunam podjednako kao kod vas jer je repromaterijalu nesto jeftiniji. Cijena hrane je kod vas oko 5% skuplja. Rezime - znaci da sad moram dat 320 eura za arendu i ako radim na vise i nemam poticaj znaci arenda bi me kostala 320 eura plus 135 eura sto u Srbiji nemam poticaja pa dolazim do iz racuna da je to 455 eura arenda.... Vama svaka cast alja po toj cijeni ne bi radio pa to zito mora rodit 55 meteri po jutru kukuruz 80 soja 24 25 suncokret 27 28 da bi mi na kraju ostalo 50 60 eura ko zarada po jutru i to kad urodu odlično. Ne hvala. Radije bi prodo strojeve dao zemlju u arendu i isao 10 dana u mjesecu raditi za nadnicu kod nekoga. Pa nek placa tu arendu tko zeli.... Kod nas su ljudi odustali radi arende od 280 eura i sto je poticaj 135 eura po jutru. Ja bi osobno da moram to pratio Al kad citam ovo 320 eura u nema poticaja pa to nema logike.....
 
Нема везе са здравим разумом али ето има неко ко има тај разум .....мени нудили 15 кј по 180 е у три табле ја одбио......можда и ја немам мозга али знам да џабе нећу да радим....иначе цена кукуруза 14,5дин.
 
Poslednja izmena:
Kod nas je juce jedan dekica koji ima 55 kj svoje zemlje dao u arendu 270e i njemu ostale subvencije. Ima 2 table od po 20 k.j i kupili letos novog rusa od 110 ks,koji trenuto ima 5 rh i stojace cele godine.
 
Ima logike, ima, a ima i zarade ako se rade velike povrsine sto svoje sto u zakupu, sareno, a tako se deli i rizik.. Kod nas 10-15 ljudi drzi 4000ha. Kada bude 10000ha u njihovom rukama, kontrolisace trziste i onda ce oni diktirati cene zakupa, Pogodite posto ce biti onda kj u zakupu. A svi koji imaju nesto zemlje ostarili i odustali od proizvodnje, a mehanizaciju rasprodali sve sa ovom racunicom - bolje da dam u zakup po 300e nego da radim sam,,,,, a nema ko drugi vise da im radi zemlju. A isto ce biti i sa prodajom vecito, kupovace malo njih i po niskim cenema. Ja predvidjam ovo i to vrlo skoro.
To je buducnost nase poljoprivrede u Vojvodini.
 
Ja ne predvidjam to. Ako sada kontrolisu 4000ha pa ne mogu da se dogovore da damipinguju cenu zakupa/vecito, nece moci ni sa 10.000ha. A iako padne cena na vecito/zakupa pojavice se novi igraci (mladi) koji ce onda moci da zapocnu da rade.

Kukuruz 14.5din na bazi 14 vlage.
 
Dusan je u pravu 100 %. U svakom mestu je ista slika. U stvai nije to nista sto se vec ne desava negde, ili sto se nije desavalo. Definitivno se ovde preslikava zapadni sistem ukrupljenih poseda od 50+ ha.
 
Зависи од села до села у колонистичким веома брзо ће нестати већина сељака у староседеличким се велики број бави пољопривредом нарочито сточарство да тако тај процес неће ићи тако брзо а и појави се увек неки нови играч код нас највише земље купује нотар млинар и гумар млинар се бави ратарством а ова два не Кукуруз 14.5 динара соја 37 жито 17.5
 
Ne, bas mislim na 50+ ha. Kod nas u selu ogromna vecina je ispod 50 ha, da kazem 95%. Verovatno je u Banatu drugacija situacija jer su i povrsine vece, a ima manje ljudi. Nas atar je relativno mali, a ima jos dosta aktivnih poljoprivrednika. Necu da kazem da iko propada, jer se to ni ne desava, vec naprosto stariji poljoprivrednici zavrsavaju svoj radni vek, a nema ko da ih nasledi.
 
Jbt, tek što je skočila cena a već idu dole? Juče u Su-agri su bili 15.1din sa 8%.... Aj sutra ću znati više.
 
Da li ova cena od 16 din od Robnih rezervi može malo da pogura cenu kukuruza? Kakvo vam je mišljenje o ovoj ceni? Da li je neko zadovoljan s njom? Znam da bi svi mi voleli da je 20 i još koji dinar preko ali....
 
Kod mene u zadruzi sa kojom saradjujem je max 14,8, a 15tog od ovog meseca krece lager sa 1% mesecno, pa posle 3% fumigacija, hoce li docekati ovu cenu na prolece, kada odbiju sva sr...a
 
I ja dobijam 14,5-14,8 sa lagera, inace misljenja sam da ovo nece pogurati cenu na gore, al ajd da vidimo
 
Nazad
Vrh